Jakub Šural: Před sezónou jsem si přál vstřelit tři branky, to už jsem překonal

Jakub Šural: Před sezónou jsem si přál vstřelit tři branky, to už jsem překonal

B r n o – Zbrojovka se letos může opřít také o gólové příspěvky obránců. Prim v tomto ohledu hraje stoper Jakub Šural, který se o víkendu na hřišti Vyšehradu trefil už počtvrté. Přispěl tak k vysoké výhře 7:2.

Pár minut po úvodní trefě zahrávala Zbrojovka roh, odražený míč poslal do vápna Ondra Pachlopník a Šury míč nekompromisně uklidil do sítě. „Centr byl perfektní. Jediná hrozba byla, že by to hráč přede mnou lízl, ale nedosáhl na to a pak už to bylo jednoduché,“ popisoval gól, po kterém opět poslal pozdrav bratrovi. „Před sezónou jsem si říkal, že bych chtěl dát tři góly. To už jsem překonal, takže super.“

Nakonec Zbrojovka slavila drtivé vítězství 7:2, čímž si upevnila pozici nejlépe střílejícího týmu ligy. „Zápas můžu hodnotit jen dobře, myslím, že jsme to zvládli. Řekli jsme si, že se budeme soustředit jen na to, co můžeme ovlivnit, a to jsou naše výkony v jednotlivých zápasech. Dnes jsme to zvládli celkem s přehledem. A to, co se děje okolo, si do hlav moc nepouštíme,“ zmínil Šural často skloňované trable s koronavirem.

Jediná menší komplikace nastala za stavu 0:3, kdy se soupeř nakrátko vrátil do zápasu, než jeho naděje uťal průnikem Pachlopník. „Fauloval jsem, faul to asi byl. Domácí rychle rozehráli, kluci pak říkali, že to byl ofsajd. Nevím, neviděl jsem to. A naštěstí jsme to nemuseli nijak řešit, protože jsme krátce potom přidali další branky.“

Čerstvě čtyřiadvacetiletý odchovanec Zbrojovky si tak stejně jako o pár let starší Adrián Čermák nadělil pěkný dárek k narozeninám. Gól, výhra. A navíc kompletně odehrané utkání po nucené pauze za osm žlutých karet. „Cítil jsem se po té přestávce docela dobře. Bylo velké teplo, ale nějak to nevadilo. Asi i díky tomu, že byl zápas docela brzy hotový a dovedli jsme ho k jasné výhře,“ zakončil Šury.

další články

Béčko hostí v Bystrci Lanžhot
B-tým
15.08.2020 | Martin Lísal

Béčko hostí v Bystrci Lanžhot

B r n o - Rezerva Zbrojovky se po remíze v Břeclavi poprvé představí doma, přesněji na hřišti v...
Trenér Machálek po utkání ve Zlíně
15.08.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek po utkání ve Zlíně

Z l í n - V závěrečném utkání letní přípravy se Brňané vydali do Zlína, kde po úspěšném obratu ve...
Zbrojovka otočila zápas ve Zlíně a na ligu se naladila výhrou
A-tým
15.08.2020 | Daniel Král

Zbrojovka otočila zápas ve Zlíně a na ligu se naladila...

Z L Í N - Poslední přípravné utkání Zbrojovky před startem nejvyšší soutěže začal lépe domácí Zlín....