Hladík před startem jara: Věřím, že jsme dobře připraveni

Hladík před startem jara: Věřím, že jsme dobře připraveni

B r n o – Útočník Jan Hladík už je ve Zbrojovce poměrně zabydlený, letos zde absolvoval svou čtvrtou zimní přípravu. Každá z nich přitom byla poměrně odlišná.

Tu letošní rozdělili trenéři na dva bloky. Po konci podzimní části se hrála Tipsport liga, následovalo krátké volno a po Novém roce se hráči znovu sešli na stadionu. „Bylo to zase něco nového. Je jasné, že většina by si radši dala volno, ale bylo by to příliš dlouhé a času na přípravu by pak bylo málo. Tipsport je náš partner, takže je fajn, že jsme soutěž odehráli se ctí a vyhráli jsme všechny zápasy,“ usmíval se Hladík.

Tomu právě Tipsport liga poměrně vyšla – dvakrát se zapsal mezi střelce a jednou nahrával. V lednovém bloku pak přidal další gól a asistenci, čímž přispěl k obratu na hřišti Austrie Vídeň. „Byl bych samozřejmě rád, kdyby se mi dařilo i v lize,“ přeje si. „Řekl bych, že samotná lednová příprava nebyla náročnější než jindy, právě s ohledem na délku. Nebylo moc prostoru na běhání,“ směje se hráč, který byl díky zmíněným číslům nejproduktivnějším Zbrojovákem zimy.

Už v neděli bude vše výše zmíněné zapomenuto a ukáže se, jak se který klub na ligu nachystal. „Těším se, asi jako všichni v kabině. První kola máme atraktivní soupeře. Po Boleslavi nás čekají dva aspiranti na titul a pak máme Baník. Je to těžký vstup do jara, ale věřím, že jsme dobře připraveni a navážeme na celkem povedený podzim,“ doufá Hladík.

A samozřejmě už v hlavě má i myšlenky na prvního z oněch aspirantů na titul – Plzeň. Tu Zbrojovka doma přivítá v neděli 5. února v 15 hodin. „Je to poslední soupeř z Top 3, který se v Brně představí. Jdou za obhajobou, jsou první a ještě posílili. Bude to těžké. Doufám, že navzdory poměrně časnému termínu nás dojde podpořit co nejvíc fanoušků. Ale teď se soustředíme primárně na prvního soupeře, kterým je Mladá Boleslav,“ uzavírá Hladík, který právě proti Středočechům na podzim zapsal dvě asistence (jednu z nich u vítězné branky).

další články

U17: Páté místo na Haraštově memoriálu
Mládež
25.07.2024 | Martin Lísal

U17: Páté místo na Haraštově memoriálu

R a k v i c e - Dorostenci Zbrojovky (U17) završili třídenní Haraštův memoriál výhrou proti pražské...
PREVIEW: V pátek do Opavy
A-tým
24.07.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: V pátek do Opavy

B r n o - Hned první ligový týden je pro Zbrojováky poměrně nabitý. Po pondělní bitvě v Jihlavě se...
VIDEO: Sestřih utkání v Jihlavě
A-tým
24.07.2024 | Martin Lísal. FOTO: Zuzana Javůrková

VIDEO: Sestřih utkání v Jihlavě

J i h l a v a - Zbrojovka porazila v úvodním kole Chance Národní ligy Jihlavu na jejím hřišti....