sobota 22.2.2020

1 Vyškov
2 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 29.2.2020

1 Zbrojovka Brno
2 Pardubice
příp.

neděle 8.3.2020

1 Zbrojovka Brno
0 Sokolov
17.kolo

pátek 10.4., 19:00

Zbrojovka Brno
Třinec
21.kolo

středa 15.4.

SK Líšeň
Zbrojovka Brno
22.kolo

neděle 19.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
23.kolo

sobota 25.4.

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
24.kolo

středa 29.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
25.kolo

sobota 2.5.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
26.kolo

pátek 8.5., 19:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
27.kolo

středa 13.5.

Vyšehrad
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 16.5.

Prostějov
Zbrojovka Brno
29.kolo

sobota 23.5.

Zbrojovka Brno
Vlašim
30.kolo

Kapitán Melichárek: Na první místo dávám týmovost

Kapitán Melichárek: Na první místo dávám týmovost

B r n o - Gólman Dušan Melichárek kroutí ve Zbrojovce čtvrtou sezonu, od 5. kola vedl tým na hřiště jako kapitán. Pětkrát vychytal čisté konto, zlikvidoval dvě penalty, neinkasoval 350 minut v kuse a v klíčových chvílích zápasů pravidelně tasil jisté zákroky. Jak viděl čtyřiatřicetiletý gólman podzimní část?

06.12.2017 | Martin Lísal

 

V bráně Dušan chyběl jen vinou vyloučení v části utkání v Karviné a pak v navazujícím duelu na Slavii, kde odpykával jednozápasový trest.

Dušane, změnilo se pro tebe něco s navlečením kapitánské pásky?
Beru to jako zodpovědnost, ta je větší. Stále ale na první místo dávám týmovost. Není důležité, kdo je kapitán a na kom hra stojí, důležité je, aby fungoval právě tým. Když tomu tak je, vyletí nahoru některé individuality. Vždy je to o jedenácti hráčích, kteří musejí spolupracovat.

Gólmani s kapitánskou páskou mají ovšem nevýhodu v tom, že ne u všech situací v poli mohou zasáhnout, že?
Je to tak. Navíc bohužel v této době je pozice kapitána ovlivněna i tím, že pokud je člověk blízko rozhodčího, jde se s ním bavit a baví se slušně, tak reakcí rozhodčího je žlutá karta. To je podle mého špatně. Stalo se to v Karviné a Jablonci a myslím, že to není dobrý krok.

Zbrojovka má po podzimu patnáct bodů. Není to závratné číslo, ale s ohledem na průběh podzimu už vyznívá jinak. Jaké je tvoje hodnocení podzimní části jako celku?
Nechci to nějak přeceňovat, ale pro mě je to malý zázrak. Nebudu říkat, že su spokojený, ale po tom, co jsme se někdy po devátém kole plácali se čtyřmi body a hráli jsme způsobem, jakým jsme hráli... De facto každý si na nás věřil. A po změnách, které proběhly, už k nám soupeři zase nejezdí rádi.

Co očekáváš od jarní části?
Hlavní věcí, kterou si pro jaro musíme uvědomit, je fakt, že stále hrajeme o záchranu. Máme patnáct bodů a tím pádem výhodu proti týmům, které jsou pod námi, ale pořád to je a bude boj. Podle toho se musíme chovat a hrát, bodovat doma a hlavně začít vozit body i ze hřišť soupeřů.

Kterého podzimního zápasu si nejvíce ceníš?
Vážím si všech zápasů, ve kterých jsme dokázali bodovat. Možná se tomu bude někdo divit, ale patří sem i zápas se Zlínem. Celý týden jsme trénovali nekompletní, stála proti nám velká kvalita. Doufám, že i když jsme závěr dohrávali ve výhodě a hráli jsme doma, bude mít tenhle bod ve finále svou cenu.

Už zaznělo, že tým stavíš nad individualitu, přesto tě musí těšit i fakt, že v závěru podzimu Zbrojovka neinkasovala gól 350 minut.
Pochopitelně to potěší. Před rokem jsme měli ještě delší sérii, kterou v lize nikdo nepřekonal, nějakým způsobem to vnímám. Na té letošní sérii mě těší to, že znamenala body. Kromě Jablonce nás ty čisté minuty dovedly k důležitým výhrám, což byl oproti loňsku, kdy jsme brali jen remízy, velký rozdíl.

Před utkáním se Zlínem se na hřišti objevil i Josef Hron, potřásli jste si rukou. Znáte se vlastně blíž?
Pepa Hron nás vedl na dvou nebo třech trénincích, kdy nemohl Dolík (Martin Doležal - pozn. red.), takže jsem měl možnost zažít ten jeho pověstný dril, o kterém vyprávějí kluci (úsměv). Jinak ho jakožto jeden ze starších hráčů vnímám jako jednu z legend celé Zbrojovky.

Nyní je před vámi dovolená, jak ji strávíš? Chystáš se třeba mimo republiku?
Na nějaký větší výlet za teplem není moc čas. Musím se trochu věnovat firmě, trochu jsem to zanedbával. Fotbal byl s rodinou na první příčce, bylo pro mě důležité, abychom podzim nějakým způsobem dotáhli. Určitě si někam vyjedeme, ale do 23. prosince máme ve firmě otevřeno, takže budu řešit hlavně tohle.

Díky za rozhovor a ať se daří!

 

Aktuality

16.3.2020

Fanshop uzavřen

Kamenná prodejna Fanshopu je s ohledem na nařízení vlády až do odvolání uzavřena. Nakupovat lze i nadále online přes eshop, a to výhradně s možností doručení prostřednictvím společnosti PPL.

6.3.2020

Zemřel pan Jaroslav Panák

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že nás ve věku nedožitých 75 let navždy opustil pan Jaroslav Panák; dlouholetý správce lužáneckého areálu a člověk, který po celý život miloval svou rodinu, přátele a Zbrojovku.

Čest jeho památce!

2.3.2020

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude v úterý 3. března z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

19.2.2020

S Vyškovem v Olšanech

Předposlední přípravné utkání s Vyškovem sehrajeme oproti původnímu plánu na přírodní trávě v Olšanech u Prostějova. Termín zůstává původní - sobota 22. února v 11 hodin.

5.2.2020

B-tým

Přípravné utkání B-týmu proti Bystrci (původně plánované na středu 5. února) bylo odloženo. O novém termínu budeme informovat, jakmile dojde k jeho potvrzení.

29.11.2019

Prosba o vyplnění dotazníku

Náš odchovanec a hráč FK Blansko Martin Sedlo kromě fotbalu stíhá i studium na vysoké škole, kde se aktuálně věnuje magisterské práci. V této souvislosti prosí fanoušky Zbrojovky o vyplnění krátkého dotazníku. Dotazník najdete zde.

6.11.2019

Po Zbrojovce na basket!

Se vstupenkou na zápas Zbrojovka Brno – 1. SK Prostějov můžete zdarma navštívit utkání nejvyšší basketbalové soutěže mužů mezi mmcité1 Basket Brno a BK Opava, které se hraje ve středu 13. 11. od 20:00 na brněnském Kampusu. Bližší informace najdete na www.basketbrno.cz.

24.10.2019

Béčko znovu na Srbské

Také utkání 12. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Žďárem nad Sázavou (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

10.10.2019

Béčko na Srbské

Utkání 10. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Bystřicí nad Pernštejnem (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

9.10.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude ve čtvrtek 10. října uzavřen. Důvodem je konání akce Bitva na Moravském poli, kde bude od 16 hodin k dispozici stánek se sortimentem Fanshopu.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2020 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz