Kotal před Boleslaví: Pro soupeře to je nesmírně důležitý zápas

Kotal před Boleslaví: Pro soupeře to je nesmírně důležitý zápas

B r n o - Navázat na výkon a výsledek z prvního kola - právě o to se v neděli Zbrojovka pokusí. Tým trenéra Kotala ovšem nečeká nic lehkého, míří totiž na hřiště Mladé Boleslavi. Utkání má výkop v 17 hodin.

Středočeský tým patří k užší špičce ligy, i pro letošek se probil do evropských pohárů. Zde se, pravda, dlouho neohřál a vypadl hned při první konfrontaci s norským Strømsgodsetem IF, vaz Boleslavi zlomila domácí prohra 1:2.

Venkovní vítězství 1:0 poté už k postupu nestačilo. Aby toho nebylo málo, Boleslavi se nepovedla ani ligová premiéra, v Liberci prohrála 2:4. "Víme, v jaké situaci se soupeř nachází. Vypadli z poháru a prohráli v Liberci, nedělní zápas tak pro ně bude nesmírně důležitý. Tím více v něm potřebují uspět, dostat do pohody sebe i fanoušky. My tam ale nejedeme s poraženeckou náladou, byť naše poslední výsledky v Boleslavi nebyly rozhodně dobré," připomíná kouč Zbrojovky Václav Kotal, že Brnu se na hřišti tohoto soupeře příliš nedaří.

Od návratu do ligy se ve třech zápasech neurodil ani bod, v posledních dvou navíc Brňané shodně pětkrát inkasovali. "Budeme chtít navázat na zápas s Baníkem, v němž jsme předvedli kvalitní výkon a získali tak dobrý výsledek. Pokusíme se bodovat, ale nečeká nás nic jednoduchého."

Síla soupeře je při pohledu na kádr zřejmá, tým i před letošní sezonou posílil. "Jejich sestava je hodně kvalitní, navíc kvalita může ještě růst zařazením Skaláka, Chramosty či Baroše do základní sestavy. Mají z čeho vybírat, po nepodařeném startu se mohou už jen zlepšit a zmínění hráči jim v tom mohou pomoci," naznačuje Kotal, že jeho protějšek Karel Jarolím má k dispozici několik variant možného poskládání sestavy.

Zbrojováci opustí Brno tradičně den před utkáním, přenocují v Průhonicích. "Nominace se oproti Baníku v podstatě nezmění. Uzdravil se Tomáš Brigant, který by měl nastoupit za Líšeň v generálce, aby se vrátil do zápasového tempa. Naopak Dušan Melichárek se podle všeho k týmu připojí až po neděli, dobírá antibiotika," prozradil Kotal.

další články

Zbrojovka pořádá 16. ročník turnaje O pohár primátorky, mezi účastníky je i ukrajinský Lvov!
Mládež
19.05.2022 | Martin Lísal

Zbrojovka pořádá 16. ročník turnaje O pohár...

B r n o – Do Brna se po nucené pauze vrací prestižní mládežnický turnaj O pohár primátorky! 16....
VIDEO: Jarní nábor do Zbrojovky
Mládež
19.05.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Jarní nábor do Zbrojovky

B r n o - Ve čtvrtek 12. května proběhl na Srbské tradiční náborový trénink, kterého se i tentokrát...
Zemřel Martin Šustr
A-tým
18.05.2022 | Klub

Zemřel Martin Šustr

S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že nás ve věku 31 let navždy opustil náš bývalý brankář...