LFA pokračuje v přednáškách pro školáky, za náš klub se zúčastnil Jan Štěrba

LFA pokračuje v přednáškách pro školáky, za náš klub se zúčastnil Jan Štěrba

B r n o - Úspěšný projekt přednášek Ligové fotbalové asociace po základních školách v rámci celé republiky bude pokračovat také v sezoně 2023/24. Naposledy se zástupci LFA zastavili v Brně, kde byl pro děti na ZŠ Labská připraven bohatý program. Školáci měli možnost pohovořit s hráčem Zbrojovky Janem Štěrbou.

Na přednášku pořádanou Ligovou fotbalovou asociací dorazilo na ZŠ Labská v brněnské části Starý Lískovec přes dvě stě malých školáků v doprovodu kantorů. Celým programem trvajícím přes hodinu všechny provedl jako moderátor Jan Weber, několikanásobný mistr světa i Evropy ve freestyle footbagu. K němu se přidal obránce Zbrojovky Brno Jan Štěrba, jenž vedle povídání o své kariéře také dlouhé minuty odpovídal na zvídavé dotazy z publika.

„Každý z nás měl v mládí vzor a často to byli fotbalisté. My prostřednictvím našich přednášek, na kterých spolupracujeme s kluby, chceme právě tyto vzory přiblížit dětem co nejvíce. Ať už tím, že se s hráči mohou setkat nebo se zeptat na otázky dle vlastního přání, které často bývají skutečně originální,“ vysvětlil Daniel Hajný, marketingový a obchodní ředitel Ligové fotbalové asociace.

„Vedle zážitku a informačního obohacení je našim cílem také podpora fotbalu a sportu obecně. Věříme, že právě promluva s profesionály přiměje děti vzít balón a jít si zakopat. Ať už v klubech nebo jen pro zábavu,“ dodal Hajný.

Pozitivní pocit z celé akce měl i stoper Brna Štěrba. „Moc se mi to líbilo a některé dotazy byly skutečně vtipné. Zavzpomínal jsem na staré časy, kdy jsem chodil sám na základní školu. Tehdy pro mě vidět fotbalistu, byl obrovský zážitek. Myslím proto, že podobné besedy mají smysl a mohou pomoci dětem, aby fotbal buď začaly hrát, nebo aby u něj zůstaly,“ řekl Jan Štěrba.

Vedle diskuze byly pro žáky připraveny také artefakty vázané na FORTUNA:LIGU. A to jak oficiální míč F:L značky SELECT, který si mohli vyzkoušet a zakopat si s ním, nebo pohár pro mistra F:L. Pro všechny byly nachystány i dárky v podobě sběratelských kartiček F:L, jejichž druhá série je právě v prodeji.

LFA už s přednáškou navštívila i jiná města a kluby. V Jablonci přišel o kariéře na ZŠ Liberecká popovídat Tomáš Malínský, v Liberci na ZŠ Barvířská duo Lukáš Červ, Olivier Vliegen a v Praze barvy Bohemians 1905 hájil na ZŠ U Vršovického nádraží Jan Kovařík.

další články

Zbrojovka ocenila talenty za rok 2023
Mládež
09.12.2023 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

Zbrojovka ocenila talenty za rok 2023

B r n o - Zbrojovka na sklonku roku tradičně oceňuje talentované hráče a hráčky za kalendářní rok...
Filip Večeřa: Jsou to skvělé zkušenosti
A-tým
09.12.2023 | Martin Lísal

Filip Večeřa: Jsou to skvělé zkušenosti

B r n o – Dorostenec Filip Večeřa má za sebou z individuálního hlediska velice solidní podzim....
OHLASY: Josef Mucha po utkání s Opavou
A-tým
08.12.2023 | Martin Lísal

OHLASY: Josef Mucha po utkání s Opavou

B r n o – Zbrojováci zdolali v dnešním přípravném utkání Opavu 2:1, když o výhře rozhodli...