sobota 15.2.2020

6 Zbrojovka Brno
3 Podbrezová
příp.

středa 19.2.2020

1 Petržalka
3 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 22.2.2020

1 Vyškov
2 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 29.2., 15:00

Zbrojovka Brno
Pardubice
příp.

neděle 8.3., 17:00 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
Sokolov
17.kolo

sobota 14.3.

Ústí n. L.
Zbrojovka Brno
18.kolo

pátek 20.3., 18:00

Zbrojovka Brno
Dukla Praha
19.kolo

sobota 4.4.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
20.kolo

pátek 10.4., 19:00

Zbrojovka Brno
Třinec
21.kolo

středa 15.4.

SK Líšeň
Zbrojovka Brno
22.kolo

neděle 19.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
23.kolo

sobota 25.4.

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
24.kolo

středa 29.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
25.kolo

sobota 2.5.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
26.kolo

pátek 8.5., 19:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
27.kolo

středa 13.5.

Vyšehrad
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 16.5.

Prostějov
Zbrojovka Brno
29.kolo

sobota 23.5.

Zbrojovka Brno
Vlašim
30.kolo

Michal Ševčík: Každý den s "áčkem" se snažím využít

Michal Ševčík: Každý den s ”áčkem” se snažím využít

B r n o - Když se Zbrojováci někam přepravují vlastními auty, musí si Michal Ševčík hledat řidiče - osmnáct mu bude teprve v létě. Suverénně nejmladší hráč v brněnské kabině zažívá svou první přípravu s "áčkem", za sebou už má i první zápas mezi muži. O své dosavadní dojmy se podělil v následujícím rozhovoru.

16.01.2020 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

 

Michale, jak se ti zatím daří válčit s nástrahami zimní dřiny?
Je to hodně náročné, rozdíl je hlavně v intenzitě a náročnosti tréninků. Skoro každý den jedeme dvoufázově, hřiště, hala, posilovna, běhání v lese. A samozřejmě je rozdíl ve spoluhráčích, v dorostu jsme od sebe věkově maximálně rok nebo dva, zatímco v áčku můžu trénovat po boku výrazně zkušenějších hráčů.

Výběhy do terénu už nejsou tak běžné, jako bývaly dříve. Byla to pro tebe úplná novinka?
V mládeži jsem něco takového asi nezažil, ale přes vánoční svátky jsem chodil běhat, abych splnil individuální plán a nachystal se na to. Ale na něco takového se ani moc připravit nedá (smích).

Máš za sebou i zápasový debut proti Blansku, byl jsi nervózní?
Hrál jsem poločas a prvních dvacet, pětadvacet minut jsem nervózní opravdu byl, necítil jsem se moc dobře. Postupně jsem zjišťoval, co je třeba, jak rychle musím reagovat a jak si mám co nejlépe pokrýt balon, postupně se to celkem zlepšilo. Na druhý poločas jsem zůstal ještě na lavičce, kdyby bylo případně potřeba naskočit, ale k tomu už nedošlo. Dostal jsem se i do zakončení, jednou jsem střílel z dobré pozice. Ale to už by asi bylo moc, dát hned při prvním utkání gól (úsměv).

To by se asi i prodražilo, ne? Už ti pokladník jako nováčkovi něco naúčtoval?
Za zápas v přípravě to asi nebude nic, ale zápisné samozřejmě platím, to už mi kluci rozpočítali. Dostal jsem ale poměrně dlouhý čas na splacení, tak můžu šetřit.

S kým si v kabině nejčastěji popovídáš?
Nejvíc se asi bavím s hráči, ke kterým mám věkově nejblíž. To jsou David Jurásek, Ondra Pachlopník, Martin Sedlák a gólman Vojta Marek. S těmi se znám z devatenáctky. Když jsem přišel, řekli mi starší kluci jako Eisi a Meggy, co se může, co se nemůže, jak to v kabině chodí a jaké jsou v kabině pořádky. Moc se to ale neliší od toho, co znám z dorostu, nic zásadnějšího mě nepřekvapilo.

