Jan Hellebrand: V Brně jsem si zvykl rychle

Jan Hellebrand: V Brně jsem si zvykl rychle

B r n o – Třetí týden přípravy už je minulostí. Zbrojovka jej završila výhrou s Hodonínem, na které se dvěma gólovými přihrávkami podílel i záložník Jan Hellebrand.

Nastoupil do druhé půle, ve které Brňané nastříleli všech pět branek. „Myslím, že to z naší strany bylo docela v tempu. Samozřejmě se to ještě neobešlo bez nějakých herních nedostatků, o kterých si určitě ještě něco řekneme,“ hovořil Hellebrand po utkání.

Sám se pod výhrou podepsal dvěma nahrávkami, v součtu s podzimními přípravnými duely už spoluhráčům přihrál na čtyři trefy. Pár minut po vstupu na hřiště přihrál Alijagićovi na druhou branku, v závěru pak zařídil premiérovou trefu pro Gyamfiho. „Ali skvěle naběhl za obranu, takže to pro mě bylo celkem jednoduché. Pak i dobře zakončil. Co se týče páté branky, brankář vyběhl a viděl jsem nabíhat Aliho a Fostera. Na Aliho to nešlo a Foster byl sám, takže jsem vyhodnotil, že to bude jistější,“ popisoval Jan.

Utkáním pro Zbrojováky skončil třetí týden přípravy. „Máme hodně zápasů, což je super, není to jen o tréninku a běhání. Je to samozřejmě náročné, ale potřebujeme být připravení na sezónu,“ je si vědom jednadvacetiletý záložník, pro něhož je to první příprava se Zbrojovkou. „Máme všichni společný cíl. Je důležité dobře se nachystat, abychom zvládli hned ten první zápas a dostali se na vítěznou vlnu.“

V Brně je Hellebrand od září, kdy dorazil na závěr přestupního termínu. „Zvykl jsem si celkem rychle, v Brně se mi líbí. Našel jsem si tu bydlení a domů jezdím většinou jednou za týden,“ prozrazuje.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: V pátek do Opavy
A-tým
24.07.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: V pátek do Opavy

B r n o - Hned první ligový týden je pro Zbrojováky poměrně nabitý. Po pondělní bitvě v Jihlavě se...
VIDEO: Sestřih utkání v Jihlavě
A-tým
24.07.2024 | Martin Lísal. FOTO: Zuzana Javůrková

VIDEO: Sestřih utkání v Jihlavě

J i h l a v a - Zbrojovka porazila v úvodním kole Chance Národní ligy Jihlavu na jejím hřišti....
U17: Dnes začíná Haraštův memoriál
Mládež
23.07.2024 | Martin Lísal

U17: Dnes začíná Haraštův memoriál

B r n o - V několika obcích na Jižní Moravě dnes začíná dvaadvacátý ročník Memoriálu Františka...