Jsem hlavně rád, že jsme zápas zvládli za tři body, usmívá se střelec Fousek

Jsem hlavně rád, že jsme zápas zvládli za tři body, usmívá se střelec Fousek

C h r u d i m – První ligový gól Adama Fouska v novém působišti přišel v pravou chvíli. Dvacet minut před koncem tuhé bitvy na hřišti Chrudimi nasměroval pětadvacetiletý záložník Zbrojovku k výhře. A pro jistotu se pak v závěru trefil ještě jednou.

Nejprve se Adam zastřeloval, po individuální akci bránu minul. Pak jej ale našel famózní Vaňkův centr za obranu a to už se skóre měnilo. „V té první šanci mi mokrý míč sjel po nártu, netrefil jsem se ideálně. O Vaňousovi víme, že umí dát přesné balony za obranu. Naběhl jsem si, zpracoval míč na prsou, gólman si tipl stranu a stačilo už jen dát míč na druhou,“ popisoval Fousek klíčový moment. Finální pečeť pak přišla v nastavení, kdy rodák z Pardubic skóroval po nezištné přihrávce Petera Štepanovského.

Zbrojovka tak zvítězila podruhé za sebou, první Adamovy góly tím pádem měly o to větší cenu. „Jsem hlavně rád, že jsme zápas zvládli za tři body. S tím jdeme do každého utkání, jiné cíle nemáme a dnes jsme to splnili. Teď můžeme zkusit konečně nastartovat nějakou šňůru, kterou bychom se chytili a dotáhli na čelo.“

Průběh utkání přitom tak jednoznačný zdaleka nebyl. „Prvních patnáct minut jsme měli dobrých, pak snad z první akce dostaneme gól po centru ze strany a teči ve vápně. Nedostávali jsme se potom tolik do hry. Ve druhé půli byla finálním impulsem penalta, pak jsme se rozjeli ještě víc a konečně dali i góly. Šance jsme měli i předtím, třeba břevno.“

Náročnost boje, který byl snad ještě těžší než úvodní jarní bitva, umocňovalo ještě počasí a terén. „Už před zápasem jsem měl informace, že se na hřišti hodně trénuje a terén může být těžší, do toho přišel vytrvalý déšť. Ale tohle je součást fotbalu a je to vždycky pro oba týmy stejné. Dokázali jsme se s tím popasovat a zvítězit,“ těšilo Fouska, který už se v Brně po třetině soutěže plně adaptoval. „Už jsem si zvykl. Z mé strany to může být lepší, to je jasné, rozhodně se sebou nejsem spokojený. Jsem na sebe přísný a vím, že moje výkony nejsou takové, jaké byly třeba poslední roky v Pardubicích,“ dodal na závěr rozhovoru.

další články

Trenér Machálek po utkání v Jihlavě
08.08.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek po utkání v Jihlavě

J i h l a v a - Fotbalisté Zbrojovky dokázali otočit průběh utkání v Jihlavě a připsali si nakonec...
Béčko přišlo v závěru o výhru v Břeclavi
B-tým
08.08.2020 | Martin Lísal

Béčko přišlo v závěru o výhru v Břeclavi

B ř e c l a v - Brněnská rezerva vstoupila v sobotu do divizní soutěže. Na hřišti Břeclavi dlouho...
Zbrojovka v závěru otočila duel v Jihlavě
A-tým
08.08.2020 | Daniel Kinc. FOTO: fcvysocina.cz

Zbrojovka v závěru otočila duel v Jihlavě

B R N O - Fotbalisté Zbrojovky mají za sebou třetí přípravný duel na novou sezónu a v Jihlavě se...