Hladík před startem jara: Věřím, že jsme dobře připraveni

Hladík před startem jara: Věřím, že jsme dobře připraveni

B r n o – Útočník Jan Hladík už je ve Zbrojovce poměrně zabydlený, letos zde absolvoval svou čtvrtou zimní přípravu. Každá z nich přitom byla poměrně odlišná.

Tu letošní rozdělili trenéři na dva bloky. Po konci podzimní části se hrála Tipsport liga, následovalo krátké volno a po Novém roce se hráči znovu sešli na stadionu. „Bylo to zase něco nového. Je jasné, že většina by si radši dala volno, ale bylo by to příliš dlouhé a času na přípravu by pak bylo málo. Tipsport je náš partner, takže je fajn, že jsme soutěž odehráli se ctí a vyhráli jsme všechny zápasy,“ usmíval se Hladík.

Tomu právě Tipsport liga poměrně vyšla – dvakrát se zapsal mezi střelce a jednou nahrával. V lednovém bloku pak přidal další gól a asistenci, čímž přispěl k obratu na hřišti Austrie Vídeň. „Byl bych samozřejmě rád, kdyby se mi dařilo i v lize,“ přeje si. „Řekl bych, že samotná lednová příprava nebyla náročnější než jindy, právě s ohledem na délku. Nebylo moc prostoru na běhání,“ směje se hráč, který byl díky zmíněným číslům nejproduktivnějším Zbrojovákem zimy.

Už v neděli bude vše výše zmíněné zapomenuto a ukáže se, jak se který klub na ligu nachystal. „Těším se, asi jako všichni v kabině. První kola máme atraktivní soupeře. Po Boleslavi nás čekají dva aspiranti na titul a pak máme Baník. Je to těžký vstup do jara, ale věřím, že jsme dobře připraveni a navážeme na celkem povedený podzim,“ doufá Hladík.

A samozřejmě už v hlavě má i myšlenky na prvního z oněch aspirantů na titul – Plzeň. Tu Zbrojovka doma přivítá v neděli 5. února v 15 hodin. „Je to poslední soupeř z Top 3, který se v Brně představí. Jdou za obhajobou, jsou první a ještě posílili. Bude to těžké. Doufám, že navzdory poměrně časnému termínu nás dojde podpořit co nejvíc fanoušků. Ale teď se soustředíme primárně na prvního soupeře, kterým je Mladá Boleslav,“ uzavírá Hladík, který právě proti Středočechům na podzim zapsal dvě asistence (jednu z nich u vítězné branky).

další články

Posezónní slevová akce ve Fanshopu!
Ostatní
09.06.2023 | Martin Lísal

Posezónní slevová akce ve Fanshopu!

B r n o - V oficiálním zbrojováckém Fanshopu jsme pro vás nachystali speciální posezónní slevovou...
U15: Mistři! Zbrojovka porazila Sigmu a ovládla svou soutěž
Mládež
09.06.2023 | Martin Lísal

U15: Mistři! Zbrojovka porazila Sigmu a ovládla svou...

B r n o - Pořádné drama na závěr moravskoslezské ligy starších žáků! Tým U15 se utkal o titul s...
U14: Kanonáda na závěr!
Mládež
09.06.2023 | Martin Lísal

U14: Kanonáda na závěr!

B r n o - Starší žáci (U14) se s nadstavbou moravskoslezské ligy rozloučili stylově. Už v roli...