Kouč Kotal chystá Zbrojovku na pekelně ostrý týden, první prověrku obstará Sparta

Kouč Kotal chystá Zbrojovku na pekelně ostrý týden, první prověrku obstará Sparta

B r n o - První polovina ligové soutěže spěje ke svému konci, její poslední zápas startuje v pondělí 30. listopadu v 19:15. Na Letné se domácí Spartě postaví Zbrojovka.

Brno tím zároveň odstartuje náročný test - během týdne odehraje tři zápasy z celky tuzemské špičky. "Těšíme se na to, jedná se o kvalitní soupeře, kteří nás prověří. Oproti minulým sezonám jsme relativně v klidu, i když soupeři se za námi srovnávají. Nemusíme být pod takovým tlakem, když získáme nějaký bod a rozšíříme své konto, bude to jen dobře. Samozřejmě budeme chtít uspět v každém z těch zápasů," naznačil kouč Kotal, že Zbrojováci nadcházející týden vnímají jako určitou prověrku svých schopností.

Brno i po tomto kole vydrží v horní polovině tabulky (aktuálně je šesté). Sparta je prozatím druhá, má o osm bodů víc. "Navíc doma ještě neztratili ani bod," připomíná Kotal zatím stoprocentní bilanci Letenských. A fakt, že Zbrojovce se v posledních letech na Spartě zrovna nevede, je obecně známý. "O té bilanci vím, gól tam Brno nedalo sedm nebo osm let," přikyvuje hlavou kouč.

On sám na Spartě (kde dlouho působil) bodovat již dokázal. "S Hradcem jsme je porazili jen doma, ale s Jabloncem jsme na Letné vedli ještě deset minut před koncem 2:0. Nakonec z toho byla ještě remíza," vzpomíná Kotal na duel z března 2013, v němž mimochodem za Jablonec nastoupil i Lukáš Zoubele.

Jaká sestava se pokusí zlomit silně nepříznivou bilanci? Kotal má na výběr hodně variant. "Do sestavy se vrací Chrien, kromě stálých marodů nám nechybí nikdo. Zátěž určitě rozložíme na více hráčů kádru, nenaskočí třikrát stejná jedenáctka," prozradil. Na marodce tedy nadále zůstávají Pašek a Schuster. "Aleš má za sebou úspěšnou operaci s předpokládaným návratem po zimě," zakončil Kotal.

další články

Den se Zbrojovkou - společný trénink přípravek s AFK Tišnov!
Mládež
25.09.2023 | Martin Lísal

Den se Zbrojovkou - společný trénink přípravek s AFK...

B r n o - Ve středu 27. září proběhne v tišnovském areálu Ostrovec v Tišnově Den se Zbrojovkou -...
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 25. září do 1. října
Ostatní
25.09.2023 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 25. září do 1. října

B r n o - Poslední zářijový týden bude opět hodně našlapaný. Áčko se hned dvakrát představí v Opavě...
U18: Výhra v Prostějově!
Mládež
24.09.2023 | Martin Lísal

U18: Výhra v Prostějově!

P r o s t ě j o v - Dorostenci Zbrojovky (U18) si o víkendu připsali výhru na hřišti Prostějova....