Kotal po utkání ve Zlíně: Je to kruté, ale takový je fotbal

Kotal po utkání ve Zlíně: Je to kruté, ale takový je fotbal

Z l í n - Dnešní utkání ve Zlíně nebylo pro oba trenéry jednoduché. Vinou lehkovážné hry obran se týmy dostávaly do šancí poměrně často, vše nakonec rozhodla až penalta v závěru - nic pro slabé povahy.

"V první půli bylo těch chyb v defenzivě opravdu hodně. Domácí je ovšem využili ke vstřelení jedné branky, my nikoliv. Po změně stran jsme chtěli být aktivnější, soupeři jsme nabídli několik šancí, poté se nám povedlo srovnat. Závěr jsme bohužel nezvládli a výsledkem tak je porážka," shrnul kouč Václav Kotal průběh utkání v úvodu tiskové konference, které se tentokrát zúčastnili oba kouči.

Kotal se poté obšírněji vrátil k závěru a klíčovému momentu utkání. "Jestli penalta byla nebo ne, to mohu z lavičky těžko soudit. To si musí zodpovědět rozhodčí. Možná nám víc napoví video. Důležité ovšem bylo už to, co penaltě předcházelo - naši útočnou akci v nastavení jsme zakončili až příliš lehkovážně, místo vybojovaného rohu nebo autu jsme o míč přišli a byl z toho protiútok. Tam nám možná chybělo víc chytrosti," hovořil.

Po gólu už měli hosté minimum času na zvrat. Ke střele se ještě díky přímému kopu dostal Zavadil, Holý ale famózně zakročil a neujal se ani následný roh. "Člověk věří pořád, až do poslední vteřiny. Je samozřejmě kruté prohrát gólem v poslední minutě a ještě z penalty, ale i takový je fotbal, s tím se musíme dokázat vyrovnat," připomněl Kotal, že podobné pocity prožíval na Srbské v prvním kole Baník.

Páník: Dnes jsme mohli klidně prohrát

Domácí kouč Bohumil Páník

potvrdil, že v utkání bylo k vidění velké množství chyb. "Bylo to trošku bláznivé, v defenzivě i ve středu pole se ty chyby kupily. Soupeř to mohl přelomit na svou stranu a mohl vyhrát, ale gól se povedlo dát nám. I když jsme vedli, hra dozadu nám moc nefungovala, takže jsem do mužstva trochu vjel," shrnul první půli.

"Po pauze se to trochu zlepšilo, soupeř ale stejně srovnal po rohovém kopu, ve vápně propadl míč. Nakonec rozhodl závěr a penalta, která z mého pohledu byla, ale ověříme si to u videa," doplnil. "Mezery v obraně mohly být zapříčiněny pravděpodobně přestávkou, sebelepší přátelák nebo pohár vám nenahradí ligu. Dnes bylo k vidění hodně šancí, bylo jasné, že kdo to tam propasíruje, vyhraje. Klidně to mohla být Zbrojovka," zakončil Páník.

další články

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně
A-tým
02.12.2022 | Martin Lísal

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně

T r e n č í n - Fotbalisté Zbrojovky zakončili letošní TIPSPORT LIGU na hřišti Trenčína. Jakub...
PREVIEW: TIPSPORT LIGU zakončíme v Trenčíně
A-tým
01.12.2022 | Martin Lísal

PREVIEW: TIPSPORT LIGU zakončíme v Trenčíně

B r n o - Letošní zimní TIPSPORT LIGU zakončí Zbrojovka na hřišti slovenského Trenčína. Poslední...
U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu
Mládež
28.11.2022 | Martin Lísal

U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu

B r n o - Dorostenci Zbrojovky zvládli druhé utkání Marečkova memoriálu. Na domácím hřišti v areálu...