O víkendu vás čekají dva zápasy po sobě, už jste se bavili o tom, kdo toho kolik odehraje?
Minutáž asi bude větší, uvidíme, jak to bude vypadat a kolik nás bude zdravých. Jestli dáme dohromady dvě jedenáctky, nebo někdo odehraje ještě větší úsek.

Jaký post ti na hřišti vyhovuje?
V pátek jsem hrál ofenzivního záložníka, ta pozice mi spolu s hroťákem sedí asi nejvíc, hraju to odmalička. Ale půlku podzimu jsem naskakoval na kraji a celkem jsem se to naučil hrát, takže ani s tím nemám problém.

Už se s tebou trenéři bavili o výhledu pro jaro? Nebo je to ještě předčasné?
Zatím jsme to vůbec neřešili, jestli áčko, béčko nebo dorost. Teď se soustředím na to, abych ukázal, jestli na to mám, nebo ne. A každý den se snažím využít k tomu, abych se něco po boku zkušenějších hráčů naučil.

Občas si s vámi zatrénuje i Ríša Dostálek, pamatuješ si ho ještě jako hráče?
Naživo jsem ho asi nikdy neviděl, jen v nějakých záběrech na internetu. Když hrával, byl jsem ještě v Třebíči a Zbrojovku jsem neměl moc možností sledovat. Do Brna jsem přišel později.

Jezdí za tebou známí a příbuzní? A byli i teď v Blansku?
Teď v Blansku byli rodiče a dědové. Kromě rodiny se často jezdí dívat i trenéři, jsme v kontaktu.

Díky za rozhovor a ať se daří!

 

Aktuality

19.2.2020

S Vyškovem v Olšanech

Předposlední přípravné utkání s Vyškovem sehrajeme oproti původnímu plánu na přírodní trávě v Olšanech u Prostějova. Termín zůstává původní - sobota 22. února v 11 hodin.

5.2.2020

B-tým

Přípravné utkání B-týmu proti Bystrci (původně plánované na středu 5. února) bylo odloženo. O novém termínu budeme informovat, jakmile dojde k jeho potvrzení.

29.11.2019

Prosba o vyplnění dotazníku

Náš odchovanec a hráč FK Blansko Martin Sedlo kromě fotbalu stíhá i studium na vysoké škole, kde se aktuálně věnuje magisterské práci. V této souvislosti prosí fanoušky Zbrojovky o vyplnění krátkého dotazníku. Dotazník najdete zde.

6.11.2019

Po Zbrojovce na basket!

Se vstupenkou na zápas Zbrojovka Brno – 1. SK Prostějov můžete zdarma navštívit utkání nejvyšší basketbalové soutěže mužů mezi mmcité1 Basket Brno a BK Opava, které se hraje ve středu 13. 11. od 20:00 na brněnském Kampusu. Bližší informace najdete na www.basketbrno.cz.

24.10.2019

Béčko znovu na Srbské

Také utkání 12. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Žďárem nad Sázavou (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

10.10.2019

Béčko na Srbské

Utkání 10. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Bystřicí nad Pernštejnem (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

9.10.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude ve čtvrtek 10. října uzavřen. Důvodem je konání akce Bitva na Moravském poli, kde bude od 16 hodin k dispozici stánek se sortimentem Fanshopu.

24.9.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 26. září z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

13.9.2019

Endl a Jambor v repre

Zbrojováci Lukáš Endl a David Jambor byli nominováni do reprezentace U17 pro první fázi kvalifikace na evropský šampionát ve Finsku. Tým kouče Radka Bejbla vyzve v boji o postup kromě domácího celku ještě Bosnu a Moldavsko.

12.9.2019

Termín MOL Cupu

Utkání 3. kola MOL Cupu na hřišti Jablonce sehrajeme po dohodě klubů v úterý 1. října v 16:30.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2020 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz