Kotal po Slavii: Do utkání jsme vstoupili bázlivě

Kotal po Slavii: Do utkání jsme vstoupili bázlivě

P r a h a - Ach, ty vstupy do jara... Ani na čtvrtý pokus to po návratu Zbrojovky do nejvyšší soutěže, tentokrát byla nad naše síly Slavia. Trenéra Kotala mrzel bázlivý vstup do utkání i dvě neubráněné standardky.

Právě to totiž zásadně ovlivnilo první půli, a tím i celý zápas. "Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. Nevím, proč jsme do toho prvního vstoupili tak bázlivě. Ztráceli jsme lehké míče v přechodové fázi, i neatakovaní hráči se míčů zbavovali překotně, docházelo ke ztrátám a z toho vyústily i chyby při standardkách. Při té první se nedohodli gólman se stoperem, a ta druhá už byla jen vyvrcholením určitého zmaru v první půli," zlobilo Kotala.

Po změně stran Zbrojovka přece jen ožila, nebylo jí ale přáno skóre korigovat. "Naše hra se zlepšila, kontaktní gól bohužel nebyl uznán. Je to škoda, věřím, že kdyby platil, zápas bychom zdramatizovali. Takto si Slavia hlídala vedení a do konkrétních šancí nás nepustila. Naštvaný být můžu, ale to je mi málo platné, gól prostě neplatil, rozhodčí to posoudil jako faul. Těžko se mi to teď po utkání hodnotí, až po videu můžu vynést soud," řekl Kotal ke klíčovému momentu druhé půle.

Ve výsledku tak Brňané se Slavií po třech letech a pěti bodových přírůstcích prohráli. "Připravovali jsme se na to, že Slavii posílili hráči s dobrou orientací v pokutovém území, což se potvrdilo. Při našich centrech se nám bohužel nedařilo tolik předvídat, hráči zůstávali v závěsu. Pokud jste v myšlení až druzí, pak prohráváte," shrnul Kotal.

další články

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně
A-tým
02.12.2022 | Martin Lísal

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně

T r e n č í n - Fotbalisté Zbrojovky zakončili letošní TIPSPORT LIGU na hřišti Trenčína. Jakub...
PREVIEW: TIPSPORT LIGU zakončíme v Trenčíně
A-tým
01.12.2022 | Martin Lísal

PREVIEW: TIPSPORT LIGU zakončíme v Trenčíně

B r n o - Letošní zimní TIPSPORT LIGU zakončí Zbrojovka na hřišti slovenského Trenčína. Poslední...
U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu
Mládež
28.11.2022 | Martin Lísal

U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu

B r n o - Dorostenci Zbrojovky zvládli druhé utkání Marečkova memoriálu. Na domácím hřišti v areálu...