Jakub Šural prodloužil ve Zbrojovce smlouvu!

Jakub Šural prodloužil ve Zbrojovce smlouvu!

B r n o - Zbrojovka se domluvila na pokračování spolupráce s Jakubem Šuralem! Odchovanec a služebně nejstarší hráč klubu prodloužil smlouvu do léta 2025, obě strany dnes dohodu stvrdily podpisem.

"V Brně jsem spokojený a jsem tu doma, takže rozhodování netrvalo dlouho. Objevily se i nějaké další možnosti, ale ve Zbrojovce jsem si za ty roky vybudoval nějakou pozici na hřišti i v kabině a jsem rád, že jsme se takto rychle dokázali domluvit," řekl Šural po podpisu.

Dotažení jednání kvitoval s povděkem i trenér Richard Dostálek. "Kuba si prošel ve Zbrojovce všemi kategoriemi od mládeže až po áčko. Něco už má odkopáno, kabina si ho zvolila jako jednoho z kapitánů, což také svědčí o tom, jakou pozici má. Je to pro nás důležitý hráč na hřišti i mimo něj a je dobře, když takoví hráči v klubu zůstávají a neodcházejí jinam," komentoval.

Šury je ve Zbrojovce od svých osmi let, v nejvyšší soutěži debutoval v říjnu 2015 proti Plzni. Celkem odehrál v první lize 72 zápasů, v nichž vstřelil dvě branky - předloni na Slavii a letos proti Liberci, což byl nakonec vítězný gól. Ve druhé lize přidal dalších 47 duelů a pět branek.

V letošním ročníku je šestadvacetiletý stoper jednou z opor týmu, v sestavě chyběl jen dvakrát. "Proti Olomouci pro čtyři žluté karty a teď v Teplicích pro osm. Vždycky je těžké zápas prožívat, když nejste na hřišti. Kluci hráli ze začátku dobře, po patnácti minutách jsem byl přesvědčený, že zvítězíme, nakonec to bylo drama a až v závěru jsme vybojovali alespoň bod. I to je ale důležité, že si pořád držíme odstup," oddechl si někdejší mládežnický reprezentant.

další články

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 22. do 28. dubna
Ostatní
22.04.2024 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 22. do 28. dubna

B r n o - Během posledního dubnového víkendu se "áčko", rezerva i dorostenecké týmy představí na...
U12: Zbrojovka zdolala Zlín
Mládež
21.04.2024 | Martin Lísal

U12: Zbrojovka zdolala Zlín

B r n o - Mladší žáci Zbrojovky (U12) přivítali o víkendu v Horních Heršpicích mužstvo Zlína. V...
U13: Zbrojovka remizovala se Zlínem
Mládež
21.04.2024 | Martin Lísal

U13: Zbrojovka remizovala se Zlínem

B r n o - Mladší žáci Zbrojovky (U13) hostili v utkání finálové nadstavby. Z převahy a řady šancí...