K jedenáctému zápasu sezóny přijede na Srbskou plzeňská Viktorka

K jedenáctému zápasu sezóny přijede na Srbskou plzeňská Viktorka

Už druhý zápas během čtyř dnů čeká na plzeňské fotbalisty. Ve čtvrtek je v rámci základní skupiny Evropské ligy hostil Rapid Vídeň, v neděli se vydají do Brna. Po prohraném utkání na stadionu ve vídeňském Prátru, kam se přišlo podívat přes 39 tisíc fanoušků, je možná přivítá plné brněnské hlediště. Utkání jedenáctého kola Synot ligy startuje v neděli 25. října v 16 hodin na stadionu v Srbské ulici. Fanzona bude otevřena ještě o dvě hodiny dříve.

Brněnská Zbrojovka bude v neděli hostit druhý nejlepší tým Synot ligy - alespoň podle tabulky. Plzeň je po deseti kolech druhá za pražskou Spartou. Bodový rozdíl mezi prvními dvěma týmy je nulový, oba mají shodně třiadvacet bodů. Shodný je také počet výher - sedm, dvě remízy a jedna jediná prohra. Rozdíl v tabulce tak činí pouhé skóre.

To Zbrojovka je na desáté příčce se čtrnácti body za čtyři výhry a dvě remízy. Ve zbylých čtyřech utkáních Brno svému soupeři podlehlo.

Prohra ve Vídni

Plzeňští jsou hrozbou i proto, že naposledy v české lize prohráli ve druhém kole 1. srpna, od té doby jsou neporaženi. Výjimkou je ovšem utkání Evropské ligy, kdy úřadující mistr ve čtvrtek podlehl domácímu Rapidu Vídeň 2:3.

Viktorka kvůli jedinému obdrženému gólu prohrála i svůj předchozí zápas Evropské ligy, a to na konci září ve Villarrealu.

V Synot lize však svěřenci trenéra Karla Krejčího poráží jednoho soupeře za druhým. Od konce srpna zvítězili postupně nad Olomoucí, Příbramí, Bohemians, Libercem, Jihlavou a Zlínem.

Útočník Ďuriš ve skvělé formě

Obrovský podíl na formě Plzně má i útočník Michal Ďuriš, který je s devíti trefami nejlepším střelcem celé soutěže. Za Plzeň skóroval v šesti po sobě jdoucích ligových zápasech.

Pěknou sérií se může pochlubit i gólman Viktorky. Matúš Kozáčik má ve statistikách zapsánu nejdelší sérii bez obdrženého gólu, která trvala 324 minut.

další články

PREVIEW: Zbrojovka hostí Třinec
06.06.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: Zbrojovka hostí Třinec

B r n o - Dva dny na regeneraci a je tu další zápas. Zbrojovka přivítá v neděli 7. června Třinec,...
Vítkovice, třetí minuta, roh. Čas pro Petera Štepanovského!
A-tým
06.06.2020 | Martin Lísal

Vítkovice, třetí minuta, roh. Čas pro Petera...

B r n o – Na stadionu ve Vítkovicích běží třetí minuta, Zbrojovka zahrává rohový kop – a Peter...
Tribuna Štatl fandí proti Třinci!
A-tým
05.06.2020 | Martin Lísal

Tribuna Štatl fandí proti Třinci!

B r n o - V neděli sehrají Zbrojováci další zápas, v pořadí už čtvrtý po restartu soutěže. Od 17...