Kotala v Jablonci mrzely naivní chyby i lajdáctví v závěru

Kotala v Jablonci mrzely naivní chyby i lajdáctví v závěru

J a b l o n e c - Místo kýžených tří bodů si Zbrojovka veze z Jablonce tři inkasované góly. Jarní odveta tak výsledkově okopírovala podzimní domácí zápas, s čímž pochopitelně nemohl být spokojen trenér Zbrojovky Václav Kotal.

"Nezbývá mi, než pogratulovat soupeři. Našemu výkonu chyběly určité fotbalové parametry, které by mohly vést k úspěchu," zahájil diplomaticky pozápasovou tiskovku. "My sice venku celkem obstojně běháme, ale zcela nám chybí důraz v osobních soubojích, vyrábíme naivní chyby a takový soupeř je dokáže využít. Pak se těžko hraje. Nakonec můžeme být rádi, že soupeř nevyužil našeho lajdáctví v posledních deseti minutách a zápas neskončil debaklem," štvalo kouče.

Jablonec totiž vyjma tří branek měl zejména v závěru i další šance. "Mohlo to skončit klidně 5:0. Byl bych rád, kdyby se nad tím hráči zamysleli, protože takový výkon by nestačil ani za týden proti Zlínu. První gól jsme Jablonci nabídli lehce prohraným soubojem, poté se hráči pokoušeli vystavit soupeře do ofsajdu, i když to v tomto postavení na ofsajd nehrajeme," hudroval Kotal, který nechtěl řešit, zda při onom gólu ofsajd byl nebo nikoliv.

"Zkrátka laciný gól. O druhém ani nemluvím. Podobně jako na Slavii, kde si taky dáme dva góly v podstatě sami a pak chceme něco hrát. To prostě nejde. S takovým mužstvem prohrávat o dva góly, to už je v podstatě jen boj o čestný výsledek. Ale ani to jsme dnes nezvládli a dohráli jsme to málem s ostudou, což mě mrzí nejvíc," připomněl kouč znovu další šance soupeře.

další články

Utkání v Plzni odloženo na neurčito
A-tým
11.08.2022 | Martin Lísal

Utkání v Plzni odloženo na neurčito

B r n o - Utkání 4. kola FORTUNA:LIGY na hřišti Plzně bylo na základě žádosti domácího klubu...
VIDEO: Autogramiáda v Pivovarské Starobrno
Ostatní
11.08.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Autogramiáda v Pivovarské Starobrno

B r n o - Ve středu se Zbrojováci zúčastnili velké autogramiády v restauraci Pivovarská Starobrno....
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 8. do 14. srpna
Ostatní
09.08.2022 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 8. do 14. srpna

B r n o - V nadcházejícím týdnu se k áčku, rezervě a dorostům přidají týmy U18 a U16, i pro ně už...