sobota 22.2.2020

1 Vyškov
2 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 29.2.2020

1 Zbrojovka Brno
2 Pardubice
příp.

neděle 8.3.2020

1 Zbrojovka Brno
0 Sokolov
17.kolo

sobota 4.4.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
20.kolo

pátek 10.4., 19:00

Zbrojovka Brno
Třinec
21.kolo

středa 15.4.

SK Líšeň
Zbrojovka Brno
22.kolo

neděle 19.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
23.kolo

sobota 25.4.

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
24.kolo

středa 29.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
25.kolo

sobota 2.5.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
26.kolo

pátek 8.5., 19:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
27.kolo

středa 13.5.

Vyšehrad
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 16.5.

Prostějov
Zbrojovka Brno
29.kolo

sobota 23.5.

Zbrojovka Brno
Vlašim
30.kolo

Melichárek po Vlašimi: Obrovská ztráta, podzim nemůžeme hodnotit pozitivně

Melichárek po Vlašimi: Obrovská ztráta, podzim nemůžeme hodnotit pozitivně

B r n o - Nepovedené střetnutí s Vlašimí hodnotil i další zkušený hráč Zbrojovky, gólman Dušan Melichárek. Ten v úvodu utkání fauloval pronikajícího Daa a z nařízené penalty Vlašim otevřela skóre. „Byla to jasná penalta, bohužel,“ prohlásil Dušan jednoznačně v zápasové mixzóně.

27.11.2018 | Jakub Sabol. FOTO: Martin Tajč

 

Na brněnském gólmanovi bylo jasně patrné, že výsledek těžko kouše. „Nejsem ani naštvaný, spíše zklamaný, strašně moc zklamaný,“ soukal ze sebe jindy upovídaný Dušan. Všechno to začalo hned v první minutě. Někteří fanoušci ještě hledali své místo a na Srbské už byl otevřený gólový účet. Dlouhý nákop středem hřiště si mezi stopery zpracoval Dao, udělal kličku brněnskému brankáři a po faulu se skácel k zemi. „Každý na tom máme svůj podíl. Já asi největší, prostě penaltu jsem udělal já,“ bral na sebe zodpovědnost. Při následné exekuci mu chyběl k úspěšnému zákroku jen kousek...

Místo rychlého oklepání přišel další trest a po čtvrthodině už to bylo 0:2. „Měli jsme před sebou ještě devadesát minut. Místo honu za vyrovnáním jsem tahal míč ze sítě podruhé, kdy jsem si snad podruhé sáhl na balón. Pořád jsem ale věřil, že s tím něco uděláme,“ smutnil.

Zbrojovka se poté trvale přestěhovala na útočnou polovinu. Místy drtivý tlak ale přinesl pouze snížení v podobě luxusního centru Eismanna a zakončení Štěpanovského. „Ono je to těžké. Člověk musí najít recept, jak se tam dostat, když jsou tak zasunutí. Z mého pohledu jsme ho i našli, ale nebyli jsme schopní tam dotlačit balón,“ komentoval útočné snažení svých parťáků. „Těch faktorů, které rozhodly, je víc. Možná nám tam chyběl Megi,“ připomněl nejlepšího střelce týmu, který si odpykával trest za čtyři žluté karty.

„Fotbal nemá logiku. Člověk nemůže počítat s ničím. Dopředu prostě nejde počítat s tím, jaký by měl být výsledek. V lize hrají dva týmy fotbal, tady se to prostě mydlí mezi sebou a většinou se hraje do plných, což je těžké. Tohle je ale obrovská ztráta,“ řekl. „Ambice naše i ambice vedení byly jiné, než je tato situace. Určitě nebudu podzim hodnotit pozitivně.“

Zbrojovce po výsledku se středočeským týmem opět nabobtnala ztráta na vedoucí pozice. „V tuhle chvíli je těžké se bavit, co bude za tři, čtyři měsíce. 95 procent zápasů je o dobývání a my musíme najít způsob, jak se s tím srovnat. Je škoda, že se třeba Zikimu v mistrovských zápasech nedaří tak, jako na tréninku nebo v přípravných zápasech, ale je to ještě mladý kluk, který má vše před sebou. Jak říkal tady Eisi, když chytíme nějakou šňůru, můžeme to ještě zachránit,“ doufá velký oblíbenec brněnských tribun.

 

Aktuality

16.3.2020

Fanshop uzavřen

Kamenná prodejna Fanshopu je s ohledem na nařízení vlády až do odvolání uzavřena. Nakupovat lze i nadále online přes eshop, a to výhradně s možností doručení prostřednictvím společnosti PPL.

6.3.2020

Zemřel pan Jaroslav Panák

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že nás ve věku nedožitých 75 let navždy opustil pan Jaroslav Panák; dlouholetý správce lužáneckého areálu a člověk, který po celý život miloval svou rodinu, přátele a Zbrojovku.

Čest jeho památce!

2.3.2020

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude v úterý 3. března z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

19.2.2020

S Vyškovem v Olšanech

Předposlední přípravné utkání s Vyškovem sehrajeme oproti původnímu plánu na přírodní trávě v Olšanech u Prostějova. Termín zůstává původní - sobota 22. února v 11 hodin.

5.2.2020

B-tým

Přípravné utkání B-týmu proti Bystrci (původně plánované na středu 5. února) bylo odloženo. O novém termínu budeme informovat, jakmile dojde k jeho potvrzení.

29.11.2019

Prosba o vyplnění dotazníku

Náš odchovanec a hráč FK Blansko Martin Sedlo kromě fotbalu stíhá i studium na vysoké škole, kde se aktuálně věnuje magisterské práci. V této souvislosti prosí fanoušky Zbrojovky o vyplnění krátkého dotazníku. Dotazník najdete zde.

6.11.2019

Po Zbrojovce na basket!

Se vstupenkou na zápas Zbrojovka Brno – 1. SK Prostějov můžete zdarma navštívit utkání nejvyšší basketbalové soutěže mužů mezi mmcité1 Basket Brno a BK Opava, které se hraje ve středu 13. 11. od 20:00 na brněnském Kampusu. Bližší informace najdete na www.basketbrno.cz.

24.10.2019

Béčko znovu na Srbské

Také utkání 12. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Žďárem nad Sázavou (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

10.10.2019

Béčko na Srbské

Utkání 10. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Bystřicí nad Pernštejnem (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

9.10.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude ve čtvrtek 10. října uzavřen. Důvodem je konání akce Bitva na Moravském poli, kde bude od 16 hodin k dispozici stánek se sortimentem Fanshopu.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2020 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz