Liga je zpátky! V sobotu míříme do Mladé Boleslavi

Liga je zpátky! V sobotu míříme do Mladé Boleslavi

B r n o - Krátká přestávka je u konce, jarní boje začínají! A hned pořádně zostra. Zbrojovka se v 15. kole FORTUNA:LIGY vydá do Mladé Boleslavi. Hraje se v sobotu 16. ledna od 14 hodin před kamerami O2 TV.

Náboj zápasu dodává už jen prostý fakt, že oba soupeře od sebe v tabulce dělí jen skóre. Mají na kontě shodně devět bodů. "Hned na úvod nás čeká nesmírně náročný zápas. V sázce nejsou jen body, ale i sebevědomí do dalších zápasů. Zejména začátek jara bude s ohledem na počasí a terény hodně o bojovnosti, o morálce. Jdeme do utkání s odhodláním a touhou uspět a bodovat, oboje musíme bezpodminečně přenést na hřiště," je si trenér Dostálek vědom důležitosti utkání.

S ohledem na krátkost zimní přestávky a přípravy připomínají zápasy prvního jarního kola spíše duely po reprezentační přestávce. "Rozdíl je jen v tom, že kádry týmů procházejí obměnou. Mladá Boleslav má navzdory postavení v tabulce nespornou kvalitu, přišel zkušený trenér a několik nových hráčů. Nevíme, s čím nakonec proti nám vyrukují, stejně tak ale pro soupeře budeme po zimě nečitelní i my. Navíc do nominací může promluvit i covid. To už je nedílnou součástí fotbalu, v němž vám dříve mohl pro zranění vypadnout těsně před utkáním jeden, maximálně dva hráči, teď jich může být klidně pět," připomíná Dostálek, jehož svěřenci absolvovali testy v pátek ráno.

Jisté je, že trenér nemůže pro utkání počítat s útočníky Přichystalem a Růskem. Adrián Čermák začal v pondělí běhat, naběhané kilometry už polyká i Lukáš Kryštůfek, u kterého ale s ohledem na dlouhou absenci bude proces rekonvalescence delší. "Příští týden by měl začít s tréninkem Zoran Gajić, který se zranil v posledním utkání podzimu. Jinak nás trápí spíše drobnosti. Sestavu už v hlavě mám, takže vyčkáme, jak nám do ní případně promluví testy. Čas, který jsme měli k dispozici, jsme se pokusili maximálně využít, i díky možnosti trénovat týden na kvalitních površích. Věřím, že se to povedlo, že to na jaře zúročíme a uděláme vše pro záchranu. V kádru jsme přivítali tři nové hráče, zejména v obraně máme díky tomu více možností, jak sestavu poskládat," zmínil Dostálek příchod Pernici a Záhumenského. Třetím nováčkem je záložník Texl.

Oba sobotní sokové se v nejvyšší soutěži potkali poprvé v roce 2004 - Mladá Boleslav zvítězila doma 4:0, v odvetě uspěli Brňané po výsledku 2:0. Vzájemná bilance hovoří pro Středočechy, na jejichž trávníku dokázali Brňané naplno bodovat jen dvakrát. V zatím posledních vzájemných duelech se pokaždé radovala Boleslav.

V kádru soupeře nalezneme i hráči se zkušenostmi ze Zbrojovky - záložníka Dominika Janoška a útočníka Michala Škodu. Z našeho týmu zná boleslavský stadion Adam Fousek, který tu hostoval z Pardubic a připsal si v dresu Středočechů i ligový debut.Vzájemná bilance v soutěžních zápasech: 26 zápasů (7 – 5 – 14), skóre 33:55

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Jan Chramosta (5 branek)

Prošli oběma kluby: Dominik Janošek, Michal Škoda - Adam Fousek.

Poslední vzájemný zápas: 10.3.2018, Zbrojovka - Mladá Boleslav 0:3. Branky: Valenta 2, Pauschek.

další články

U12: Třetí místo na turnaji v Ostravě
Mládež
23.06.2021 | Martin Lísal

U12: Třetí místo na turnaji v Ostravě

O s t r a v a - Po úspěšném minulém víkendu se Zbrojováci kategorie U12 vydali na další turnaj,...
Brankář Šustr přestupuje do Vyškova
A-tým
23.06.2021 | Martin Lísal

Brankář Šustr přestupuje do Vyškova

B r n o - Brankář Martin Šustr odchází po roce a půl ze Zbrojovky a přestupuje do Vyškova. Transfer...
ZBROJOVKA TV: Pavel Zavadil na prvním tréninku
A-tým
22.06.2021 | Martin Lísal

ZBROJOVKA TV: Pavel Zavadil na prvním tréninku

B r n o - Ke Zbrojovákům se dnes připojil i Pavel Zavadil, který absolvoval první tréninkové...