Melichárek po Vlašimi: Obrovská ztráta, podzim nemůžeme hodnotit pozitivně

Melichárek po Vlašimi: Obrovská ztráta, podzim nemůžeme hodnotit pozitivně

B r n o - Nepovedené střetnutí s Vlašimí hodnotil i další zkušený hráč Zbrojovky, gólman Dušan Melichárek. Ten v úvodu utkání fauloval pronikajícího Daa a z nařízené penalty Vlašim otevřela skóre. „Byla to jasná penalta, bohužel,“ prohlásil Dušan jednoznačně v zápasové mixzóně.

Na brněnském gólmanovi bylo jasně patrné, že výsledek těžko kouše. „Nejsem ani naštvaný, spíše zklamaný, strašně moc zklamaný,“ soukal ze sebe jindy upovídaný Dušan. Všechno to začalo hned v první minutě. Někteří fanoušci ještě hledali své místo a na Srbské už byl otevřený gólový účet. Dlouhý nákop středem hřiště si mezi stopery zpracoval Dao, udělal kličku brněnskému brankáři a po faulu se skácel k zemi. „Každý na tom máme svůj podíl. Já asi největší, prostě penaltu jsem udělal já,“ bral na sebe zodpovědnost. Při následné exekuci mu chyběl k úspěšnému zákroku jen kousek...

Místo rychlého oklepání přišel další trest a po čtvrthodině už to bylo 0:2. „Měli jsme před sebou ještě devadesát minut. Místo honu za vyrovnáním jsem tahal míč ze sítě podruhé, kdy jsem si snad podruhé sáhl na balón. Pořád jsem ale věřil, že s tím něco uděláme,“ smutnil.

Zbrojovka se poté trvale přestěhovala na útočnou polovinu. Místy drtivý tlak ale přinesl pouze snížení v podobě luxusního centru Eismanna a zakončení Štěpanovského. „Ono je to těžké. Člověk musí najít recept, jak se tam dostat, když jsou tak zasunutí. Z mého pohledu jsme ho i našli, ale nebyli jsme schopní tam dotlačit balón,“ komentoval útočné snažení svých parťáků. „Těch faktorů, které rozhodly, je víc. Možná nám tam chyběl Megi,“ připomněl nejlepšího střelce týmu, který si odpykával trest za čtyři žluté karty.

„Fotbal nemá logiku. Člověk nemůže počítat s ničím. Dopředu prostě nejde počítat s tím, jaký by měl být výsledek. V lize hrají dva týmy fotbal, tady se to prostě mydlí mezi sebou a většinou se hraje do plných, což je těžké. Tohle je ale obrovská ztráta,“ řekl. „Ambice naše i ambice vedení byly jiné, než je tato situace. Určitě nebudu podzim hodnotit pozitivně.“

Zbrojovce po výsledku se středočeským týmem opět nabobtnala ztráta na vedoucí pozice. „V tuhle chvíli je těžké se bavit, co bude za tři, čtyři měsíce. 95 procent zápasů je o dobývání a my musíme najít způsob, jak se s tím srovnat. Je škoda, že se třeba Zikimu v mistrovských zápasech nedaří tak, jako na tréninku nebo v přípravných zápasech, ale je to ještě mladý kluk, který má vše před sebou. Jak říkal tady Eisi, když chytíme nějakou šňůru, můžeme to ještě zachránit,“ doufá velký oblíbenec brněnských tribun.

další články

Ve volnu se věnuju hlavně rodině, hlásí dvojnásobný otec Moravec
A-tým
25.10.2020 | Martin Lísal

Ve volnu se věnuju hlavně rodině, hlásí dvojnásobný...

B r n o – V nucené pauze hráči Zbrojovky intenzivně trénují, na zápasy si ovšem musejí počkat. V...
Výměna umělého povrchu v TCM jde do finiše
Ostatní
22.10.2020 | Martin Lísal

Výměna umělého povrchu v TCM jde do finiše

B r n o - V areálu TCM v Brněnských Ivanovicích už v těchto dnech finišuje výměna povrchu na...
Zemřel Jozef Obert
A-tým
20.10.2020 | Klub

Zemřel Jozef Obert

Náš klub zastihla smutná zpráva. Na sklonku minulého týdne zemřel ve věku 82 let někdejší...