sobota 22.2.2020

1 Vyškov
2 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 29.2.2020

1 Zbrojovka Brno
2 Pardubice
příp.

neděle 8.3.2020

1 Zbrojovka Brno
0 Sokolov
17.kolo

pátek 10.4., 19:00

Zbrojovka Brno
Třinec
21.kolo

středa 15.4.

SK Líšeň
Zbrojovka Brno
22.kolo

neděle 19.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
23.kolo

sobota 25.4.

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
24.kolo

středa 29.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
25.kolo

sobota 2.5.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
26.kolo

pátek 8.5., 19:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
27.kolo

středa 13.5.

Vyšehrad
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 16.5.

Prostějov
Zbrojovka Brno
29.kolo

sobota 23.5.

Zbrojovka Brno
Vlašim
30.kolo

Jeden den s mladšími žáky aneb projekt česko-rakouského přátelství

Jeden den s mladšími žáky aneb projekt česko-rakouského přátelství

H r o t o v i c e - Ve dnech 27. až 31. července 2019 se v areálu hrotovického Sokolu uskutečnilo soustředění zbrojováckých kategorií U12 a U13 společně s mládeží rakouského celku SV Horn. Spolupráci obou týmů si trenéři nemohli vynachválit. Stejné to pak bylo se zázemím, které bylo podle slov vedení obou klubů na špičkové úrovni. Jeden den soustředění se vám nyní pokusíme přiblížit.

12.08.2019 | Michal Hladký II

 

Do městečka nedaleko Třebíče přijíždíme ráno. Pondělní program začíná fotbalistům Zbrojovky v sedm hodin snídaní v hrotovickém Sport V Hotelu. Jídelna je sice otevřená až do osmi, většina mladších žáků ji ale má za sebou takřka okamžitě a přesunuje se na své pokoje, kde se připravuje na první tréninkovou jednotku.

Ta začíná v devět hodin. Na místní hřiště to sice není nejblíže, hráči jsou ale sváženi hotelovými mikrobusy, takže vzdálenost nedělá sebemenší problém. Celé soustředění bylo organizováno i za účelem představení nových cvičení, takže se i jednotlivé tréninky řídily hlavně podle nich. A bylo vidět, že kluci jsou ze zajímavé zpestření sezóny nadšení. "Líbí se mi tu moc, tréninky a cvičení jsou super," komentoval například průběh soustředění třináctiletý obránce Adam Staněk.

Za dvě hodiny je odtrénováno, kluci se jdou převlíkat a sledují poté své starší rakouské protějšky. Na tom, že to má mladším hráčům co dát, se shodují všichni trenéři. "Berou je jako příklad, kam by se jednou chtěli dostat," vysvětlil trenér U12 Martin Paša.

Následuje odjezd na hotel, výborný oběd a zasloužený odpočinek. "Hotel je v perfektním stavu, strava vynikající,” komentuje zázemí trenér Jiří Tichý. Zbrojováci mají volný program do 15:00, oproti tomu dorostenci z Rakouska odjíždí k druhému tréninku o něco dříve. Ten probíhá trochu volnějším způsobem, odpoledne totiž hrají přátelské utkání s brněnskou U17. My jsme toho využili a vyzpovídali mikulovského rodáka a hráče SV Horn U18 Bernharda Straku, který žije většinu svého života v Rakousku, přesto hovoří skvělou češtinou. Mimo to, že se mu tady velmi líbí, zmínil i svou roli. "Já umím dobře česky, takže mohu trenérům říkat například to, co si mezi sebou povídají rozhodčí,” zmínil se s úsměvem o výhodách svého původu.

