Inkasovaný gól jej nepoložil - Martin Doležal vytasil v pravou chvíli klíčový zákrok

Inkasovaný gól jej nepoložil - Martin Doležal vytasil v pravou chvíli klíčový zákrok

B r n o - Záskokem se nenechal zaskočit. Martin Doležal se postavil mezi tyče asi dřív, než kdo očekával - hned v prvním kole. Svou roli ale nakonec zvládl, přispěl k výhře nad Baníkem 2:1 a po utkání mohl se svými spoluhráči oslavit vítězný vstup do nového ročníku ligy.

To, že bude muset navléci rukavice a čelit výzvám Narha a dalších Baníkovců, začal tušit teprve den před utkáním. "V pátek už jsem věděl, že Dušanovi není dobře, a připravoval se na to, že můžu chytat. Dušan s tím bojoval, ale na předzápasové přípravě bylo jasné, že nastoupím do branky," popisoval Doležal.

Vše tedy proběhlo dost narychlo. Scénář navíc ze začátku příznivý nebyl - Zbrojovka nevyužila šance a naopak inkasovala, dokonce přímo z rohu. To by zvedlo sebevědomí málokomu. "Byla to moje chyba, to asi každý viděl. Nechal jsem se strhnout vysokými hráči vpředu, čekal jsem že to budou kopat na přední tyč. Pak se mi nějak srazily myšlenky, nedokážu si to vysvětlit. Moje chyba, jsem rád, že to kluci nakonec otočili," popisoval moment, který naštěstí nebyl osudný.

Skromně zamlčel, že na obratu měl i on svůj podíl - ve druhé půli vytasil v důležité chvíli klíčový zákrok proti Šichorově střele. "Takové střely se chytají dobře, horší by bylo, kdyby vystřelil do protipohybu. Pravou nohou to kopl po mé levé ruce, dalo se to chytat a od takových zákroků na hřišti jsem," pokračoval Doležal.

Odmítl, že by inkasovaný gól nějak podryl jeho psychiku. "Mám už nějaký věk, důležité je se z toho hlavně nepodělat. Jsem v Brně skoro celý život, vždycky si ukážu, že chytat umím, a pak mě srazí nějaká chyba. Ale takové to je, někdo mi fandí, někdo nefandí. Já se s tím budu snažit prát, jsem tu od toho, abych kryl Dušanovi záda. Z toho, že se vyhrálo a mohl jsem u toho být, mám radost."

Martin po utkání přiznal, že po celou dobu nepochyboval o obratu. "Baník se dostal do několika šancí, ale my to utkání měli po většinu doby pod kontrolou. Šli jsme úspěchu naproti, věřil jsem, že to otočíme."

V samém závěru - po brance na 2:1 - došlo u postranní čáry k menší strkanici, ke které dosprintoval i Doležal. "Předcházel tomu podle mého zbytečný faul na Pašu, který zaváněl zlomeninou. Běžel jsem tam spíš pro kontrolu, aby nikdo do nikoho nežďuchl. Hrajeme další zápasy, bylo by škoda nechat si dát nějakou kartu. Takový Zavoš je hodně horkokrevný, bál jsem se, aby někomu něco z duše nevysvětlil. Ale on ví, co dělá, a zvládli jsme to," usmíval se. "Utkání bylo jinak slušné, ten závěr trochu vyplynul z frustrace. To tak někdy je, fotbal to přináší," nedělal z dramatického závěru vědu.

další články

PREVIEW: Jaro začíná na Dukle!
A-tým
29.02.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Jaro začíná na Dukle!

B r n o - Jaro začíná! A hned na úvod je tu prestižní souboj dvou tradičních značek - Zbrojovka...
Dnes proběhl první trénink projektu rozvoje talentovaných hráčů
Mládež
28.02.2024 | Martin Lísal

Dnes proběhl první trénink projektu rozvoje...

B r n o - V areálu Fotbalového centra v Brněnských Ivanovicích dnes ráno proběhl první trénink...
VIDEO: Tisková konference před startem jarní části
A-tým
28.02.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části

B r n o - Na brněnském stadionu se dnes konala tradiční tisková konference před startem jarní...