neděle 14.4.2019

1 Táborsko
2 Zbrojovka Brno
22.kolo

středa 17.4.2019

3 Zbrojovka Brno
1 Pardubice
23.kolo

neděle 21.4.2019

2 Varnsdorf
0 Zbrojovka Brno
24.kolo

neděle 28.4., 18:00 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
Znojmo
25.kolo

sobota 4.5., 10:15

Sokolov
Zbrojovka Brno
26.kolo

úterý 7.5., 17:00 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
Hradec Králové
27.kolo

sobota 11.5.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 18.5., 17:00

Zbrojovka Brno
Třinec
29.kolo

sobota 25.5., 17:00

Jihlava
Zbrojovka Brno
30.kolo

JUNIORKA: Trenér Dostálek po podzimní části

JUNIORKA: Trenér Dostálek po podzimní části

B r n o - Juniorka zakončila podzim na čtvrté příčce, s pětibodovým náskokem na nepostupovou pátou pozici. Hlavním cílem pro jaro tak bude pochopitelně ve zbylých pěti duelech tento stav zachovat a postoupit do finále. Jak hodnotil podzim kouč Richard Dostálek?

06.12.2018 | Martin Lísal

 

Junioři sehráli na podtim šestnáct zápasů s bilancí osm výher, dvě remízy a šest proher. 26 získaných bodů stačí na čtvrtou pozici.

Do všech duelů naskočil jako jediný hráč Miroslav Kroutil (i jeho minutáž je nejvyšší, odehrál 1285 minut). Nejlepším střelcem je desetigólový Martin Zikl, který juniorce vypomáhal z "áčka", v této statistice je třetí v celé soutěži. Za nám následuje Ondra Pachlopník, který si připsal osm branek ve dvanácti duelech.

Trenére, jaký byl z trenérského pohledu podzim 2018?
Hodnocení bych rozdělil na dvě části, herní projev a bodový zisk. S herním projevem týmu jsme až na výpadky ve dvou utkáních spokojeni, ve většině zápasů jsme byli dominantnější na míči a kombinačně silnější. Jen v některých zápasech jsme nebyli produktivní v zakončení. S bodovým ziskem spokojeni nejsme. Nezvládli jsme především tři domácí zápasy v řadě. Proti Zlínu, Ostravě a Slovácku jsme si vybrali nejslabší období a tyto body nám v aktuální tabulce chybí. Proto se o postup budeme muset ještě rvát.

Co ti osobně udělalo největší radost a co je naopak největším zklamáním?
Zklamáním je pro nás nulový bodový zisk ze dvou utkání proti Ostravě, především venkovní prohra nám přidělala vrásky na čele. Největší radost ze všech podzimních utkání nám přinesla venkovní výhra ve Zlíně, a to konkrétně přístup a zvládnutá taktika.

Plánujete před jarem nějaké personální změny?
Kromě standardních posunů mezi prvním mužstvem a juniorkou, o kterých budeme ještě informovat, řešíme situaci kolem Honzy Sedlmajera a Marka Svobody. Ti by chtěli mít větší zápasové vytížení a tím se nabízí možnost odchodu do jiného klubu. Na odchody budeme reagovat buď posunem kluků z U19, z nichž někteří už s námi během podzimu hráli, nebo příchodem hráčů odjinud.

Jak se vyvíjí zdravotní stav Tomáše Chyly, který se na podzim zranil?
Tomáš je po operaci kolena a v současné době rehabilituje. Přejeme mu brzké uzdravení a návrat na hřiště, ale všichni víme, že je to běh na delší trať a nelze nic uspěchat.

Sezónu jste zakončili na hřišti Rapidu Vídeň, byl zápas pro mladé kluky velkou školou?
Byla to rozhodně dobrá a užitečná prověrka na mezinárodní úrovni (více o utkání zde). Nastoupili jsme proti stejně starým hráčům a rozdíl byl především v rychlosti práce s míčem a přístupu. Hrálo se na zmrzlé umělce a domácí si zápas užili, zatímco pro některé naše hráče to byla spíš splněná povinnost.

Letos poprvé dojde k tomu, že juniorka zahájí ligové zápasy o dva týdny dříve než áčko. Znamená to pro vás nějakou komplikaci?
Juniorka absolvuje samostatnou přípravu, takže bychom měli být nachystáni dobře. Vše se bude odvíjet od toho, v jakém počtu zahájíme přípravu a samozřejmě od zdravotního stavu hráčů. V současné době je nicméně komunikace mezi áčkem a juniorkou nastavena na velmi dobré úrovni, takže nemám obavu, že bychom případný hráčský výpadek nedokázali operativně vyřešit výpomocí kluků z prvního týmu.

 

Aktuality

15.4.2019

Adamec a Manuel v reprezentaci

Zbrojováci Radek Adamec a Timothy Manuel figurují v nominaci reprezentace U16 pro turnaj v Belgii. Národní tým se zde postupně utká s Dánskem, domácí Belgií a Švédskem.

28.3.2019

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop je v úterý 2. dubna z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

27.3.2019

Lukáš Kos v reprezentaci

Zbrojovák Lukáš Kos byl nominován do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Irskem (2. a 4. dubna). Mezi náhradníky jsou Filip Hlucháň, František Kluska, Adam Ryška a Patrik Žourek.

10.3.2019

Juniorka v TCM

Pondělní utkání juniorky proti Sigmě Olomouc bude vinou nepříznivého počasí sehráno v areálu TCM Brněnské Ivanovice.

10.3.2019

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude v měsíci březnu v úterý uzavřen (konkrétně se jedná o 12., 19. a 26 března). K dispozici bude v ostatních prodejních dnech, tj. v pondělí a ve čtvrtek. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

6.2.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 7. února z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

4.2.2019

Zraněný Pavlík

Dnešní vyšetření bohužel ukázalo, že obránce Petr Pavlík si v sobotním utkání v Jihlavě zlomil lýtkovou kost. Předpokládaná doba léčby je 6 týdnů.

31.1.2019

Jambor a Endl v reprezentaci

Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U16 pro turnaj ve Spojených arabských emirátech (6. až 15. února). Reprezentace se na turnaji postupně utká s Belgií, domácím výběrem a Kosovem.

30.1.2019

Jambor v Líšni

Devatenáctiletý záložník Dan Jambor se začal připravovat s Líšní. V týmu lídra MSFL dnes nastupuje k přípravnému utkání s Vrchovinou, v jednání je hostování do konce sezóny. Dan naskočil v letošní sezóně do sedmi ligových a tří pohárových zápasů, v pohárovém utkání na hřišti Žďáru vstřelil gól.

28.1.2019

Ševčík v reprezentaci

Zbrojovák Michal Ševčík byl nominován do reprezentace U17 pro nadcházející turnaj ve španělské La Manze (4. až 12. února).

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2019 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz