Jan Moravec: Brzký výkop? Nic, co by se nedalo překousnout

Jan Moravec: Brzký výkop? Nic, co by se nedalo překousnout

B r n o – Obránce Jan Moravec je aktuálně druhým nejvytíženějším hráčem Zbrojovky, v dosavadním průběhu sezóny naskočil do všech ligových duelů a na hřišti strávil celkem 342 minut.

„Cítím se celkem dobře, všechno zatím v pohodě, zdraví drží. Máme tři výhry, jen je velká škoda porážky v Prostějově, pohled na tabulku mohl být ještě lepší. Snad jsme to hodili za hlavu, ale už i zápas s Jihlavou je minulost a soustředíme se teď jen na Líšeň,“ hlásí Moravec.

Specifické místní prostředí pozná v kariéře poprvé. „Nikdy jsem tam nehrál, ale zajel jsem se s Kubou Přichystalem podívat na první zápas se Žižkovem, takže jsem už prostředí stihl poznat. Je jasné, že nás nečeká nic lehkého, ale lehký už dnes opravdu není žádný zápas, hlavně ty venku, kde domácí tým většinou nemá problém se proti nám vyhecovat,“ zopakoval Moravec známou pravdu. Fakt, že v týmu Líšně je celá řada hráčů, která prošla Zbrojovkou, pro zkušeného obránce až tak moc neznamená. „Vím, že tu řada kluků hrála, ale osobně jsem je většinou v klubu už nepotkal.“

Podobnou novinkou je pro Moravce i brzký začátek ve čtvrt na jedenáct. „Možná jsem to zažil někdy v začátcích kariéry, když jsme hráli s Bohemkou na Žižkově. Ale nevidím v tom problém, ve stejný čas máme většinou tréninky a jsme profíci. Musíme se zkrátka nachystat a hrát v 10 ráno nebo večer, jak je potřeba. Bude to samozřejmě jiné, ale není to nic, co by se nedalo překousnout. Snažili jsme se nachystat co nejlépe a věřím, že to v neděli zvládneme a uspějeme.“

Brňané by rádi navázali na vysokou výhru s Jihlavou. „Když člověk vidí výsledek, řekne si, že to byl snadný zápas, ale opak je pravdou, šlo o hodně těžké a náročné utkání. Teď se každopádně od středy chystáme na Líšeň, na neděli. A pak budeme řešit zase další zápasy,“ zmínil Moravec domácí duel s Varnsdorfem a mezi tyto bitvy vklíněnou pohárovou cestu do Kroměříže.

V tomto našlapaném programu pak hráči možná oceňují výhody prodělaného očkování. „Jsem za to rád, minulou sezónu se neustále opakovaly testy, člověk byl pořád trochu nervózní, jak bude třeba vypadat sestava. V tomto směru je očkování dobré, nemusíme to řešit a můžeme se soustředit jen na fotbal,“ pochvaluje si Moravec.

další články

Předprodej vstupenek na utkání se Slavií!
A-tým
15.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

Předprodej vstupenek na utkání se Slavií!

B r n o – Vstupenky na utkání s pražskou Slavií už jsou v internetovém předprodeji! Zakoupíte je...
Béčko má další šestigólovou výhru
B-tým
14.08.2022 | Martin Lísal

Béčko má další šestigólovou výhru

B r n o - Brněnský B tým potvrdil dobrý vstup do sezóny i na domácím hřišti v Bystrci, kde přivítal...
VIDEO: Snad jsme fanouškům udělali radost, usmívá se Souček
A-tým
14.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

VIDEO: Snad jsme fanouškům udělali radost, usmívá se...

B r n o – Druhá výhra, první vstřelený gól. Filip Souček zahájil své brněnské angažmá velmi slušně,...