sobota 22.2.2020

1 Vyškov
2 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 29.2.2020

1 Zbrojovka Brno
2 Pardubice
příp.

neděle 8.3.2020

1 Zbrojovka Brno
0 Sokolov
17.kolo

pátek 10.4., 19:00

Zbrojovka Brno
Třinec
21.kolo

středa 15.4.

SK Líšeň
Zbrojovka Brno
22.kolo

neděle 19.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
23.kolo

sobota 25.4.

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
24.kolo

středa 29.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
25.kolo

sobota 2.5.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
26.kolo

pátek 8.5., 19:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
27.kolo

středa 13.5.

Vyšehrad
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 16.5.

Prostějov
Zbrojovka Brno
29.kolo

sobota 23.5.

Zbrojovka Brno
Vlašim
30.kolo

Krejčí debutoval v reprezentaci U21, nyní už vyhlíží domácí dvojzápas

Krejčí debutoval v reprezentaci U21, nyní už vyhlíží domácí dvojzápas

B r n o - Ladislav Krejčí obohatil svůj fotbalový životopis o další položku - přibyly mu do něj dva starty za reprezentaci U21. Zatímco proti Islandu naskočil v závěru utkání, proti mexické "dvacítce" už se objevil v základní sestavě.

30.03.2019 | Martin Lísal

 

Po boku Michala Sadílka v ní nakonec odehrál celý zápas, který skončil vysokou výhrou 4:0. Od středy už je ovšem Krejčí zpět v Brně a chystá se spolu s týmem na nedělní duel proti Prostějovu.

Jak bys hodnotil reprezentační sraz a své herní vytížení?
Mám velkou radost, že jsem konečně mohl nastoupit i v základní sestavě a odehrát celou porci minut, protože doposud jsem naskakoval spíš na poslední pasáže. Moc si vážím toho, že mám dva starty v jednadvacítce, navíc druhý zápas jsme dokázali vyhrát.

Porazili jste mexickou dvacítku, chystající se na světový šampionát. Byl to tak jasný zápas, jak naznačuje výsledek?
Upřímně jsme od Mexičanů všichni čekali mnohem víc. Podle videí, která jsme měli, šlo o hodně technické hráče, silné individuality, dominantní kolem vápna. Dobře jsme se na ně ale připravili, bránili z prostředního bloku a oni se k vápnu moc nedostávali. Snažili se nakopávat, ale nemohli využívat svých předností ve hře jeden na jednoho. Nachystali jsme se dobře a zápas byl z naší strany skvěle zvládnutý.

Je výhodou, že velká část týmu se zná už z dvacítky, včetně trenéra?
Jádro týmu se posunulo s trenérem, který s tím už počítal, že to tak bude. Tým se tedy snažil skládat podle toho. Je to určitě výhoda, všichni se známe, sehranost je vyšší a celé je to v tomhle ohledu jednodušší.

Proti Mexiku jsi nastoupil po boku Michala Sadílka, který se postupně propracoval až do prvního mužstva Eindhovenu. Je na něm ten obrovský progres znát?
Sáďa je výborný kluk na hřišti i mimo něj. Bydleli jsme spolu na pokoji, hodně si rozumíme. A hrát vedle něj? To je skvělé, protože je všude, běhavý, soubojový, taková jezdící myš uprostřed zálohy. Hodně všem hru usnadňuje, protože dokáže vypomoci, kde je potřeba. Hrálo se mi s ním skvěle, má velké zkušenosti, je zkrátka výborný.

Nastoupil jsi ve středu zálohy, ale asi nebyl po tak krátké době problém si tam zvyknout?
Věděl jsem už dopředu, že na sraz pojedu jako střední záložník, takže to opravdu nebyla překážka. Na stoperu jsem odehrál nějakých šest zápasů, to by musela být o hodně delší doba, abych s tím měl nějaké problémy. Řekl bych, že to bylo v pohodě.

Jak moc rezonovalo v kabině téma blížící se kvalifikace a soupeřů? Skupina nepatří k nejjednodušším.
Kvalifikace je jedno ze základních témat, celou dobu se to řešilo. Vše k tomu směřuje a je to na denním pořádku.

Jak proběhla aklimatizace v Brně?
Připojil jsem se ve středu na ranní trénink. Přiletěli jsme v noci, cestování bylo trošičku náročnější a celkem zdlouhavé. Už cesta na letiště zabrala nějaký čas, přestupovali jsme v Düsseldorfu, kde se čekání trochu natáhlo, a pak ještě na hotel a do Brna. Ale už jsem na to zvyklý, takže jsem to zvládl v pohodě. Moc jsem se těšil na kluky a kabinu, až budu zpátky a budeme moci pokračovat v cestě za naším cílem, a to už v neděli.

Díky za rozhovor!

 

Aktuality

16.3.2020

Fanshop uzavřen

Kamenná prodejna Fanshopu je s ohledem na nařízení vlády až do odvolání uzavřena. Nakupovat lze i nadále online přes eshop, a to výhradně s možností doručení prostřednictvím společnosti PPL.

6.3.2020

Zemřel pan Jaroslav Panák

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že nás ve věku nedožitých 75 let navždy opustil pan Jaroslav Panák; dlouholetý správce lužáneckého areálu a člověk, který po celý život miloval svou rodinu, přátele a Zbrojovku.

Čest jeho památce!

2.3.2020

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude v úterý 3. března z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

19.2.2020

S Vyškovem v Olšanech

Předposlední přípravné utkání s Vyškovem sehrajeme oproti původnímu plánu na přírodní trávě v Olšanech u Prostějova. Termín zůstává původní - sobota 22. února v 11 hodin.

5.2.2020

B-tým

Přípravné utkání B-týmu proti Bystrci (původně plánované na středu 5. února) bylo odloženo. O novém termínu budeme informovat, jakmile dojde k jeho potvrzení.

29.11.2019

Prosba o vyplnění dotazníku

Náš odchovanec a hráč FK Blansko Martin Sedlo kromě fotbalu stíhá i studium na vysoké škole, kde se aktuálně věnuje magisterské práci. V této souvislosti prosí fanoušky Zbrojovky o vyplnění krátkého dotazníku. Dotazník najdete zde.

6.11.2019

Po Zbrojovce na basket!

Se vstupenkou na zápas Zbrojovka Brno – 1. SK Prostějov můžete zdarma navštívit utkání nejvyšší basketbalové soutěže mužů mezi mmcité1 Basket Brno a BK Opava, které se hraje ve středu 13. 11. od 20:00 na brněnském Kampusu. Bližší informace najdete na www.basketbrno.cz.

24.10.2019

Béčko znovu na Srbské

Také utkání 12. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Žďárem nad Sázavou (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

10.10.2019

Béčko na Srbské

Utkání 10. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Bystřicí nad Pernštejnem (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

9.10.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude ve čtvrtek 10. října uzavřen. Důvodem je konání akce Bitva na Moravském poli, kde bude od 16 hodin k dispozici stánek se sortimentem Fanshopu.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2020 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz