Keresteš: Zjednodušili jsme hru a vyplatilo se

Keresteš: Zjednodušili jsme hru a vyplatilo se

B R N O - Bojujeme za Pavla. Tak znělo jedno z hesel na zápas s Bohemians. Tento boj obnášel také vyřešení otázky, kdo brněnského kapitána zastoupí v jeho tradiční disciplíně - zahrávání přímých kopů. Tím mužem byl Miroslav Keresteš. Výsledek? Dvě branky v síti Klokanů.

Autor dvou gólových centrů hned v úvodu svého povídání s novináři prozradil vzorec na úspěšné zahrávání standardek. "Snažil jsem se je kopat směrem na bránu tak, aby byl gól, i kdyby míč nikdo netečoval."

Keresteš se dále také vyjádřil k náročným podmínkám, které ovšem nezabránily oběma celkům v pohledné podívané. "Terén byl strašně těžký, po zemi se příliš kombinovat nedalo. Chtěli jsme těžit hlavně ze standardek," popsal hráč taktiku, která ve finále vyšla na výbornou. Nepříznivý stav hřiště dle něj také zapříčinil, že se úchvatné sólo v závěru zápasu nepodařilo přetavit ve třetí branku. "Posledním dotekem jsem si posunul míč až příliš," litoval po zápase jeden z hrdinů, kterému ovšem popisovaný moment již nemusel tolik vadit.

Kromě Patrika Schicka, který chvílemi zlobil obranu Zbrojovky, ocenil Keresteš hru Pražanů jako celku. "Snažili se nás hodně napadat, nedávali nám moc prostoru k rozehrávce, což nám dělalo problém především v první půli." Právě zjednodušení hry ve druhé půli stálo podle levého beka za brněnským zlepšením.

V hodnocení, zda se jedná o nejlepší období za jeho působení v Brně, byl ale v závěru svého hodnocení Keresteš opatrný. "Daří se nám, ale nechci to hodnotit tak, jestli jde nebo nejde o nejlepší období. Musíme jít dál zápas od zápasu," uzavřel.

další články

Zbrojovka pořádá 16. ročník turnaje O pohár primátorky, mezi účastníky je i ukrajinský Lvov!
Mládež
19.05.2022 | Martin Lísal

Zbrojovka pořádá 16. ročník turnaje O pohár...

B r n o – Do Brna se po nucené pauze vrací prestižní mládežnický turnaj O pohár primátorky! 16....
VIDEO: Jarní nábor do Zbrojovky
Mládež
19.05.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Jarní nábor do Zbrojovky

B r n o - Ve čtvrtek 12. května proběhl na Srbské tradiční náborový trénink, kterého se i tentokrát...
Zemřel Martin Šustr
A-tým
18.05.2022 | Klub

Zemřel Martin Šustr

S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že nás ve věku 31 let navždy opustil náš bývalý brankář...