Martin Berkovec prodloužil ve Zbrojovce smlouvu!

Martin Berkovec prodloužil ve Zbrojovce smlouvu!

B r n o - Domluveno - gólman Martin Berkovec bude součástí Zbrojovky i pro nadcházející sezóny! Jeden z klíčových hráčů a strůjců návratu do první ligy prodloužil s klubem smlouvu do roku 2024 (s následnou opcí na další rok).

"Nebylo nad čím přemýšlet. S Tomášem Požárem jsme byli domluvení, že budeme pokračovat dál, takže doladění detailů bylo rychlé. V Brně jsem spokojený a nemám kam a proč utíkat. A doufám, že ta spokojenost je oboustranná," usmál se Berkovec, který prodloužení kontraktu podepsal symbolicky na svém pracovišti před jednou z branek na Srbské.

"Jsme rádi, že jsme se dokázali na všem domluvit a Berky se rozhodl u nás zůstat. Je bez jakékoliv nadsázky jedním z klíčových stavebních kamenů týmu. Jsme přesvědčení, že velkým přínosem pro nás bude i v první lize," kvitoval prodloužení kontraktu sportovní manažer Zbrojovky Tomáš Požár.

Berkovec přišel do Zbrojovky v lednu 2021. V nejvyšší soutěži stihl odchytat 11 duelů, čtyřikrát udržel čisté konto. V letošním ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY naskočil do 24 zápasů, bránu zavřel devětkrát. "Je super, že se nám povedlo to dotáhnout a vyhrát ligu s takovým náskokem. Měli jsme dobrou partu, což byl základ úspěchu. Těžko vypíchnout jeden zápas, vzpomínky budu mít na všechny. Tedy kromě Vyškova," připomněl Berky se smíchem duel, v němž musel po srážce se spoluhráčem střídat. "O to víc jsem si užil odvetu, hrálo se v Drnovicích před parádní kulisou. Navíc jsme tam v podstatě stvrdili postup, to byl jeden z těch posledních kroků."

A jak si třiatřicetiletý gólman užil postupové oslavy? Dle svých slov z jednoho staršího rozhovoru alkoholu příliš neholduje. "Ale já si to zase vynahradím tím jídlem. Oslav bylo víc, všechny byly fajn. Pár kluků končí, což je mi líto, protože jsem je měl všechny rád. Jak už jsem říkal, máme opravdu skvělou partu. Teď na nějakou dobu od fotbalu vypnu, čeká nás dovolená a v červnu se vrhneme do další práce," uzavřel Berky.

další články

VIDEO: Tomáš Smejkal po utkání s Vyškovem
A-tým
23.09.2023 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Tomáš Smejkal po utkání s Vyškovem

B r n o – Tomáš Smejkal přispěl minulý týden jako střídající hráč asistencí k výhře v Jihlavě,...
VIDEO: Trenér Klusáček po utkání s Vyškovem
A-tým
23.09.2023 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Klusáček po utkání s Vyškovem

B r n o – Zbrojovka vstupovala do utkání proti Vyškovu se sérií pěti výher v řadě a s nadějí na...
Série u konce, Zbrojovka podlehla Vyškovu
A-tým
23.09.2023 | Daniel Kinc. FOTO: Martin Tajč

Série u konce, Zbrojovka podlehla Vyškovu

B R N O - Desáté kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nabídlo na Srbské jihomoravský souboj o první místo v...