Fanoušci na sociálních sítích vybírali Hvězdný tým

Fanoušci na sociálních sítích vybírali Hvězdný tým

B r n o - V době nuceného volna, kdy fanoušci jen vzpomínají na soutěžní zápasy, probíhá na sociálních sítích klubu řada aktivit, spojených s výlety do historie. Jednou z nich bylo i hlasování o Hvězdný tým brněnské fotbalové historie, které bylo na programu v uplynulém týdnu.

Při hlasování bylo znát, že sociální sítě jsou spíše doménou mladších ročníků. Na všech postech tak dominovali borci, které měli fanoušci ještě v živé paměti. Do Hvězdného týmu se ale i tak dostalo pět zástupců mistrovské jedenáctky plus trenér Masopust.

Jako první přišli na řadu gólmani. Z patnácti jmen dostal suverénně nejvíc hlasů Luboš Přibyl, následovaný mistrem ligy Josefem Hronem. Třetí skončil Martin Lejsal. Nedostalo se tak například na dva gólmany, kteří okusili atmosféru světového šampionátu - František Schmucker obdržel pět hlasů, Karel Burkert jeden.

Podobné to bylo u obránců. Zde zcela dominoval Jan Trousil, následovaný rekordmanem Petrem Křivánkem a kapitánem mistrovské sestavy Rostislavem Václavíčkem. Poslední místo ve čtveřici pak uzmul Rosťův parťák z mistrovské obrany Josef Mazura, pomyslný post náhradníka obsadil Petr Maléř. Až za nimi zůstal například slovutný Ján Popluhár či další věž z mistrovské obrany, Karel Dvořák.

V záloze vládl nestárnoucí Richard Dostálek, za ním se umístil Jan Maroši. Mistry ligy zastupoval Karel Jarůšek a poslední místenku si vybojoval Pavel Zavadil. Post náhradníka pak obsadili hned dva hráči - Róbert Kafka a Jan Polák. Místo tak nezbylo na další slavné postavy let devadesátých - Valnohu či Siegla, stejně jako na Polácha či mistry Pešiceho, Svobodu a Kotáska.

Obrovský přetlak museli hlasující fanoušci řešit také v útoku. Na první pozici se nakonec usadil miláček tribun Milan Pacanda, druhý skončil Roman Kukleta a třetí Karel Kroupa. Pozici jejich náhradníků obsadil Renda Wagner. Mezi hráče, kteří mohou žehrat na příliš dlouhý časový odstup a fakt, že je fanoušci leckdy neviděli na vlastní oči, patří třeba Janečka, Kotásek či zástupci ještě starších generací - Lichtnégl, Bubník, Nepala či Rulc.

Pátý a poslední díl se věnoval trenérům. Nejvíce bodoval tak trochu podle očekávání Petr Uličný, doplněn byl trenérem mistrovské jedenáctky Josefem Masopustem. Fanoušci nezapomněli ani na kouče, který vítězný tým budoval před Masopustovým příchodem - Františka Havránka.

další články

VIDEO: Vrtulníkem na utkání s Duklou!
A-tým
02.06.2020 | Martin Lísal

VIDEO: Vrtulníkem na utkání s Duklou!

B r n o - Maturitní zkouška na Kladně končí ve tři, zápas s Duklou začíná v sedm, v cestě stojí D1....
Na Tribuně Štatl můžete sledovat i duel ve Vítkovicích!
A-tým
02.06.2020 | Martin Lísal

Na Tribuně Štatl můžete sledovat i duel ve...

B r n o - Třetí zápas po obnovení soutěže, třetí díl Tribuny Štatl! Také ve čtvrtek můžete v...
VIDEO: Remízu s ohledem na průběh utkání musíme vzít, uvědomuje si Šustr
A-tým
02.06.2020 | Daniel Kinc, Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas.

VIDEO: Remízu s ohledem na průběh utkání musíme vzít,...

B r n o - Po dlouhé pauze Zbrojovka představila v domácím prostředí. Šlágr kola s pražskou Duklou...