sobota 2.3.2019

1 Chrudim
2 Zbrojovka Brno
17.kolo

neděle 10.3.2019

6 Zbrojovka Brno
0 Žižkov
18.kolo

neděle 17.3.2019

3 Č. Budějovice
2 Zbrojovka Brno
19.kolo

pátek 22.3., 14:00

Opava
Zbrojovka Brno
příp.

neděle 31.3., 18:00 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
Prostějov
20.kolo

neděle 7.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Ústí n. L.
21.kolo

sobota 13.4.

Táborsko
Zbrojovka Brno
22.kolo

středa 17.4.

Zbrojovka Brno
Pardubice
23.kolo

sobota 20.4.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
24.kolo

neděle 28.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Znojmo
25.kolo

sobota 4.5.

Sokolov
Zbrojovka Brno
26.kolo

středa 8.5.

Zbrojovka Brno
Hradec Králové
27.kolo

sobota 11.5.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
28.kolo

neděle 19.5., 18:00

Zbrojovka Brno
Třinec
29.kolo

sobota 25.5.

Jihlava
Zbrojovka Brno
30.kolo

Jiří Floder: Na tréninku pilujeme hlavně rozehrávku, ale rozvíjet musím všechno

Jiří Floder: Na tréninku pilujeme hlavně rozehrávku, ale rozvíjet musím všechno

B r n o - Dvaadvacetiletý gólman Jiří Floder doposud sbíral starty v přípravných zápasech spíše po troškách, letos v zimě má ale reálnou šanci svou bilanci výrazně rozšířit. Vykročil k tomu už v neděli, kdy odchytal druhý poločas utkání proti Znojmu (5:2).

08.01.2019 | Martin Lísal

 

Brankář, který během podzimu hostoval ve třetiligové Kroměříži a se šesti nulami byl v této statistice nejlepší v soutěži, nakonec neinkasoval a přispěl tak svým dílem k výhře.

Jirko, jak náročné to pro gólmana v neděli bylo? Sníh, místy ostré slunce, k tomu zima, která zalézala pod kůži. Navíc Znojmo ve druhé půli postupem času už tolik nekousalo.
Nějakou práci jsem měl. Na začátku poločasu jeden zákrok, pak střela zpoza vápna, nějaké centry. Jinak spíš šlo o rozehrávku a nutnost udržet se v nějaké teplotě. S přibývajícím časem totiž práce ubývalo, ale gólman musí být pořád ve střehu, střela může přijít kdykoliv a vy musíte být připraven předvést zákrok a pomoci mužstvu. V tom to v zimě bývá někdy náročnější.

A jak jsi viděl zápas jako takový?
Ze začátku to vypadalo, že si dojdeme v pohodě pro vítězství. Pak přišla komplikace, soupeř srovnal, ale po změně stran jsme si to už nenechali vzít. Mohli jsme dát i další góly, škoda je těch inkasovaných, ale pro diváky to snad byl dobrý a zajímavý zápas, nenudili se.

Máš za sebou podzimní hostování v Kroměříži, jaké z tvého pohledu bylo?
Hodnotím to jen kladně. Byl jsem spokojený, kabina i podmínky na třetí ligu nadstandardní, také herně se nám celkem vedlo, obstáli jsme a litovat můžeme jen pár nepovedených výsledků. Nebýt fazóny Líšně, mohla být Kroměříž i první (smích).

Také osobně se ti celkem dařilo, šest vychytaných nul mluví jasně. Byl jsi spokojený s vytížením? Nakonec jsi chyběl jen ve čtyřech zápasech.
Na začátku nám trenér Červenka řekl, že neurčí jedničku a popereme se o to, točili jsme se se Zdeňkem Kofroněm po zápase. Pak jsem nějakou dobu zůstal v bráně já, protože jsem dlouho nedostal gól a měl sérii nul. Ke konci podzimu už jsme se pak zase protáčeli. Vytížený jsem byl, i v tomhle ohledu hostování splnilo účel.

A k tomu jsi ještě trénoval ve Zbrojovce, že?
Absolvoval jsem tam dopolední tréninky a odpoledne trénoval v Kroměříži. I proto jsem to teď v zimě ani nebral jako návrat, protože jsem vlastně celý podzim byl s týmem.

Dalo se to časově zvládat, nebo jsi musel v Kroměříži shánět bydlení?
Dojížděl jsem s Tomášem Oklešťkem, jen jednou bylo nutno v Kroměříži přespat. To jsme druhý den hráli ráno v Petřkovicích. Cesta do Kroměříže a zpět byla dobrá, za padesát minut jsem tam byl.

