Michal Škoda: Gól nás nakopl, pak už jsme zápas měli pod kontrolou

Michal Škoda: Gól nás nakopl, pak už jsme zápas měli pod kontrolou

B r n o - Léčba novým koučem zabrala - Zbrojovka doma zdolala Slovácko 2:1 a slaví druhou výhru v sezoně. Výrazný podíl na tom měl i Michal Škoda, který svým gólem krátce po pauze otevřel skóre utkání.

Brněnský útočník se trefil podruhé v sezoně a neskrýval radost. "Při zakončení jsem měl trošku štěstí,“ začal tradiční pozápasový rozhovor zmínkou o atypickém způsobu, kterým skóroval. „Nebylo to úplně jednoduché. Na střelu nohou byl balon příliš vysoko, hlavičkovat jsem také nemohl, protože byl zase nízko. Vystřelil jsem kolenem a naštěstí to vyšlo," popisoval své netradiční zakončení Škoda.

Zbrojovka moravské derby vyhrála zaslouženě, přesto se v její hře objevovala okénka, čehož si byl vědom i Škoda. „První půle nebyla úplně dobrá. Fery (Francis Koné - pozn. red.) měl tutovou šanci z rohu, kterou mu ale gólman chytil. Pak jsme se chvílemi klepali, soupeř měl dvě čisté šance. Gól ze šatny nás obrovsky nakopl. Celý zápas jsme se snažili se plnit pokyny a vysoko napadat. Po tom gólu už jsme to měli pod kontrolou a vyhráli jsme zaslouženě," pokračoval v hodnocení.

Druhou branku vsítil Tomáš Pilík, který si po pár minutách na hřišti pohrál s brankářem i obranou, a Michal svému kolegovi po utkání vysekl poklonu: „Byl z toho gól, takže klobouk dolů. Pilda to udělal vážně fantasticky,“ uznal.

V závěru zápasu rozhodčí po sporné situaci nařídil aut na polovině Zbrojovky v její neprospěch, Brňané se nestihli vrátit a Zajíc vzal Melichárkovi čisté konto. „Výsledek kvůli tomu už tak hezky nevypadá, ale bylo to až na konci, nic to neřešilo,“ mávl rukou hráč s číslem 23.

S příchodem kouče Pivarníka se změnila spousta věcí a přikyvoval tomu i Michal: „Trenér má jasnou vizi, pro nás se změnilo vlastně úplně vše. Zvykáme si, ale věřím, že když budeme hrát jako dnes, dostaneme se do lepší pozice, než ve které jsme teď," dodal odhodlaně hráč, který v nejvyšší soutěži vsítil pětadvacátý gól.

další články

U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu
Mládež
28.11.2022 | Martin Lísal

U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu

B r n o - Dorostenci Zbrojovky zvládli druhé utkání Marečkova memoriálu. Na domácím hřišti v areálu...
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 28. listopadu do 4. prosince
A-tým
28.11.2022 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 28. listopadu do 4....

B r n o - Na přelomu listopadu a prosince čeká na fotbalisty "áčka" poslední zápas roku - v...
Zbrojovka porazila Trnavu a má druhou zimní výhru
A-tým
25.11.2022 | Martin Lísal

Zbrojovka porazila Trnavu a má druhou zimní výhru

S e n e c - Fotbalisté Zbrojovky zůstávají v zimní Tipsport lize zatím stoprocentní. Ve druhém...