Hrdina Šural: Bod je odměnou za bojovnost i aktivitu

Hrdina Šural: Bod je odměnou za bojovnost i aktivitu

P r a h a – Pět porážek v řadě, 421 minut bez vstřeleného gólu. Zbrojovce se proti Slavii v poslední době příliš nevedlo, obě tyto série nicméně včera ukončila. A velkou zásluhu na tom měl i autor remízové trefy Jakub Šural.

Kuba šel na hřiště v 56. minutě, ve středu pole zaujal místo po Adriánu Čermákovi. „Měl jsem být před stopery, vyplňovat prostor, absolvovat souboje. Byl to docela frmol,“ pousmál se. Posléze si prohodil místo se Zoranem Gajićem, což přineslo gólové ovoce. Gajić svým pasem položil základ k brance, kterou obstaral hráč s číslem 23. „Pořád to bylo 1:0, doufali jsme v nějaký brejk, standardku. Už Štepa měl šanci, gólman to chytil, ale roh nám vyšel a dali jsme z toho gól.“

Pro Šuryho se jednalo o první trefu v nejvyšší soutěži, předtím skóroval pětkrát ve druhé lize. „Vždycky je někdo určený na zavření zadní tyče, teď jsem to byl já. Dreksič výborně prodloužil míč a já už jsem to měl v podstatě jednoduché. Padlo mi to přímo na nohu, viděl jsem, že to vyjde na halfvolej a gólman půjde proti, snažil jsem se ho prostřelit. Vyšlo to, velká euforie,“ popisoval čtyřiadvacetiletý zadák gól, který tradičně věnoval svému bratrovi.

„Za první gól jsem samozřejmě rád, tady to potěší dvakrát tolik. Asi nám moc lidí nevěřilo, že bychom tu mohli něco uhrát, a jsme rádi, že jedeme domů alespoň s tím bodem. Na začátku jsme přitom klidně mohli i vést, pak byla Slavia aktivnější. Nikdo ale asi nečekal, že bychom je tady přehrávali. Bod je odměnou za bojovnost a aktivitu, hlavně v prvním poločase. Máme ho i se štěstím, což je tady potřeba.“

Získaný bod je alespoň malou náplastí za dva ztracené z minulého víkendu. „Bod je krásný, ale před týdnem s konkurentem o záchranu to chtělo jasné tři body, takže ten dnešek to nijak nevynahrazuje. Nicméně nám může zase psychicky pomoci. Všichni jsme to odbojovali, věřili jsme do poslední chvíle v úspěch a vyšlo to,“ uzavřel Šural.

další články

U12: Třetí místo na turnaji v Ostravě
Mládež
23.06.2021 | Martin Lísal

U12: Třetí místo na turnaji v Ostravě

O s t r a v a - Po úspěšném minulém víkendu se Zbrojováci kategorie U12 vydali na další turnaj,...
Brankář Šustr přestupuje do Vyškova
A-tým
23.06.2021 | Martin Lísal

Brankář Šustr přestupuje do Vyškova

B r n o - Brankář Martin Šustr odchází po roce a půl ze Zbrojovky a přestupuje do Vyškova. Transfer...
ZBROJOVKA TV: Pavel Zavadil na prvním tréninku
A-tým
22.06.2021 | Martin Lísal

ZBROJOVKA TV: Pavel Zavadil na prvním tréninku

B r n o - Ke Zbrojovákům se dnes připojil i Pavel Zavadil, který absolvoval první tréninkové...