Druhou posilou je bek Róbert Matejov

Druhou posilou je bek Róbert Matejov

B r n o - Do Zbrojovky přichází před startem přípravy druhá nová tvář. Obranu vyztuží třiatřicetiletý univerzál Róbert Matejov, který posledních deset sezón strávil ve Zlíně.

"Deset let je ve fotbale velmi dlouhá doba, bude to první změna prostředí po dlouhé době. Těším se, že poznám nový klub, nové spoluhráče a brněnské fanoušky. Už se nemůžu dočkat, až sezóna vypukne. Věřím, že se nám bude společně dařit," řekl Matejov po podpisu.

"S trenérem jsme se zatím bavili o základních věcech, řešili jsme individuální tréninkový plán, abych už byl na startu přípravy nachystaný. Mou nejčastější pozicí je levá strana obrany, kde nastupuji asi osm let. Ještě ve druhé lize ve Zlíně mne tam posunul trenér Páník a už jsem tam zůstal," usmál se rodák z Bojnic. "Zvládnu ale nastoupit i na jiných postech v obraně či v záloze."

"Robo je dalším hráčem na kraj obrany, kterého se nám podařilo přivést. Je zkušený, silný na míči a v případě potřeby je schopen alternovat i na jiných postech," uvedl k transferu sportovní manažer Zbrojovky Tomáš Požár.

Matejov začínal s fotbalem v Prievidzi, přes Dubnicu a Varsndorf se v roce 2012 dostal do Zlína. V dresu Ševců odehrál 167 prvoligových duelů, v nichž pětkrát skóroval a na čtrnáct branek přihrál. V roce 2016 přispěl k triumfu v MOL Cupu a následně si tak vyzkoušel ve čtyřech duelech i atmosféru Evropské ligy, kde změřil síly s Šeriffem Tiraspol a Lokomotivem Moskva.

V uplynulém ročníku zasáhl Matejov do 21 zápasů, gólem přispěl k domácí výhře s Teplicemi. Letos tedy po deseti letech zlínskou kapitolu uzavřel a stává se součástí Zbrojovky. Robo, ať se daří!

další články

Předprodej vstupenek na utkání se Slavií!
A-tým
15.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

Předprodej vstupenek na utkání se Slavií!

B r n o – Vstupenky na utkání s pražskou Slavií už jsou v internetovém předprodeji! Zakoupíte je...
Béčko má další šestigólovou výhru
B-tým
14.08.2022 | Martin Lísal

Béčko má další šestigólovou výhru

B r n o - Brněnský B tým potvrdil dobrý vstup do sezóny i na domácím hřišti v Bystrci, kde přivítal...
VIDEO: Snad jsme fanouškům udělali radost, usmívá se Souček
A-tým
14.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

VIDEO: Snad jsme fanouškům udělali radost, usmívá se...

B r n o – Druhá výhra, první vstřelený gól. Filip Souček zahájil své brněnské angažmá velmi slušně,...