Melichárek po Slavii: Je skvělé, že nás doma ženou diváci

Melichárek po Slavii: Je skvělé, že nás doma ženou diváci

B r n o - První zápas, první čisté konto. Dušan Melichárek se vrátil do brány pro utkání se Slavií (1:0) a pomohl Zbrojovce k cenné výhře.

Uzdravil se právě včas, aby vystřídal zraněného Martina Doležala. Nutno však říci, že Dušan v bráně moc práce za celý zápas neměl.

První dotaz padl na absenci brněnské jedničky v prvních dvou kolech. "Těsně před startem jsem onemocněl, pořád to není úplně ono," pohotově odpověděl. V zápasech s Baníkem Ostrava a s Mladou Boleslaví naskočil jeho náhradník Martin Doležal, vedl si výtečně. Z páteční nominace ovšem "Dolíka" vyřadilo svalové zranění. "Je to tak, kdyby se Dolík nezranil, tak by ještě chytal on," řekl Melichárek.

V utkání nakonec Dušan řešil jednu ošemetnou situaci v podobě Škodovy střely, několik centrů a strkanici na závěr. "Jsem hlavně rád, že jsem zápas přežil. Co se ale naší obrany týče, fungovala dobře a moc práce jsem neměl," pochválil defenzivu týmu.

Určité výhrady měl ze svého pohledu naopak k celkovému výkonu ve druhé půli. "Šance nebyly ani na jedné straně. Kluci v první půli makali, ve druhém poločase už to nebylo dobré. Místy mi to přišlo jako čekání na gól," zdvihl pomyslný prst.

Emoce byly pod kontrolou

V nastaveném čase vznikla u domácí branky pořádná strkanice. Melichárek měl k inkriminované situaci nejblíže. Jak ji popsal? "Ve vápně jsem chytil míč a mladý Voltr mě kopl do kolena. Kluci ze Slavie se dožadovali penalty za ten souboj, který situaci předcházel," objasnil Dušan moment, při kterém řadě fandů asi zatrnulo.

Někteří totiž měli pocit, že se schyluje ke rvačce, ve které by mimochodem figurovala i brněnská jednička - na kontě už se žlutou kartou. "Je to fotbal a fotbal je o soubojích. K žádné rvačce tam dojít nemohlo, emoce byly pod kontrolou," řekl s úsměvem vytáhlý gólman.

Brno zatím doma neztratilo a i počet diváků se oproti konci minulé sezóny mírně zvedl. Na otázku, zda je spokojen se ziskem šesti bodů po třech odehraných kolech, odpověděl Dušan způsobem sobě vlastním. "Šest bodů je určitě lepších než čtyři, tři nebo jeden, že? Hlavně si ale myslím, že se prezentujeme jako bojovné mužstvo. Co si budeme nalhávat, nejsme Plzeň nebo Sparta, my zápasy musíme ubojovat. Je skvělé, že nás doma ženou diváci, to nám vyhovuje," pochválil atmosféru v nové sezóně.

"Když ještě zvýšíme bojovnost, agresivitu a přidáme něco fotbalového, pak věřím, že to bude ještě lepší," burcuje brněnský kliďas před následujícími zápasy.

další články

Utkání v Plzni odloženo na neurčito
A-tým
11.08.2022 | Martin Lísal

Utkání v Plzni odloženo na neurčito

B r n o - Utkání 4. kola FORTUNA:LIGY na hřišti Plzně bylo na základě žádosti domácího klubu...
VIDEO: Autogramiáda v Pivovarské Starobrno
Ostatní
11.08.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Autogramiáda v Pivovarské Starobrno

B r n o - Ve středu se Zbrojováci zúčastnili velké autogramiády v restauraci Pivovarská Starobrno....
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 8. do 14. srpna
Ostatní
09.08.2022 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 8. do 14. srpna

B r n o - V nadcházejícím týdnu se k áčku, rezervě a dorostům přidají týmy U18 a U16, i pro ně už...