Fotbal už mi hodně chybí, přiznává Bariš

Fotbal už mi hodně chybí, přiznává Bariš

B r n o - Zatímco pro mnohé je uzavření hranic v době pandemie jen formalitou, například pro zahraniční fotbalisty to představuje větší problém. To platí i pro záložníka Damiána Bariše, který je se svými blízkými na Slovensku v kontaktu jen virtuálně.

„Kdybych chtěl jet domů, musel bych být dva týdny v karanténě, to stejné pak po návratu do Brna. Dohromady tedy měsíc domácí karantény. Tím pádem si cestu na Slovensko nemůžu dovolit, protože nikdo nevíme, kdy začneme trénovat. Čas tak trávím na bytě v Brně,“ prozrazuje slovenský záložník.

Jak konkrétně? „Dodržuju individuální tréninkový plán, kromě toho se učím hrát na kytaru nebo se s přítelkyní podíváme na film. Když je hezky, zajdeme si na procházku někam, kde nejsou lidi. Je to těžké, už to trvá hodně dlouho. Nejsem zvyklý být bez fotbalu takovou dobu a už mi hodně chybí," přiznává Bariš. Kromě zmínených věcí se jako další spoluhráči stihl také zapojit do Zbrojovácké výzvy. "Je to výborný nápad, všichni dohromady můžeme pomoci dobré věci."

Zmíněný individuální plán zahrnuje hlavně kondiční cviky, k míči se fotbalisté v karanténě moc nedostanou. „Máme menší terasu, tak si můžu zažonglovat a pohrát s míčem, víc ne. Věřím ale, že se do toho všichni postupně zase dostaneme," doufá pátý nejvytíženější hráč týmu, co se týče odehraných minut.

Současná pandemie je něčím, co nikdo nepamatuje. „Postihlo to v podstatě všechny země, některé méně, některé více. Fotbal jako takový skončil skoro všude a muselo se rušit hodně velkých sportovních událostí. Mistrovství Evropy, olympiáda. To si asi ještě na začátku roku nikdo nedovedl představit. Sám jsem zvědavý, jak se to vyvine dál. Jako každý z týmu ale věřím, že vše dopadne dobře a stihneme ještě dohrát soutěž,“ uzavírá Bariš.

další články

Black Friday ve zbrojováckém Fanshopu!
Ostatní
27.11.2020 | Klub

Black Friday ve zbrojováckém Fanshopu!

B r n o - Je tu Black Friday ve zbrojováckém Fanshopu! Kup si mikiny, trička a další sortiment se...
V Brněnských Ivanovicích bylo slavnostně otevřeno nově zrekonstruované hřiště
Ostatní
26.11.2020 | Martin Lísal

V Brněnských Ivanovicích bylo slavnostně otevřeno nově...

B r n o – V areálu Fotbalového centra Brno v Brněnských Ivanovicích bylo dnes za účasti...
ROZHOVOR Z PROGRAMU: Jan Hlavica
A-tým
25.11.2020 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Jan Hlavica

B r n o - Součástí elektronického zápasového bulletinu pro utkání s Příbramí byl i velký rozhovor s...