Jørgensen: Brno je krásné město s dobrou atmosférou

Jørgensen: Brno je krásné město s dobrou atmosférou

B r n o - Dánský univerzál Kristoffer Jørgensen má za sebou první měsíc ve Zbrojovce. Jak se v novém prostředí aklimatizoval, s kým si nejvíc rozumí a jak se potýká s nástrahami češtiny?

"Byl to pěkný měsíc, plný událostí. Je jasné, že cizince v nové zemi čeká spousta nových věcí, na které se musí adaptovat. Ale musím říct, že se mi to všechno zatím líbí," usmívá se devatenáctiletý fotbalista. "V kabině je spousta skvělých kluků. Fafa (Simon Falette) je asi ten, se kterým mluvím nejvíce, protože jsme přišli ve stejnou dobu. Komunikace probíhá většinou v angličtině, i když se samozřejmě snažím učit česky. Snažím se ze všech sil, i když je čeština hodně odlišná od dánštiny. Je to pro mě dost těžké, ale zlepšuju se a už něco málo umím."

Co se fotbalu týče, dostal se Kristoffer na hřiště zatím jen v dresu rezervy, za kterou naskočil do dvou zápasů a jednou skóroval. Zápasy "áčka" sledoval z lavičky. "Zápasy za B tým jsou fajn zkušenost a pomáhají mi s adaptací. Opravdu se těším, až budu moci nastoupit za A tým, snažím se pracovat co nejtvrději, abych toho dosáhl a šanci si zasloužil."

Už před příchodem do Brna měl Jørgensen jakožto fotbalový fanoušek určitou představu o zdejší fotbalové škole. "Vím, že zdejší fotbal je fyzicky trochu odlišný od dánského. Znám i řadu dobrých fotbalistů, jako první mi na mysl přijde určitě Petr Čech. Byl opravdu výborný," poukazuje na brankářskou legendu.

Jinak je ale samozřejmě rodák z Odense velkým fanouškem dánského fotbalu. "Mým oblíbeným hráčem je Pierre-Emile Højbjerg, hraje způsobem, který se mi opravdu líbí," prozrazuje. A když se řekne dánský fotbal, jako první asi většině fanoušků vytane na mysli legendární triumf na EURU 1992. "Určitě, stoprocentně. Osobně jsem to samozřejmě nezažil, ale dodnes je to něco, na co jsme všichni opravdu hrdí. Hráči jako Laudrup, Schmeichel a další jsou natrvalo legendami," přikyvuje Jørgensen.

Ten samozřejmě v novém působišti neřeší jen fotbal, musel se i zabydlet. "Nejdřív jsem bydlel na hotelu, pak jsem si pořídil byt, který se mi opravdu líbí. Snažil jsem se co nejvíce si projít město, kdykoliv jsem měl možnost. Myslím, že Brno je velmi krásné město s dobrou atmosférou."

další články

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 22. do 28. dubna
Ostatní
22.04.2024 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 22. do 28. dubna

B r n o - Během posledního dubnového víkendu se "áčko", rezerva i dorostenecké týmy představí na...
U12: Zbrojovka zdolala Zlín
Mládež
21.04.2024 | Martin Lísal

U12: Zbrojovka zdolala Zlín

B r n o - Mladší žáci Zbrojovky (U12) přivítali o víkendu v Horních Heršpicích mužstvo Zlína. V...
U13: Zbrojovka remizovala se Zlínem
Mládež
21.04.2024 | Martin Lísal

U13: Zbrojovka remizovala se Zlínem

B r n o - Mladší žáci Zbrojovky (U13) hostili v utkání finálové nadstavby. Z převahy a řady šancí...