Ladislav Krejčí po utkání se Sigmou: Výborný týmový výkon!

Ladislav Krejčí po utkání se Sigmou: Výborný týmový výkon!

B r n o - Do nesmírně důležitého utkání s olomouckou Sigmou poslal kouč Pivarník i tři hráče ročníku 1999. Tondu Růska vystřídal v průběhu utkání Martin Zikl, zatímco Ladislav Krejčí odehrál ve středu zálohy celý zápas a asistencí pomohl k cenné výhře.

Psala se 29. minuta - Kratochvíl vybojoval míč a postrčil jej ke Krejčímu. Ten neváhal a vyslal do šance Acostu, což vedlo v úvodní a nakonec jediný gól utkání. "Viděl jsem, že tam kromě Rafy je i Tonda Růsek. Nechal jsem na nich, kdo si to vybere," usmíval se Krejčí. "Rafa to vzal a uklidil míč k tyči, gólman na to nedosáhl."

Jinak si Krejčí plnil spíše defenzivní úkoly, s parťáky ve středu pole byli klíčovým stavebním kamenem výhry. "Snažil jsem se plnit to, co nám řekl trenér. Sigma má výborné středové hráče, my na ně ale zvolili dobrou a účinnou taktiku. Vystupovali jsme proti nim, zachytávali je a snažili se nepouštět je do hry. Trénovali jsme to celý týden a je znát, že jsme se oproti minulému utkání posunuli dál. Až na pár momentů jsme si s hráči soupeře dokázali poradit," těšilo Krejčího.

Netajil ovšem, že boj o tři body byl nesmírně složitý. "Bylo to těžké utkání, ve druhé půli nás soupeř už místy tlačil, ale my to ustáli. Podali jsme výborný týmový výkon a zaslouženě jsme to uhráli do vítězného konce. Hlavně ty poslední minuty byly dlouhé a těžké, v tomhle počasí nešlo o nic příjemného a jsem rád, že je to za námi a vyhráli jsme,“ pousmál se Krejčí.

Na jeho hře jste si povětšinou nevšimli toho, že je mu teprve osmnáct let. Pod dohledem zkušeného Poláka odehrál Krejčí i druhý jarní zápas kompletní, celkově už v lize nasbíral sedmnáct startů. "Je super hrát vedle něj, hodně mi pomáhá. A nejen na hřišti, třeba i když si projíždíme situace na videu, vezme si mě a probereme to. Když vidí, že něco dělám hůř, radí mi a já si to beru k srdci," uzavřel Krejčí.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Série u konce, Zbrojovka podlehla Vyškovu
A-tým
23.09.2023 | Daniel Kinc. FOTO: Martin Tajč

Série u konce, Zbrojovka podlehla Vyškovu

B R N O - Desáté kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nabídlo na Srbské jihomoravský souboj o první místo v...
U17: Obrat a výhra proti Jihlavě!
Mládež
23.09.2023 | Martin Lísal

U17: Obrat a výhra proti Jihlavě!

B r n o - Dramatický zápas se šťastným koncem sehráli dorostenci Zbrojovky (U17) proti Jihlavě. Po...
U12: Zbrojovka uspěla ve Zlíně
Mládež
23.09.2023 | Martin Lísal

U12: Zbrojovka uspěla ve Zlíně

Z l í n - Mladší žáci Zbrojovky (U12) zvítězili o víkendu na hřišti Zlína 3:0 a zůstávají na první...