Kapitán Dreksa: Devět bodů, to je hodně tristní

Kapitán Dreksa: Devět bodů, to je hodně tristní

B r n o – Opět nula gólů, opět nula bodů. Od restartu ligy začátkem listopadu nevyšla Zbrojovka ani jednou střelecky naprázdno, teď se to ovšem stalo dvakrát po sobě. Prohra s Baníkem znamená, že Brňané přezimují s devíti body šestnáctí, což rozhodně nenaplňuje povznášejícími pocity ani kapitána Pavla Dreksu.

„Dnes nakonec rozhodla nakonec penaltová situace. Ale můžeme se bavit, jestli jsme prohráli tím nebo tím, důležitý je výsledek a ten jsme neudělali, doma jsme ztratili další body. A ty nám budou chybět. Počítali jsme trochu s tím, že Baník má o dva zápasy volna víc a my že máme v nohách těžký zápas v Teplicích, že se budeme rozbíhat pomaleji, chtěli jsme to na začátku trochu rozbít. To se nám nedařilo, nevypadali jsme v první půli běžecky dobře. S gólem jsme se celkem vypořádali a druhý poločas jsme Baník zmáčkli a tlačili, ale nebyli jsme tak nebezpeční, jak by bylo potřeba,“ vykládal po utkání.

Samotná penalta se urodila sedm minut před pauzou, kdy Jambor fauloval Tetoura. „David je mladý kluk, podle mého má obrovský potenciál a je hodně pracovitý. Taková věc se stane a porážka není jeho vina,“ podržel Dreksa svého o čtrnáct let mladšího parťáka.

Brněnská defenziva inkasovala bez kapitána sedmnáct gólů v šesti duelech, po jeho návratu ji soupeři překonávali už hůře – povedlo se jim to v osmi duelech desetkrát. „Jenže nedáváme góly, nejsme dostatečně nebezpeční, a to v žádném zápase. Soupeři si pak to svoje celkem v klidu uhájí,“ mrzí Dreksu, kterému pochopitelně nedělá radost ani celková situace týmu. „Je to na hov…, co si budeme povídat. Máme devět bodů, to je hodně tristní. A pokud nezabereme prvních pět, šest kol na jaře, bude tabulka už neúprosná.“

Fotbalová soutěž se nyní na pár dní přeruší. Po dobu vánočních svátků mají Zbrojováci volno, 27. prosince najednou na individuální tréninkový režim, samotná příprava startuje 2. ledna a první ligový zápas je na programu 16. ledna. A zrovna v Mladé Boleslavi, která je na tom bodově stejně. „Celkem mi krátká pauza vyhovuje, přiznám se, že mě nijak zvlášť nebaví dlouhé zimní přípravy a hraní přípravných zápasů. Na brzký start se těším. A že máme zrovna Boleslav? Bude to těžké, ale máme dost času se na to připravit, dát se dohromady. Celý podzim byl s prominutím na hov… , jak s naším zdravotním stavem, tak s celkovou situací, budeme mít čas dát se do kupy. Věřím, že se nám povede posílit a být konkurenceschopní.“

Sám kapitán si po utkání vzal slovo v kabině a rozhodně se nehlídal. „Musíme si uvědomit, že jestli takhle budeme pokračovat dál, tak za pět kol je rozhodnuto a jdeme do prd… Musíme si sáhnout do svědomí, všichni bez výjimky. Na hřišti je potřeba nechat maximum, jinak v lize nemáme co dělat,“ ukončil rozhovor Dreksa.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Informace pro permanentkáře k utkání s Opavou
A-tým
17.05.2021 | Klub

Informace pro permanentkáře k utkání s Opavou

B r n o - Také na nedělní utkání s Opavou mohou v souladu s dohodou Ministerstva zdravotnictví ČR a...
Dreksa: Příčiny sestupu? Domácí zápasy a vstup do soutěže
A-tým
17.05.2021 | Martin Lísal

Dreksa: Příčiny sestupu? Domácí zápasy a vstup do...

B r n o – Prodlužování agónie včera definitivně skončilo, výhra Teplic odsoudila Zbrojovku k...
Je rozhodnuto, Zbrojovka sestupuje do druhé ligy
A-tým
16.05.2021 | Martin Lísal

Je rozhodnuto, Zbrojovka sestupuje do druhé ligy

B r n o - Dnešní závěr 32. kola definitivně rozhodl o tom, že Zbrojovka po roce opouští nejvyšší...