Jiří Hamza prodloužil ve Zbrojovce smlouvu!

Jiří Hamza prodloužil ve Zbrojovce smlouvu!

B r n o - Zbrojovka se dnes domluvila na pokračování spolupráce s Jiřím Hamzou. Osmnáctiletý stoper prodloužil v našem klubu smlouvu do léta 2026!

"Jsem v Brně spokojený a od začátku jsem jinou variantu ani neřešil. Věřím, že klubu dokážu pomoci vrátit se tam, kam patří, tedy do nejvyšší soutěže. To je aktuálně můj hlavní cíl," řekl Hamza po podpisu.

Hamza přišel do Zbrojovky v roce 2019, předtím působil v Křenovicích a ve Znojmě. V únoru podepsal svůj první profesionální kontrakt, ještě jako opora dorosteneckého týmu. Následně dostal v létě šanci v prvním mužstvu a ihned se tam zabydlel. Naskočil do devíti ligových a dvou pohárových duelů. Nastupuje na pozici stopera nebo defenzivního záložníka a jeho výkon roste každým zápasem. "Pokud roste vaše zápasová praxe, jde nahoru i vaše herní sebevědomí. Jsem rád, že můžu pravidelně nastupovat, a je mi jedno, jestli v obraně nebo v záloze. Nevybírám si a nastupuji tam, kde je zrovna potřeba. Prioritou je, aby to pomohlo týmu."

K tomu je Jirka oporou a kapitánem reprezentace U19, se kterou zvládl první fázi kvalifikace na evropský šampionát. "Dalším cílem pak je samozřejmě postup na závěrečný turnaj," doplnil Hamza. Finální fáze kvalifikace se hraje na jaře.

Tak hodně štěstí do dalších zápasů!

další články

Zbrojovku opouští Jakub Šiman
A-tým
20.02.2024 | Martin Lísal

Zbrojovku opouští Jakub Šiman

B r n o - Jak již bylo avizováno, ve Zbrojovce naopak v návaznosti na příchod Dominika Sváčka po...
Dominik Sváček přichází na hostování s opcí
A-tým
20.02.2024 | Martin Lísal

Dominik Sváček přichází na hostování s opcí

B r n o - Potvrzeno - Dominik Sváček už je součástí Zbrojovky. Šestadvacetiletý gólman přichází z...
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 19. do 25. února
Ostatní
19.02.2024 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 19. do 25. února

B r n o - Soutěžní zápasy už se pozvolna blíží, na Zbrojovku čeká v tomto týdnu generálka a...