Musíme zůstat pokorní, nabádá Martin Chrien

Musíme zůstat pokorní, nabádá Martin Chrien

B r n o - Převzít míč, nic nevymýšlet a umístit jej do branky. Zdánlivě jednoduchý recept na skórování v podání Martina Chriena znamenal první gól ve včerejším utkání s Libercem (3:1). Krátce po utkání byl Martin jedním z hráčů, hodnotících duel.

Pro talentovaného mladíka to byl druhý letošní gól. Trefa ve Zlíně bohužel k bodům nevedla, včerejší zářez už ale pomohl k výhře. I přes vynikající výkon svůj i celého týmu zůstával Martin nohama na zemi a hovořil velice skromně.

Jeho branka rozhýbala v 51. minutě bezbrankové skóre. "Petr Buchta ke mně protlačil balon a já jsem se do něj jen opřel. Snažil jsem se to hlavně trefit tam, kam to nakonec spadlo," usmál se muž, který v Brně hostuje z Plzně.

Kdyby mui někdo před třemi týdny řekl, že porazí Liberec s Plzní a z Příbrami přiveze jeho tým bod, asi by tomu příliš nevěřil. "To je pravda. My jsme ale do těch zápasů šli na sto procent a vyšlo to," řekl. "Je fantastické mít tolik bodů, ale musíme hlavně zůstat pokorní," nabádal.

Brnu se letos zápasy před reprezentačními přestávkami se severočeskými týmy nedařily, jakoukoliv změnu v přípravě však Chrien odmítal. "Nic jsme neměnili. Všechno je to o dobré přípravě a o tom, jak ten zápas odmakáte. To se pak musí projevit a výsledky přijdou," tvrdil přesvědčeně.

Kde brněnský záložník vidí hlavní příčiny aktuálního vzestupu Zbrojovky? "Máme dobrý systém, snažíme se plnit úkoly a cítíme se dobře, hrajeme jako tým," pochválil své spoluhráče borec, který v následujícím týdnu zamíří na reprezentační sraz slovenské jednadvacítky.

další články

Zbrojovka pořádá 16. ročník turnaje O pohár primátorky, mezi účastníky je i ukrajinský Lvov!
Mládež
19.05.2022 | Martin Lísal

Zbrojovka pořádá 16. ročník turnaje O pohár...

B r n o – Do Brna se po nucené pauze vrací prestižní mládežnický turnaj O pohár primátorky! 16....
VIDEO: Jarní nábor do Zbrojovky
Mládež
19.05.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Jarní nábor do Zbrojovky

B r n o - Ve čtvrtek 12. května proběhl na Srbské tradiční náborový trénink, kterého se i tentokrát...
Zemřel Martin Šustr
A-tým
18.05.2022 | Klub

Zemřel Martin Šustr

S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že nás ve věku 31 let navždy opustil náš bývalý brankář...