Habanec po Düsseldorfu: Utkání mohlo skončit i vyšším rozdílem

Habanec po Düsseldorfu: Utkání mohlo skončit i vyšším rozdílem

K a p r u n - Přípravné utkání proti Düsseldorfu se Zbrojovce nepovedlo herně ani výsledkově. Podlehla 0:1, řadu dalších šancí soupeř nevyužil. "Pro všechny hráče to dnes bylo poučení," řekl po utkání kouč Habanec.

Co tím měl konkrétně na mysli? "Velký rozdíl dnes byl v rychlosti práce s míčem. Je holým faktem, že v tom svět teprve doháníme. Dva doteky jsou strop, třetím dotekem ztrácíte balon. Dnešní zápas byl v tomhle ohledu školou. Nebudeme si nic nalhávat, i druhá bundesliga má úroveň, což dokázal nedávno třeba Furth, který porazil Plzeň 5:1. Nám Düsseldorf naznačil, kde máme rezervy," vykládal kouč.

Přesně před rokem dokázali Brňané jiný německý druholigový celek - St. Pauli - zdolat 1:0. Dnes ale měli k výhře poměrně daleko. "Zejména prvních třicet minut jsme byli na míči až jako druzí. Ve druhé půli jsme neměli špatné pasáže, nastřelili jsme tyčku a nedotáhli další možnosti. V některých momentech, třeba při útočných autech, jsme byli nedůslední a z jedné brejkové situace jsme byli potrestáni. Ta situace byla dobře zahraná právě i díky rychlosti práce s míčem. Přiznejme si, že utkání mohlo skončit i vyšším rozdílem, několikrát nás podržel jistý Dušan Melichárek," uvědomoval si Habanec.

Kouč Zbrojovky tedy po utkání nemohl být příliš spokojen. "Co se týče soubojů či určitých posunů, nemám zásadních výčitek. Celkově nám ale zápas ukázal, jak moc musíme zabrat, tréninkem počínaje a zápasem konče."

Hráči, kteří naskočili do utkání, absolvují zítra klasický pozápasový trénink, zatímco zbytek kádru plnohodnotnou a vydatnou tréninkovou jednotku. "Ve čtvrtek pak máme na programu dva tréninky se zaměřením na generálku, ve které nás čeká zase trochu jiný soupeř a jiný styl hry," připomněl Habanec páteční utkání s tureckým Kayserisporem.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu
Mládež
28.11.2022 | Martin Lísal

U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu

B r n o - Dorostenci Zbrojovky zvládli druhé utkání Marečkova memoriálu. Na domácím hřišti v areálu...
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 28. listopadu do 4. prosince
A-tým
28.11.2022 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 28. listopadu do 4....

B r n o - Na přelomu listopadu a prosince čeká na fotbalisty "áčka" poslední zápas roku - v...
Zbrojovka porazila Trnavu a má druhou zimní výhru
A-tým
25.11.2022 | Martin Lísal

Zbrojovka porazila Trnavu a má druhou zimní výhru

S e n e c - Fotbalisté Zbrojovky zůstávají v zimní Tipsport lize zatím stoprocentní. Ve druhém...