Moravec po Jablonci: Kontaktní gól přišel moc pozdě

Moravec po Jablonci: Kontaktní gól přišel moc pozdě

B r n o – Fotbalisté Zbrojovky v neděli nestačili na Jablonec a nerozšířili svou skromnou bodovou bilanci. Nad tím, proč to Brňanům nejde zejména na domácím trávníku, se zamýšlel Jan Moravec.

„Utkání se nám nevyvedlo. Chtěli jsme na Jablonec vletět, říkali jsme si, že v těch dvou zbylých březnových zápasech musíme zabrat a udělat co nejlepší výsledky. Bohužel se nám to nepovedlo. V první půli jsme byli všude o krok později, nebylo to vůbec ono. Druhý poločas už byl lepší, měli jsme náznaky i šance, ale tu první jsme proměnili moc pozdě,“ řekl na pozápasové videokonferenci.

Ve druhé půli byli Brňané opravdu o poznání nepříjemnějším soupeřem, nicméně nechali si dát ještě jeden gól. „Byl hodně hloupý. Pak je to taková klasika, když prohráváš o dva, nemáš co ztratit, ale ten kontaktní gól už přišel moc pozdě a nestihli jsme alespoň vyrovnat, i když jednu šanci jsme ještě měli.“

Moravec je aktuálně nejzkušenějším hráčem Zbrojovky, pozvolna se blíží k metě 250 zápasů. Příčiny prohospodařené první půle si ale ani on vysvětlit nedokáže. „Každý jsme byli odhodlaný odjezdit to a makat na sto procent, ale na hřišti to tak nevypadalo. V pauze jsme si řekli, co je potřeba všechno změnit, bylo to lepší, ale zase to nestačí. Je to málo, máme nula bodů, situace není dobrá.“

V tabulce Brňaná nadále ztrácejí na nesestupové pozice čtyři body. „Je to nepříjemné. Každý zápas hrajeme o všechno, předchozí výkony nebyly špatné, ale vždycky něco chybělo. Kousek štěstí, něco navíc, uteklo nám to mezi prsty, je to pořád málo. Výsledky s námi nejdou. Dnes jsme to museli dohánět a to je s takovým soupeřem těžké. Nevím, čím to je, že nám to doma tak nejde, celé Brno by chtělo vysvětlení. V přípravě se snažíme dělat maximum, musí to být v hlavách, to je potřeba změnit. Je potřeba do toho šlápnout, situace je těžká, ale ztracená určitě není. Musíme bojovat,“ burcuje Moravec.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Informace pro permanentkáře k utkání s Opavou
A-tým
17.05.2021 | Klub

Informace pro permanentkáře k utkání s Opavou

B r n o - Také na nedělní utkání s Opavou mohou v souladu s dohodou Ministerstva zdravotnictví ČR a...
Dreksa: Příčiny sestupu? Domácí zápasy a vstup do soutěže
A-tým
17.05.2021 | Martin Lísal

Dreksa: Příčiny sestupu? Domácí zápasy a vstup do...

B r n o – Prodlužování agónie včera definitivně skončilo, výhra Teplic odsoudila Zbrojovku k...
Je rozhodnuto, Zbrojovka sestupuje do druhé ligy
A-tým
16.05.2021 | Martin Lísal

Je rozhodnuto, Zbrojovka sestupuje do druhé ligy

B r n o - Dnešní závěr 32. kola definitivně rozhodl o tom, že Zbrojovka po roce opouští nejvyšší...