Kotal po Slovácku: Remíza byla spravedlivá

Kotal po Slovácku: Remíza byla spravedlivá

U h . H r a d i š t ě - Ten zápas mohl skončit jakkoliv. Zbrojovka v utkání 27. kola remizovala na hřišti Slovácka 1:1, při vyšší efektivitě mohla klidně vyhrát, na druhou stranu také Slovácko mohlo v závěru vstřelit druhý gól. Trenér Zbrojovky Kotal tedy ohodnotil remízu jako spravedlivou.

Pozitivem je přerušení neúspěšné série s tímto soupeřem - Zbrojovka Slovácku podlehla čtyřikrát v řadě, navíc třikrát za sebou venku nebodovala. "Před zápasem jsme chtěli bodovat, věřil jsem, že bychom tu mohli vyhrát. Slovácku se v posledních zápasech tolik nedařilo, měli problémy a toho jsme chtěli využít. Bohužel v první půli se nám několik slibných akcí nepovedlo dotáhnout do finální fáze," připomněl Kotal například Jugasovu šanci v 6. minutě. I proto tak byl stav po půli bezbrankový.

Jenže po změně stran už se ukazatel skóre pohnul, a to hned dvakrát. "To už se hrálo kdo s koho. Hra se přelévala ze strany na stranu, my inkasovali z penalty. Jsem rád, že se nakonec povedlo Zavadilovi vyrovnat z přímého kopu, remíza byla asi spravedlivá," doplnil hodnocení Kotal.

Ten nicméně po utkání příliš spokojený nebyl. "Hráči, kteří nastoupili v průběhu utkání jako střídající, nedokázali udržet míč na polovině soupeře a vinou toho se hra odehrávala na naší půlce. Nedokázali jsme vyhrávat souboje, vypouštěli jsme bránění. To by se nemělo stávat," mrzelo kouče.

Kotal tentokrát sáhl ke trojici střídání poměrně záhy, po hodině hry bylo hotovo. "Nevnímal jsem to jako riziko. Prostě jsme prohrávali a bylo potřeba něco změnit. Spíše je problémem, že po dvojím střídání přišli další dva hráči, že mají zdravotní trable a potřebují vystřídat také. Škoda, že to neřekli v momentě, kdy jsme ono dvojí střídání mohli ještě změnit nebo zarazit. Takto to Pavel Košťál musel dohrát se sebezapřením," komentoval změny v sestavě Kotal.

Na výkonu samozřejmě našel i pozitiva. "Hráčům se povedlo ustrážit Libora Doška. Souboje s ním nejsou jednoduché, ale gól dal jen z penalty, za to kluci zaslouží pochvalu. Na penaltu samotnou se podívám až na videu, z lavičky toho mnoho vidět není. Celkově myslím, že jsme měli být efektivnější, na tom jsme trochu vyhořeli, protože náznaků jsme měli dost. Chybělo ale dotažení do finální fáze," zakončil Kotal.

Zbrojovka po remíze zůstává desátá, na dorovnání loňské bodové hranice jí chybí ještě čtyři body. Další utkání sehrají Brňané v pátek 15. května proti pražským Bohemians 1905.

další články

VIDEO: Sestřih utkání s Opavou!
A-tým
03.08.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání s Opavou!

B r n o - Také ve druhém utkání sezóny vybojovali Zbrojováci těsnou výhru, v domácí premiéře...
VIDEO: Ještě nás čeká hodně práce, uvědomuje si Moravec
A-tým
03.08.2021 | Daniel Kinc. FOTO: Martin Tajč

VIDEO: Ještě nás čeká hodně práce, uvědomuje si...

B r n o - K důležitým článkům nedělní výhry patřil i obránce Jan Moravec. Nejprve svým prvním gólem...
VIDEO: Jdeme správným směrem, věří kapitán Zavadil
A-tým
02.08.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Jdeme správným směrem, věří kapitán Zavadil

B r n o - Sedm minut do konce, stav 1:1. A penalta pro Brno! Nervozita většiny osazenstva Srbské...