Ludevít Grmela: Spartu jsme dokázali přitlačit ke zdi a nevěděla, co s námi

Ludevít Grmela: Spartu jsme dokázali přitlačit ke zdi a nevěděla, co s námi

B R N O - Na pozápasovou tiskovkou konferenci dorazili oba trenéři spokojeni, každý však trošku z jiného důvodu. Zatímco sparťanského kouče Lavičku mohl těšit zisk tří bodů, brněnského trenéra Grmelu zase hřála předvedená hra jeho celku.

Jako první se pustil do hodnocení zápasu hostující kouč Vítězslav Lavička, který hned v úvodu prozradil, že ještě stále nezapomněl na dost možná klíčovou porážku v boji o titul, kterou jeho tým utrpěl právě na půdě Zbrojovky v závěru loňské sezony. "Samozřejmě jsme sem do Brna přijížděli i s vědomím toho, že jsme tady v květnu minulou sezonu ten zápas hodně pokazili a to nás možná potom stálo lepší umístění v závěru loňské sezony. Věděli jsme, že nás tady čeká hodně těžký zápas."

Pak už přešel k právě skončenému utkání, do jehož průběhu výrazným způsobem promluvilo počasí. „Podmínky se v průběhu zápasu radikálně proměnily. Po pravdě řečeno, nebylo to jednoduché pro hráče ani jednoho týmu. Podle mého názoru se s tím lépe vypořádali domácí. Nás vlastně zatlačili do defenzivy a z toho jednoduchého fotbalu se pak dostali do tlaku, vstřelili vyrovnávací branku."

Markovićův třetí letošní zásah nenechal Sparťany v klidu. "Podle informací, co jsem dostal, ta branka byla diskutabilní, ale to si chci nejdřív ověřit na videu. Pokud tomu tak bylo, tak mě to mrzí, ale co mě nemrzí, ale naopak těší, je to, že jsme dokázali i za toho stavu 1:1 v poslední části zápasu jít za vítězstvím, za cílem, se kterým jsme sem do Brna přijeli a dvěma góly ten zápas rozhodli. Toho si cením," konstatoval hlavní trenér Pražanů.

Ke slovu se poté pochopitelně dostal i domácí lodivod Ludevít Grmela, jenž byl i přes prohru s výkonem svých svěřenců spokojen. "Ačkoliv utkání dopadlo výsledkově tak, jak dopadlo, tak si myslím, že jsme splnili do puntíku to, co jsme říkali: že tu Spartu potrápíme, že jí ten zápas znepříjemníme, což se nám povedlo. Odehráli jsme velice dobrý zápas."

Při důkladném rozboru celého utkání vzbudil z jeho strany mírné rozpaky snad jedině samotný úvod. "Možná prvních patnáct, dvacet minut jsme se nemohli dostat do hry. Sparta snad byla aktivnější než my, ale potom jsme se do hry dostali."

Po přestávce vyběhla Zbrojovka na trávník s obrovským odhodláním a bylo to znát. "Druhý poločas, si myslím, jsme byli jednoznačně lepším týmem. Možná, kdyby se k nám přiklonilo trochu štěstíčko za stavu 1:1 a dali jsme to na 2:1, tak by to Sparta už určitě neobrátila," zamýšlel se brněnský trenér nad možným scénářem, který se ale nakonec nenaplnil.

Přesto svůj tým ocenil za přístup, s nímž se chtěl za každou cenu prát o vítězství. "Prostě jsme nezalezli za stavu 1:1 jako by zalezla jiná mužstva a nebránili jsme ty poslední minuty, ale chtěli jsme hrát, aby se nám podařilo dát ten druhý gól. Za to ti hráči zaslouží velkou pochvalu, velkou poklonu. Spartu jsme dokázali přitlačit ke zdi a nevěděli, co s námi, nebyli schopni se dostat ven. Plné absolutorium našemu mužstvu."

I přes vytrvalý a vydatný déšť Grmela své hráče neúnavně povzbuzoval, burcoval ze samotné hranice vymezeného území a prožíval každý okamžik zápasu s nimi. Stejně jako bezmála deset tisíc brněnských fandů, kteří svůj tým hnali kupředu. Také jejich podporu nelze opomenout. "Diváci celkem vydrželi, na to v jakém počasí tam museli sedět. Také za to jim moc děkujeme."

Fantastická divácká návštěva patří vůbec k těm nejvyšším po přesunu na Srbskou a celý tým si takovou kulisu pochopitelně užívá. "Jsme spokojeni. Kdo by nebyl?! Po Bohemce, kde bylo pět tisíc lidí, je vidět, že ten fotbal nehrajeme asi tak špatný. Nechlubíme se, nechválíme sami sebe, ale to ta hra přilákala další diváky, za což jsme strašně vděční a věřím v to, že i dnešní fotbal, přestože jsme nebodovali, ty diváky přitáhne znovu na další zápas," doufá dvaapadesátiletý brněnský patriot.

další články

U12: Třetí místo na turnaji v Ostravě
Mládež
23.06.2021 | Martin Lísal

U12: Třetí místo na turnaji v Ostravě

O s t r a v a - Po úspěšném minulém víkendu se Zbrojováci kategorie U12 vydali na další turnaj,...
Brankář Šustr přestupuje do Vyškova
A-tým
23.06.2021 | Martin Lísal

Brankář Šustr přestupuje do Vyškova

B r n o - Brankář Martin Šustr odchází po roce a půl ze Zbrojovky a přestupuje do Vyškova. Transfer...
ZBROJOVKA TV: Pavel Zavadil na prvním tréninku
A-tým
22.06.2021 | Martin Lísal

ZBROJOVKA TV: Pavel Zavadil na prvním tréninku

B r n o - Ke Zbrojovákům se dnes připojil i Pavel Zavadil, který absolvoval první tréninkové...