Ladislav Krejčí po utkání se Sigmou: Výborný týmový výkon!

Ladislav Krejčí po utkání se Sigmou: Výborný týmový výkon!

B r n o - Do nesmírně důležitého utkání s olomouckou Sigmou poslal kouč Pivarník i tři hráče ročníku 1999. Tondu Růska vystřídal v průběhu utkání Martin Zikl, zatímco Ladislav Krejčí odehrál ve středu zálohy celý zápas a asistencí pomohl k cenné výhře.

Psala se 29. minuta - Kratochvíl vybojoval míč a postrčil jej ke Krejčímu. Ten neváhal a vyslal do šance Acostu, což vedlo v úvodní a nakonec jediný gól utkání. "Viděl jsem, že tam kromě Rafy je i Tonda Růsek. Nechal jsem na nich, kdo si to vybere," usmíval se Krejčí. "Rafa to vzal a uklidil míč k tyči, gólman na to nedosáhl."

Jinak si Krejčí plnil spíše defenzivní úkoly, s parťáky ve středu pole byli klíčovým stavebním kamenem výhry. "Snažil jsem se plnit to, co nám řekl trenér. Sigma má výborné středové hráče, my na ně ale zvolili dobrou a účinnou taktiku. Vystupovali jsme proti nim, zachytávali je a snažili se nepouštět je do hry. Trénovali jsme to celý týden a je znát, že jsme se oproti minulému utkání posunuli dál. Až na pár momentů jsme si s hráči soupeře dokázali poradit," těšilo Krejčího.

Netajil ovšem, že boj o tři body byl nesmírně složitý. "Bylo to těžké utkání, ve druhé půli nás soupeř už místy tlačil, ale my to ustáli. Podali jsme výborný týmový výkon a zaslouženě jsme to uhráli do vítězného konce. Hlavně ty poslední minuty byly dlouhé a těžké, v tomhle počasí nešlo o nic příjemného a jsem rád, že je to za námi a vyhráli jsme,“ pousmál se Krejčí.

Na jeho hře jste si povětšinou nevšimli toho, že je mu teprve osmnáct let. Pod dohledem zkušeného Poláka odehrál Krejčí i druhý jarní zápas kompletní, celkově už v lize nasbíral sedmnáct startů. "Je super hrát vedle něj, hodně mi pomáhá. A nejen na hřišti, třeba i když si projíždíme situace na videu, vezme si mě a probereme to. Když vidí, že něco dělám hůř, radí mi a já si to beru k srdci," uzavřel Krejčí.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu
Mládež
28.11.2022 | Martin Lísal

U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu

B r n o - Dorostenci Zbrojovky zvládli druhé utkání Marečkova memoriálu. Na domácím hřišti v areálu...
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 28. listopadu do 4. prosince
A-tým
28.11.2022 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 28. listopadu do 4....

B r n o - Na přelomu listopadu a prosince čeká na fotbalisty "áčka" poslední zápas roku - v...
Zbrojovka porazila Trnavu a má druhou zimní výhru
A-tým
25.11.2022 | Martin Lísal

Zbrojovka porazila Trnavu a má druhou zimní výhru

S e n e c - Fotbalisté Zbrojovky zůstávají v zimní Tipsport lize zatím stoprocentní. Ve druhém...