Kotal po Liberci: Fotbal umí být krásný i krutý

Kotal po Liberci: Fotbal umí být krásný i krutý

L i b e r e c - Zbrojováci skórovali na hřišti Liberce po 328 minutách, vzápětí přidali druhý gól - přesto to na body nestačilo. Liberec byl totiž ještě produktivnější a přestřelku v utkání 27. kola ovládl.

Brňané dokázali venku dvakrát skórovat teprve podruhé v této sezoně. "Zápas ukázal, jak umí fotbal být krásný i krutý. V první půli jsme hráli hrozně pasivně, nedostali se do ničeho kromě několika protiútoků, udělali spoustu nevynucených chyb. Přesto jsme neinkasovali, zatímco ve druhé půli to bylo přesně naopak," hodnotil kouč Kotal divácky atraktivní zápas.

Přestávka zlomila bezbrankový duel do divoké přestřelky, gólů padlo hned šest. "Po bouřce v kabině jsme začali hrát mnohem aktivněji, soupeř sice skóroval, ale my dokázali výsledek otočit. Bohužel jsme v momentu, kdy soupeř musel jít do rizika, udělali zbytečné chyby, které tým jako Liberec dokáže potrestat," litoval Kotal toho, že jeho svěřenci neudrželi nadějný výsledek déle.

"Nakonec jsme dostali čtyři góly, je to tedy trochu paradox. V první půli nulová aktivita a nula inkasovaných gólů, ve druhé vyšší aktivita, dva góly jsme dali, ale dostali čtyři. Musíme nyní pogratulovat soupeři a připravit se co nejlépe na nadcházející domácí zápasy, které nás čekají," vzhlíží Kotal k duelům s Jihlavou a Spartou. V tom prvním (pátek 6. května) nemůže počítat s Miroslavem Kerestešem, který dnes viděl čtvrtou žlutou kartu.

další články

Utkání v Plzni odloženo na neurčito
A-tým
11.08.2022 | Martin Lísal

Utkání v Plzni odloženo na neurčito

B r n o - Utkání 4. kola FORTUNA:LIGY na hřišti Plzně bylo na základě žádosti domácího klubu...
VIDEO: Autogramiáda v Pivovarské Starobrno
Ostatní
11.08.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Autogramiáda v Pivovarské Starobrno

B r n o - Ve středu se Zbrojováci zúčastnili velké autogramiády v restauraci Pivovarská Starobrno....
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 8. do 14. srpna
Ostatní
09.08.2022 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 8. do 14. srpna

B r n o - V nadcházejícím týdnu se k áčku, rezervě a dorostům přidají týmy U18 a U16, i pro ně už...