K dalšímu utkání cestujeme do Liberce!

K dalšímu utkání cestujeme do Liberce!

B r n o - Už jen tři zápasy zbývají odehrát z letošního ročníku FORTUNA:LIGY. Na Zbrojováky čeká tento týden náročná mise na hřišti šestého Liberce. Hraje se v pátek 14. května od 20 hodin před kamerami ČT Sport.

Oba týmy mají o motivaci postaráno. Liberečtí se ještě rvou o účast v evropských pohárech, zatímco Zbrojovka stále živí naději na záchranu. Na Teplice Brňané aktuálně ztrácejí čtyři body. Trumfy ovšem drží v ruce Slovan, který je v tabulce šestý, doma prohrál jen dvakrát a navíc v úvodním vzájemném utkání zvítězil v Brně vysoko 3:0.

"Nevnímáme to tak, že bychom Liberci měli co vracet za lednový domácí zápas. Víme, že soupeř bojuje o poháry a bude nás chtít porazit, my mu to budeme chtít znepříjemnit. Dokud máme byť jen minimální šanci na záchranu, budeme o ni bojovat a rozhodně ji nechceme zahodit nějakým zbabělým výkonem," řekl před cestou na sever Čech trenér Zbrojovky Dostálek.

Ten bude oproti minulému utkání nucen provést několik změn - pro žluté karty vypadli Pachlopník, Dreksa a Sedlák. "Vesměs se jedná o aspiranty základní sestavy, částečně to vyřeší návrat Čermáka s Růskem, kteří si trest odpykali. Vždycky opakuji, že podobné absence jsou šance pro další hráče, aby zabojovali o místo a dobrým výkonem už jej nepustili. Pro hráče by to měla být motivace navíc," je přesvědčen Dostálek.

Páteční zápas bude jubilejním dvacátým měřením sil obou soupeřů v nejvyšší soutěži. Doposud se více daří Liberci, který zvítězil třikrát v řadě. Poslední bodový zisk zaznamenali Zbrojováci na jaře 2017, když zvítězili doma 1:0. V téže sezóně naposledy bodovali i na hřišti soupeře, a to remízou 0:0. A poslední výhru vystřelil v roce 2009 nynější útočník Liberce Rabušic.

Spolu s ním má zkušenosti se Zbrojovkou také Jakub Jugas, který tu působil v sezóně 2014/15. Z našeho týmu si liberecké angažmá zkusil vedoucí mužstva Libor Došek.
Vzájemná bilance v soutěžních zápasech: 49 zápasů (14 – 13 – 22), skóre 43:52

Nejlepší střelec vzájemných zápasů: Michael Rabušic (5 branek - 1 za Brno, 4 za Liberec).

Prošli oběma kluby: Libor Došek - Michael Rabušic, Jakub Jugas.

Poslední vzájemný zápas: 23.1.2021, Zbrojovka - Baník 0:3. Branky: Mosquera, Rabušic, Pešek.

další články

U12: Třetí místo na turnaji v Ostravě
Mládež
23.06.2021 | Martin Lísal

U12: Třetí místo na turnaji v Ostravě

O s t r a v a - Po úspěšném minulém víkendu se Zbrojováci kategorie U12 vydali na další turnaj,...
Brankář Šustr přestupuje do Vyškova
A-tým
23.06.2021 | Martin Lísal

Brankář Šustr přestupuje do Vyškova

B r n o - Brankář Martin Šustr odchází po roce a půl ze Zbrojovky a přestupuje do Vyškova. Transfer...
ZBROJOVKA TV: Pavel Zavadil na prvním tréninku
A-tým
22.06.2021 | Martin Lísal

ZBROJOVKA TV: Pavel Zavadil na prvním tréninku

B r n o - Ke Zbrojovákům se dnes připojil i Pavel Zavadil, který absolvoval první tréninkové...