Kapitán Řezníček: Byl to týmový výkon

Kapitán Řezníček: Byl to týmový výkon

Ú s t í n a d L a b e m – Jedním z pěti střelců byl při dnešní kanonádě v Ústí i kapitán Jakub Řezníček. Po hodině hry stanovil průběžné skóre na 5:1, u čtvrté trefy navíc asistoval Přichystalovi. Zbrojovka nakonec zvítězila 6:1 a v září tak zůstala stoprocentní.

Tři zápasy, tři výhry a posun na první příčku – taková je zářijová bilance Zbrojováků. „Je to příjemné, ale pořád to bereme zápas po zápasu. Na tabulku se podíváme, ale soutěž je dlouhá a těžká, jak už jsem stihl poznat. Musíme to ukrajovat po jednom a pořád se soustředit, protože nás čeká ještě hodně práce a stát se může cokoliv. Díváme se tedy vždy na nejbližší zápas, soustředíme se na něj a chceme ho zvládnout. A pokud se to bude dařit, povede to ke kýženému cíli, za kterým všichni jdeme. Máme tým, který může postup urvat, ale každý týden to musíme potvrzovat,“ zmínil Řezníček po utkání, že nějaké přehnané euforii on ani spoluhráči nepodléhají.

Fakt, že Zbrojováci dnes v Ústí k výhře dokráčeli poměrně klidně, jej ale samozřejmě těšil. „Vstoupili jsme do utkání aktivně, hned jsme dali gól. Škoda je inkasované branky z ojedinělé šance, ale nepoložilo nás to, přidali jsme další dva góly do půle. Z mého pohledu jsme si zápas pohlídali a jednoznačně vyhráli. Říkali jsme si, že to nesmíme podcenit, protože dobře víme, že se na nás každý chce vytáhnout. Přistoupili jsme k tomu zodpovědně, což bylo znát. Po obdržené brance jsme dokázali reagovat, těmi dvěma góly se zápas zlomil a domácí už pak při vším respektu k jejich výkonu nebezpeční nebyli. “

Řezňa k výhře přispěl sedmým gólem a třetí nahrávkou. „Byl to ale hlavně týmový výkon, všichni si zastříleli. Pro každého hráče je fajn, když má branku nebo asistenci, je to vždycky plus, ale dnes jsme táhli za jeden provaz a vyhráli jsme jako tým. Každý je rád, když góly dává, nebudu lhát, že ne, ale kdybych ho nedal, vyhráli bychom 5:1 a body bychom měli tak jako tak. Nějaké další gólové akce jsem začal třeba sklepnutím, jsme zkrátka tým. To, že za tím snem kráčíme takhle, je důležitější, než moje góly. Chci zkrátka postoupit a nahnat nějaké góly se Zbrojovkou v první lize,“ pousmál se útočník, který se netají snem pokořit metu stovky prvoligových zásahů.

Letos nicméně kromě gólů umí branky i připravovat. Zajímavostí je, že všechny tři asistence má Řezníček u branek Kuby Přichystala. „Klape nám to, bodoval i Hláďa a další kluci. Bavíme se neustále o tom, jak to zlepšit, celkem si vyhovíme, taky nemám problém někomu nahrát. Spolupráce funguje a třeba to ještě časem bude lepší, ještě to vyladíme.“

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: V přípravě doma s Opavou
A-tým
07.12.2023 | Martin Lísal

PREVIEW: V přípravě doma s Opavou

B r n o - Vůbec posledním utkáním roku 2023 bude přípravné utkání s Opavou, kterým Zbrojováci...
ROZHOVOR: Nový kondiční trenér Jakub Fikar!
A-tým
07.12.2023 | Martin Lísal

ROZHOVOR: Nový kondiční trenér Jakub Fikar!

B r n o – Ke Zbrojovce se minulý týden připojil nový kondiční trenér Jakub Fikar. Zdánlivě...
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. prosince
Ostatní
04.12.2023 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. prosince

B r n o - Ve druhém prosincovém týdnu se v akci představí "áčko" i "béčko", a to v přípravných...