Vraťme se teď ke Zbrojovce. Na co se aktuálně v tréninku nejvíc zaměřuješ, co podle tebe potřebuješ zlepšit?
Hodně se v tréninku soustředíme na hru nohama, rozehrávku, to pilujeme nejvíc. Důležitá je i komunikace, pořád mluvit, aby obrana i na tréninku věděla, že za ní někdo je. Je potřeba rozvíjet všechny atributy; rychlost, centry, být dobrý na čáře. Zlepšovat a rozvíjet musím všechno a neustále.

V gólmanském minitýmu jste aktuálně dva plus trenér, bude se k vám v průběhu přípravy připojovat i někdo z mládežnických týmů?
Na podzim s námi chodil Mráza z juniorky, ale nemám informace, jestli to tak bude i v zimě. Když je nás víc, je to v něčem lepší, ale i ve dvou se to dá zvládat. Navíc i trenér Martin Doležal se někdy zapojí, chytá v Blansku, které suverénně vede divizi, a udržuje se. Není to trenér, který jen něco říká, zapojuje se s námi.

Jak dobře se znáš s Pavlem Halouskou? Oba už jste ve Zbrojovce pořádně dlouho, byť je Pavel jiný ročník.
Přišel jsem na podzim 2009 do žáků, to už je nějaký pátek. Byli jsme v ročníku s Davidem Záleským, se kterým jsme jezdili i na reprezentační srazy. Ale i s Haluzem se známe hodně dlouho, možná od žáků. Není to tedy tak, že bychom byli rivalové, snažíme se si navzájem pomáhat. Vše je na přátelské bázi.

Trénoval jsi i pod Pepou Hronem?
Jasně. U něj je neuvěřitelné, jakým způsobem žije v tom fotbalovém prostředí a jde s ním. Nejen duchem je pořád mladý. Není pro něj problém po tréninku jít s námi do posilovny, klobouk dolů, jak se udržuje. Dokázal toho hodně a má nám co předat a co říct. Má obrovské zkušenosti a to je pro nás jedině dobře.

Díky za rozhovor a ať se daří!

 

Aktuality

10.3.2019

Juniorka v TCM

Pondělní utkání juniorky proti Sigmě Olomouc bude vinou nepříznivého počasí sehráno v areálu TCM Brněnské Ivanovice.

10.3.2019

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude v úterý 12. a 19. března uzavřen. K dispozici bude v ostatních prodejních dnech, tj. v pondělí a ve čtvrtek. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

6.2.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 7. února z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

4.2.2019

Zraněný Pavlík

Dnešní vyšetření bohužel ukázalo, že obránce Petr Pavlík si v sobotním utkání v Jihlavě zlomil lýtkovou kost. Předpokládaná doba léčby je 6 týdnů.

31.1.2019

Jambor a Endl v reprezentaci

Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U16 pro turnaj ve Spojených arabských emirátech (6. až 15. února). Reprezentace se na turnaji postupně utká s Belgií, domácím výběrem a Kosovem.

30.1.2019

Jambor v Líšni

Devatenáctiletý záložník Dan Jambor se začal připravovat s Líšní. V týmu lídra MSFL dnes nastupuje k přípravnému utkání s Vrchovinou, v jednání je hostování do konce sezóny. Dan naskočil v letošní sezóně do sedmi ligových a tří pohárových zápasů, v pohárovém utkání na hřišti Žďáru vstřelil gól.

28.1.2019

Ševčík v reprezentaci

Zbrojovák Michal Ševčík byl nominován do reprezentace U17 pro nadcházející turnaj ve španělské La Manze (4. až 12. února).

16.1.2019

V přípravě proti Hibernians FC

Zbrojovka už zná třetího soupeře pro zimní soustředění na Maltě. Ve středu 23. ledna se od 18 hodin utká s lídrem místní ligy, týmem Hibernians FC.

14.1.2019

Růsek na operaci

Zbrojovák Tonda Růsek si v sobotním utkání po jednom z nedovolených zákroků nešťastně zlomil záprstní kůstku a přijde tak o soustředění na Maltě. Ve čtvrtek podstoupí operaci, po týdnu by mohl začít s tréninkem.

26.11.2018

Fanshop v tomto týdnu uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální Fanshop bude v týdnu od 26. listopadu do 2. prosince uzavřen (více viz zde). Děkujeme za pochopení.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2019 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz