Když se vyhraje, slaví se líp, těšilo Nečase

Když se vyhraje, slaví se líp, těšilo Nečase

B r n o – Fotbalisté Zbrojovky porazili doma Třinec 4:2 a formálně tak stvrdili už jistý postup do první ligy. Výrazně se pod to podepsal i záložník Jakub Nečas, který asistoval u prvních dvou branek Zbrojovky.

Po utkání měl samozřejmě jen ty nejlepší pocity. „Šli jsme do toho s tím, že chceme vyhrát a uhrát si to sami, že tři body znamenají jistotu. Samozřejmě jsme ale už před zápasem znali i výsledek z Vyškova, že už je hotovo. I tak jsme ale chtěli vyhrát, což se povedlo. Výkon nebyl optimální, nechali jsme soupeře zbytečně vyrovnat, pak jsme ale zase ukázali sílu a vyhráli. Jsme za to rádi, protože když se vyhraje, slaví se líp,“ usmíval se.

Naznačil tak, co byla hlavní motivace Zbrojováků, když už bylo jasno. „Fanoušci dorazili v hezkém počtu, mohli si to s námi užít, je super to oslavit s nimi. Děkovačka je vždycky dobrá a jsem rád, že i tenhle zápas jsme zvládli. Postup by byl i po prohře, ale tohle je lepší, lepší energie. Děkujeme jim za podporu, za choreo, vše bylo super. Vyhrát jsme tak chtěli hlavně pro ně. Lidi a klub by si nezasloužili nějaký propadák a nějakou pachuť při oslavách.“

Po utkání už na hráče čekaly oslavy. I v době, kdy Neči odpovídal na tiskovce, zněl z kabiny pořádný rachot. „Na hřišti to začalo, nevím, kdy a kde to skončí. Ale do konce jsou ještě čtyři kola, musíme to dohrát důstojně. Oslavíme to, ale ještě nás čeká práce. Lidi přijdou kvůli nám, přijdou se podívat na Brno a chtějí vidět, jak vyhráváme. Věřím, že budeme slavit i po každém dalším zápase,“ přeje si záložník. „Chceme to dobře dohrát, ale samozřejmě pořád je to postup mezi elitu a to se sluší a patří oslavit.“

Nečas přišel do Brna v zimě, kdy měla Zbrojovka desetibodový náskok. Ten i díky němu ještě navýšila. „Jsem tu půl roku, povedlo se nám to uzavřít před koncem, nedopustili jsme drama. Za to jsem rád. Body jsme si uhráli, ostatní výsledky nám taky pomohly. Když body naskakují, nemusíte se ale ohlížet na nikoho. Za tímhle cílem jsme šli zápas od zápasu a teď je splněno. Jsem rád, že je to uzavřené,“ liboval si.

Sám Nečas k postupu přispěl jedním gólem, na tři další přihrál. „I za sebe jsem celkem spokojený, ale nějaké výkony mohly být lepší. Pořád je na čem pracovat. Věřím, že budeme mít dost času se připravit na ligu, kde budeme muset ukázat sílu a sbírat body, protože nás nečeká nic jednoduchého,“ uzavřel.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Utkání v Plzni odloženo na neurčito
A-tým
11.08.2022 | Martin Lísal

Utkání v Plzni odloženo na neurčito

B r n o - Utkání 4. kola FORTUNA:LIGY na hřišti Plzně bylo na základě žádosti domácího klubu...
VIDEO: Autogramiáda v Pivovarské Starobrno
Ostatní
11.08.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Autogramiáda v Pivovarské Starobrno

B r n o - Ve středu se Zbrojováci zúčastnili velké autogramiády v restauraci Pivovarská Starobrno....
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 8. do 14. srpna
Ostatní
09.08.2022 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 8. do 14. srpna

B r n o - V nadcházejícím týdnu se k áčku, rezervě a dorostům přidají týmy U18 a U16, i pro ně už...