Jiří Floder: Klobouk dolů před fanoušky, pořád nás hnali

Jiří Floder: Klobouk dolů před fanoušky, pořád nás hnali

B r n o – Hned sedm Zbrojováků si v sobotu proti Spartě připsalo premiérový start v nejvyšší soutěži. Jedním z nich byl i gólman Jiří Floder. Třiadvacetiletý odchovanec Zbrojovky dostal mezi tyčemi přednost před Martinem Šustrem.

„To, že nastoupím, jsem se dozvěděl v podstatě až na poradě před zápasem. Neměli jsme žádné indicie, kdo v bráně začne. Ale na mou přípravu to žádný vliv nemělo. Já se na utkání chystám pokaždé stejně, v hlavě jsem byl připravený,“ popisuje Floder momenty před výkopem.

První minuty ovšem pro mladého gólmana nebyly vůbec snadné. „V podstatě jsem si sáhl na balon jen v momentech, kdy jsem ho lovil ze sítě. To je pro gólmana nejhorší možný scénář. Ale snažil jsem se koncentrovat pořád stejně, abych klukům pomohl. Góly si ještě určitě prohlédneme na videu, ale po utkání mi nikdo nic nevyčítal. Myslím, že jsem neměl moc šancí s tím něco dělat,“ popisuje Floder hrozivý první poločas.

Ve druhé půli už neinkasoval a Zbrojovka zvedla hlavu. I díky pomoci fanoušků. „Klobouk dolů před nimi. Pořád nás hnali, i když jsme prohrávali. Ve druhé půli i díky tomu naše hra měla tvář. Samozřejmě těžko soudit, nakolik to bylo ovlivněno výsledkem a hrou soupeře. Fanouškům každopádně patří obrovský dík, vážíme si toho a víme, že v neděli proti Bohemce musíme udělat maximum pro to, abychom jim udělali radost.“

Právě duel s Klokany bude pro další vývoj soutěže hodně důležitý. „Dnes dojel jeden z nejsilnějších týmů ligy, dostali jsme facku, díky které si snad navykneme na první ligu. Jedeme dál, víme, že takhle by to nešlo, a když budeme odhodlaní, můžeme další důležité zápasy zvládnout mnohem lépe,“ věří Floder.

A jaké místo v jeho pamětech nakonec zápas bude mít? „Škoda výsledku, pochopitelně. Dopadlo to, jak to dopadlo, ale i tak je to pořád první start v lize a velký zážitek.“

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Jan Hlavica
A-tým
25.11.2020 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Jan Hlavica

B r n o - Součástí elektronického zápasového bulletinu pro utkání s Příbramí byl i velký rozhovor s...
Zbrojováci na hostování - Zikl a spol. na vítězné vlně
Ostatní
24.11.2020 | Martin Lísal

Zbrojováci na hostování - Zikl a spol. na vítězné vlně

B r n o - Po reprezentační přestávce se o víkendu opět bojovalo o soutěžní body. Tím pádem se tak...
VIDEO: Bod je pro nás málo, mrzí střelce Hladíka
A-tým
22.11.2020 | Daniel Kinc, Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas.

VIDEO: Bod je pro nás málo, mrzí střelce Hladíka

B r n o - V duelu s Příbramí otevřel skóre zápasu, nakonec ale radost neměl. Jan Hladík dal svůj...