Měli bychom týmu pomáhat víc, uvědomuje si Přichystal

Měli bychom týmu pomáhat víc, uvědomuje si Přichystal

B r n o – Útočník Jakub Přichystal prožíval v průběhu utkání s Pardubicemi rozporuplné pocity. Jako střídající hráč nejprve přesnou hlavičkou srovnal na 1:1, euforie ale jemu i spoluhráčům vydržela jen dvě minuty. Hosté si vedení vzali zpět a už jej nepustili.

Přichystal šel na hřiště spolu s Fouskem a Růskem ve 46. minutě. A po centru prvního jmenovaného vstřelil vyrovnávací branku. „Standardky se neustále snažíme nacvičovat, tohle byl jeden ze signálů. Šel jsem na přední tyč, Fous to kopl výborně a já jsem to jenom nadzvednul. S tím můžu být spokojený, ale radost mi nevydržela dlouho, hned jsme dostali zbytečný gól,“ mrzelo pětadvacetiletého útočníka.

„Gól mi určitě pomůže, co se týče sebevědomí. Naposledy jsem se trefil na podzim. A poslední gól hlavou už si pomalu ani nevybavím, to bylo ještě ve druhé lize,“ pousmál se Přichy s odkazem na hlavičku v domácím utkání s Třincem. „Bohužel jsme zápas prohráli našimi chybami. Měli jsme na to, abychom Pardubice porazili, ale nemáme ani bod. Je to nepříjemná ztráta, ale pořád si myslím, že je v našich silách se zachránit. Teď se připravujeme na Slovácko, to bude hodně těžký zápas. Budeme se snažit odvést co nejlepší výkon a vydolovat tři body.“

Pro Kubu se jednalo o vůbec první gól v jarní části, předtím se trefil proti Olomouci a v Jablonci, kde jeho zásah znamenal tři body a vůbec první výhru v sezóně. Čím to, že se Zbrojovákům venku daří výrazně lépe, než v domácím prostředí? „Vysvětlení pro to nemám, jestli jsme víc nervózní… Fakt netuším. Přemýšlíme o tom, určitě by nám pomohli fanoušci, hnali by nás dopředu a pomohli nám vyrovnané zápasy zlomit, jako tomu bylo v minulých letech. Ale to je pro všechny stejné. Je jen na nás, abychom to zlomili, ale teď nás čeká venkovní zápas a myslíme jen na něj.“

Jestli Kuba do duelu na Slovácku zasáhne, to zatím netuší. „Je na trenérech, koho postaví, to se dozvíme před utkáním. Snažím se pomoci klukům, i když skočím do hry jako náhradník. Vím, že to z mé strany pořád není ono, obecně se nám útočníkům moc nedaří. Měli bychom týmu pomáhat víc, dávat víc gólů. Proti Pardubicím nám chyběl důraz, lepší první dotek, větší klid na míči,“ nehledá Přichystal výmluvy.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Informace pro permanentkáře k utkání s Opavou
A-tým
17.05.2021 | Klub

Informace pro permanentkáře k utkání s Opavou

B r n o - Také na nedělní utkání s Opavou mohou v souladu s dohodou Ministerstva zdravotnictví ČR a...
Dreksa: Příčiny sestupu? Domácí zápasy a vstup do soutěže
A-tým
17.05.2021 | Martin Lísal

Dreksa: Příčiny sestupu? Domácí zápasy a vstup do...

B r n o – Prodlužování agónie včera definitivně skončilo, výhra Teplic odsoudila Zbrojovku k...
Je rozhodnuto, Zbrojovka sestupuje do druhé ligy
A-tým
16.05.2021 | Martin Lísal

Je rozhodnuto, Zbrojovka sestupuje do druhé ligy

B r n o - Dnešní závěr 32. kola definitivně rozhodl o tom, že Zbrojovka po roce opouští nejvyšší...