Jsem velmi šťastný, netajil po výhře nad Příbramí muž zápasu Moukanza

Jsem velmi šťastný, netajil po výhře nad Příbramí muž zápasu Moukanza

B r n o - Hráč, který do Brna přišel před začátkem sezóny, na sebe začal upozorňovat nejprve jako střídající žolík, dnes však nastoupil již potřetí v řadě v základu a byl u všeho podstatného. Donneil Moukanza se stal hlavním hrdinou utkání proti Příbrami.

Trefil se hned v úvodu a po faulu na něj přišla červená karta pro Zápotočného. V Brně tak zavládla radost, Zbrojovka zlomila černou sérii a výhrou se odpíchla ode dna tabulky. Moukanza po utkání hovořil s novináři anglicky, na češtinu si ještě netroufl, po tak krátké době není ani divu.

Jak bys popsal svůj dnešní gól?
Nebyla to nijak razantní střela, ale jsem rád, že jsem se trefil. Po pěti měsících v České republice jsem konečně dal gól. Jsem moc rád i za tým, protože to byl poslední zápas doma, navíc jsme výhru potřebovali. Jsem šťastný.

Co bys řekl k faulu, po kterém následovala červená?
Dostal jsem se před něj a trošku mě trefil. Je to hra, tohle byl faul.

Rozumíš alespoň trošku česky?
Ano, trošku rozumím, ale je to velmi obtížný jazyk. Taktické pokyny zvládám bez problémů, tam rozumím všemu.

Jak jsi v Brně zatím spokojený?
Hodně. Musím ale říct, že je to velmi složité. Musím se učit jazyk a celkově si na Česko zvykat.

Je pravda, že tvým idolem je Francouz Nicolas Anelka?
Je to pravda, je to můj velký idol. On je lepší než já, ale jednou bych chtěl mít stejnou kariéru jako Nicolas Anelka.

další články

Hodnocení trenéra Martina Svědíka po výhře nad Líšní
19.04.2025 | Redakce

Hodnocení trenéra Martina Svědíka po výhře nad Líšní

Zbrojovka předvedla v atraktivním zápase na stadionu Líšně výborný výkon, když zvítězila...
Svědíkova vítězná premiéra. Zbrojovka nasázela Líšni v derby čtyři góly
19.04.2025 | Redakce

Svědíkova vítězná premiéra. Zbrojovka nasázela Líšni v...

B R N O - Dlouho očekávané brněnské derby před kamerami České televize hostila v sobotu po poledni...
PREVIEW: Béčko Zbrojovky hostí druhý Třinec
19.04.2025 | Redakce

PREVIEW: Béčko Zbrojovky hostí druhý Třinec

B-tým Zbrojovky čeká v neděli 20. dubna 2025 náročná zkouška. Na stadionu na Srbské přivítá od...