Kluci už jsou nažhavení, prozrazuje trenér Buchta před konfrontací s Bayernem a spol.

Kluci už jsou nažhavení, prozrazuje trenér Buchta před konfrontací s Bayernem a spol.

B r n o - Radek Buchta si v kariéře zahrál proti několika německým klubům - naposledy třeba vyzval se Zbrojovkou Brémy či Stuttgart. Nyní se (už jako trenér) poprvé postaví slovutnému Bayernu. Na Radka a jeho svěřence totiž čeká žákovský turnaj O pohár primátora města Brna!

V jeho rámci se brněnský tým U14 utká nejen s Bayernem, ale i moravskoslezskou akademií a Trenčínem. To vše v sobotu na Srbské (konkrétně na hřišti číslo 2). A dál? To se uvidí podle výsledků. "Naším hlavním cílem a snem je zůstat na Srbské," prozradil Buchta, že se svým týmem touží postoupit do finále. Tam se probijí dva nejlepší týmy z každé skupiny. "Pro hráče je to samo o sobě velká motivace, protože na hlavním stadionu normálně nehrávají."


Veškeré informace a herní plán najdete na webu turnaje


K tomuto cíli musejí Brňané zdolat tři těžké překážky. "V mládeži hodně záleží na filozofii, kterou kluby razí. Některé týmy to už mají postavené na výsledcích, což je pak těžší. Ale evropské kluby přijedou spíše hrát fotbal, sází na hru. Těšíme se na to, že Bayern, Trenčín i akademie budou spíše fotbalové týmy, nebude to tak svázané taktikou," věří Buchta, který v týdnu se svými svěřenci pomáhal natočit i turnajovou videopozvánku.

I z té je znát, jak obrovská je natěšenost hráčů na prestižní turnaj. "Kluci se těší hodně, nemohou se dočkat. Bohužel zrovna řešíme řadu zranění, pro některé je smutné, že u toho nemohou být. Ti zdraví jsou ale pořádně nažhavení rozdat si to s kvalitními týmy," usmívá se kouč.

On sám si proti Bayernu "střihne" premiéru. "Ani v mládeži jsem je nepotkal. Hráli jsme na turnajích proti Brémám nebo Norimberku, potom v áčku v přípravě jsme taky narazili na řadu německých soupeřů. Bayern ale potkám poprvé," zakončil Buchta.

Turnaj pořádá fotbalový klub FC Zbrojovka Brno. Proběhne s podporou města Brna a pod záštitou primátora statutárního města Brna Ing. Petra Vokřála.

další články

SOUHRN: Zbrojováci na hostování
A-tým
24.02.2021 | Martin Lísal

SOUHRN: Zbrojováci na hostování

B r n o - Zatímco Zbrojovka o víkendu válčila o ligové body na Hané, v akci se ocitli i hráči,...
Sběratelské kartičky FORTUNA:LIGY jsou k dostání i v našem Fanshopu!
Ostatní
23.02.2021 | Klub

Sběratelské kartičky FORTUNA:LIGY jsou k dostání i v...

Propadli jste někdy v minulosti sběratelské vášni a chyběly vám na trhu kartičky hráčů...
Kapitán Dreksa: Tým má srdce a věřím, že to ještě potvrdí
A-tým
22.02.2021 | Martin Lísal

Kapitán Dreksa: Tým má srdce a věřím, že to ještě...

B r n o - Kapitán Pavel Dreksa byl po hořkém závěru utkání v Olomouci hodně zklamaný - bod byl...