Jakub Přichystal a Jan Sedlák prodloužili smlouvy

Jakub Přichystal a Jan Sedlák prodloužili smlouvy

B r n o - Fotbalový klub FC Zbrojovka Brno se dnes dohodl na pokračování spolupráce s útočníkem Jakubem Přichystalem a záložníkem Janem Sedlákem. Oba kluboví odchovanci prodloužili smlouvy do léta 2023.

Čtyřiadvacetiletý Přichystal přišel do Zbrojovky ze Sparty Brno v roce 2010. Přes dorost a juniorku se propracoval do áčka, do nejvyšší soutěže nakoukl poprvé v říjnu 2014 a celkem má na kontě 34 zápasů a tři vstřelené branky. V minulém ročníku druhé ligy se trefil jedenáctkrát. "Domluvili jsme se docela rychle, já jsem ve Zbrojovce spokojený a setrvání v klubu jsem preferoval. V minulém utkání jsem bohužel nemohl nastoupit, ale už jsem fit a věřím, že v dalším zápase uspějeme a že k tomu budu moci přispět."

O rok starší Jan Sedlák je ve Zbrojovce taktéž od roku 2010. Ligový debut si odbyl v listopadu 2014 proti Příbrami. Celkem naskočil do 41 prvoligových duelů, včetně obou letošních. V loňské sezóně byl čtvrtým nejvytíženějším hráčem Zbrojovky. "S vedením jsme si řekli, že máme oboustranný zájem na prodloužení spolupráce, pak už to šlo rychle. Vždycky je lepší, když se člověk může soustředit jen na fotbal a nemusí řešit budoucnost. Mohu slíbit, že na hřišti udělám maximum pro to, aby se nám dařilo."

Oba hráči mají fotbalový osud takřka shodný, dokonce se narodili ve stejný den - 25. října. "Známe se už opravdu dlouho. Přichy přišel o pár měsíců později, jinak máme ty osudy podobné,, i slavit můžeme spolu," usmívá se Sedlák. "V jednom týmu jsme se potkali poprvé už v dorostu, taky v juniorce jsme hráli spolu," přizvukuje Přichystal.

Tak pánové, ať se daří!

další články

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Adrián Čermák
A-tým
23.09.2020 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Adrián Čermák

B r n o - Součástí zápasového bulletinu pro utkání s Olomoucí byl i obsáhlý a jinde nepublikovaný...
Lukáš Endl prodloužil ve Zbrojovce smlouvu
A-tým
23.09.2020 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Lukáš Endl prodloužil ve Zbrojovce smlouvu

B r n o - Zbrojovka se dnes domluvila na pokračování spolupráce se sedmnáctiletým stoperem Lukášem...
Růsek po Olomouci: Góly jsme dostávali z ničeho
A-tým
22.09.2020 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Růsek po Olomouci: Góly jsme dostávali z ničeho

B r n o – První gól v sezóně, celkově druhý gól v kariéře – a vedení 2:1. Útočník Antonín Růsek...