V již uvedené tři hodiny odpoledne se fotbalisté na hřišti mění. Minibusy přiváží Zbrojováky, načež zase odváží hráče SV Horn. Ti využívají zázemí hotelu a v prostorném bazénu relaxují. Síly budou ještě potřebovat, za chvíli je čeká zápas. Po páté hodině se vrací i naše naděje, chvíli nato usedají ke společné večeři. Dnes nemuseli trenéři vymýšlet sofistikovanější program. "Kluci byli dvakrát po sobě v bazénu, dnes se tedy vydáme podpořit sedmnáctku," nechal se slyšet jeden z nich. "Nejraději tu mám bazén," potvrdil Libor Hájek z U12, že vodní hrátky patří v hrotovickém hotelu k nejoblíbenějším volnočasovým aktivitám.

Hodiny ukazují čas 19:00 a hlavní rozhodčí odpískal začátek přátelské utkání mezi celky Zbrojovky U17 a SV Horn U18. Po několika desítkách sekund se radují hostující hráči z první vstřelené branky, nicméně více možností v duelu již neměli. Zbrojováci kontrolovali hru a otočili souboj na konečných 3:1.

Tohle by bylo z dnešního dne vše, po deváté hodině večer dojíždí mladší žáci na hotel a připravují se na spánek. Zítra je čeká podobně náročný program, a tak je potřeba dobře zregenerovat.

Podmínky, ve kterých trénovali fotbalisté obou klubů, byly naprosto fantastické. Smysl projektu byl jednoznačně splněn, což potvrdil i trenér SV Horn. "Chtěli bychom Brnu poděkovat za skvělou komunikaci, rozhodně si dokážu představit, že bychom v podobných věcech pokračovali,” vychvaloval celou spolupráci.

Projekt Fotbalem k přátelství je financován z Fondu malých projektů Rakousko – Česká republika v rámci Programu INTERREG V-A Rakousko – Česká republika. Více informací najdete zde.Fotogalerie

               

 

Aktuality

16.3.2020

Fanshop uzavřen

Kamenná prodejna Fanshopu je s ohledem na nařízení vlády až do odvolání uzavřena. Nakupovat lze i nadále online přes eshop, a to výhradně s možností doručení prostřednictvím společnosti PPL.

6.3.2020

Zemřel pan Jaroslav Panák

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že nás ve věku nedožitých 75 let navždy opustil pan Jaroslav Panák; dlouholetý správce lužáneckého areálu a člověk, který po celý život miloval svou rodinu, přátele a Zbrojovku.

Čest jeho památce!

2.3.2020

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude v úterý 3. března z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

19.2.2020

S Vyškovem v Olšanech

Předposlední přípravné utkání s Vyškovem sehrajeme oproti původnímu plánu na přírodní trávě v Olšanech u Prostějova. Termín zůstává původní - sobota 22. února v 11 hodin.

5.2.2020

B-tým

Přípravné utkání B-týmu proti Bystrci (původně plánované na středu 5. února) bylo odloženo. O novém termínu budeme informovat, jakmile dojde k jeho potvrzení.

29.11.2019

Prosba o vyplnění dotazníku

Náš odchovanec a hráč FK Blansko Martin Sedlo kromě fotbalu stíhá i studium na vysoké škole, kde se aktuálně věnuje magisterské práci. V této souvislosti prosí fanoušky Zbrojovky o vyplnění krátkého dotazníku. Dotazník najdete zde.

6.11.2019

Po Zbrojovce na basket!

Se vstupenkou na zápas Zbrojovka Brno – 1. SK Prostějov můžete zdarma navštívit utkání nejvyšší basketbalové soutěže mužů mezi mmcité1 Basket Brno a BK Opava, které se hraje ve středu 13. 11. od 20:00 na brněnském Kampusu. Bližší informace najdete na www.basketbrno.cz.

24.10.2019

Béčko znovu na Srbské

Také utkání 12. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Žďárem nad Sázavou (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

10.10.2019

Béčko na Srbské

Utkání 10. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Bystřicí nad Pernštejnem (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

9.10.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude ve čtvrtek 10. října uzavřen. Důvodem je konání akce Bitva na Moravském poli, kde bude od 16 hodin k dispozici stánek se sortimentem Fanshopu.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2020 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz