Hladík před Karvinou: Věřím, že sobotní zápas zvládneme

Hladík před Karvinou: Věřím, že sobotní zápas zvládneme

B r n o - První ligový start si Jan Hladík odškrtl v říjnu, první gól pak minulý víkend na konci září v Plzni. Nyní sedmadvacetiletý útočník věří, že se svými spoluhráči v sobotu proti Karviné oslaví první výhru.

Dát gól v Plzni? A k tomu první ligový v kariéře? Za jiných okolností by si to asi Jan Hladík užil víc, ale svou trefou jen korigoval prohru. "Slavit moc nebylo co, prohráli jsme 1:4. Ale za branku jsem samozřejmě rád. Bohužel hned poté jsme inkasovali počtvrté, takže nějaké myšlenky na drama jsme ani nemohli mít. Plzeň už si to zkušeně pohlídala."

V 68. minutě Zbrojovka prohrávala 0:3, když si střídající Hladík po Štepanovského vhazování obhodil Brabce a s přispěním teče prostřelil Hrušku i bránícího hráče. "První myšlenka byla, že si zkusím míč hodit do vápna. To se povedlo, pak si tam protihráči trochu dávali přednost. Trefil jsem se trochu se štěstím," přiznával Hladík, kterého nejspíš premiérová trefa v první lize nebude nic stát. "Gól jsem dal už ve druhé lize, takže snad nebudu muset platit nic," směje se.

Blízko ke gólu byl brněnský útočník už proti Bohemians, kdy trefil břevno. Dočkal se tak ve čtvrtém utkání. "Dva roky zpět jsem nad něčím takovým už vůbec nepřemýšlel, měl jsem jiné priority. Všechno se ale změnilo, teď hraju první ligu a užívám si každý moment na hřišti. Teď máme před sebou Karvinou, hrajeme doma a musíme to zvládnout. V naší situaci je už každý zápas důležitý, ale nervozitu si nepřipouštíme. Plně se soustředíme na to, abychom uspěli."

Stejně tak se hráči snaží nemyslet na to, že zápas může být poslední, který se hraje před diváky. "Stadiony jsou zavřené zatím na čtrnáct dní, to se tedy týká poháru a zápasu v Jablonci. Samozřejmě nikdo moc neví, co a jak bude dál. Všichni ale věříme, že se situace zlepší a naši výborní fanoušci budou moci přijít i na další zápasy, byť třeba v omezeném množství," doufá Hladík.

další články

B tým zvítězil v Kuřimi 2:1
B-tým
12.06.2021 | Martin Lísal. FOTO: Jan Svoboda

B tým zvítězil v Kuřimi 2:1

K u ř i m - Brněnská rezerva zvítězila v přípravném utkání na hřišti Kuřimi 2:1. Po bezgólové první...
Na letních kempech Coerver®Coaching zbývá posledních třicet míst!
Mládež
11.06.2021 | Klub

Na letních kempech Coerver®Coaching zbývá posledních...

B r n o - Také v letošním roce pro vás ve spolupráci s programem Coerver®Coaching chystáme...
Béčko sehraje v červnu dva přípravné zápasy
B-tým
09.06.2021 | Martin Lísal

Béčko sehraje v červnu dva přípravné zápasy

B r n o - Fotbalisté brněnského B týmu sehrají před letní přestávkou ještě dva přípravné zápasy. V...