Dreksa o jarní dohrávce: Bude to náročné, ale pro všechny stejné

Dreksa o jarní dohrávce: Bude to náročné, ale pro všechny stejné

B r n o - Stoper Pavel Dreksa si odbyl ostrou premiéru v březnu proti Sokolovu, na další duel ovšem musel čekat více než dva měsíce. Nyní se spolu se všemi ostatními dočkal - Zbrojovka zahájí jarní zápasový kolotoč na hřišti Ústí nad Labem.

Po více než dvou měsících vás čeká ligový duel, už jste patřičně nažhavení?
Každý se už těší. Ústí je ambiciózní tým a bude to náročný soupeř, ostatně jako každý tým ve druhé lize. Hodně lidí tu soutěž podceňuje, ale opravdu tu platí, že kdokoliv může ztratit s kýmkoliv. Před lety jsem tam hrál, zázemí a prostředí trochu znám. Cíl máme jasný, chceme předvést co nejlepší výkon a bodovat.

Do boje jdete jako poslední dva týmy, což bude ostatně platit i pro další kola. Může to být výhoda, nebo naopak nevýhoda?
Jestli chceme postoupit, je celkem jedno, jestli hrajeme první nebo poslední. Musíme se soustředit na ten jeden konkrétní zápas, ten je pro nás nejdůležitější. A to, jak hrají nebo nehrají ostatní, nám může být v tu chvíli jedno. Je to stejné jako dumat nad tím, jestli hrajeme v úterý nebo ve čtvrtek. V takovém neúprosném programu samozřejmě může hrát roli každý den volna. Nevím, proč to tak je, asi to záviselo na rozhodnutí televize, ale je to takto dané a neřešíme to, protože to stejně nemůžeme ovlivnit. Hrajeme svůj zápas zkrátka ve čtvrtek a chceme ho zvládnout.

Čeká vás opravdu pořádná porce zápasů, jak jsi na to nachystaný a jak se cítíš po zdravotní stránce?
Musím zaklepat, ale za celou dobu, co jsem v Brně, jsem řešil víceméně jen prkotiny a vynechal pár tréninků před přípravou s Pardubicemi. Od té doby a do té doby jsem odtrénoval všechno. Čeká nás náročný program, ale není čas na výmluvy. Program je zkrátka takový, pro všechny stejný. Nikdo z nás se s něčím podobným asi nesetkal, je to něco nového. Zažil jsem v Olomouci Evropskou ligu, ale tam to byl maximálně měsíc, takhle dlouhé to rozhodně nebylo. Paradoxně když pak přišel týden volna, tělu to trochu ublížilo. Jak si tělo najede na ten rytmus, zvykne si a bude to v pohodě. Jsme profesionálové a bereme peníze za to, abychom to odehráli.

Máš osobně nějaký speciální tip na co nejkvalitnější regeneraci?
Během pauzy jsem plnil plán a dělal si svoje věci, abych se vyhýbal zranění. Až soutěž samozřejmě ukáže. Hodně bude hrát roli i psychické rozpoložení, půjde to rychle za sebou. V tom je výhoda, člověk nemá týden na přemýšlení o blbostech, ale musí se jen nachystat na další zápas. Co se týče regenerace, rozhodně se musíte po utkání alespoň proběhnout, jinak únavu z těla nedostanete. Trénink ráno po utkání je ta nejdůležitější věc, abych byl připraven co nejrychleji na další zápas.

Zbrojovku čeká na jaře náročná mise, což může znamenat psychický tlak. Zaobíráš se tím nějak, nebo patříš mezi typy, které se tím ovlivnit nenechají?
Nijak to neřeším. Dělám to, co mám dělat, je to moje práce a proto jsem ostatně do Brna šel, abych pomohl k postupu. Tlak mi nevadí a nijak se tím nezaobírám. Beru věci tak, jak jsou.

Díky za rozhovor!

další články

Jakub Šural: Před sezónou jsem si přál vstřelit tři branky, to už jsem překonal
A-tým
06.07.2020 | Martin Lísal. FOTO: Martina Klánová

Jakub Šural: Před sezónou jsem si přál vstřelit tři...

B r n o – Zbrojovka se letos může opřít také o gólové příspěvky obránců. Prim v tomto ohledu hraje...
Hattrick? Na góly raději nahrávám, usmívá se Pachlopník
A-tým
06.07.2020 | Martin Lísal. FOTO: Martina Klánová

Hattrick? Na góly raději nahrávám, usmívá se...

B r n o - První gól vstřelil, na druhý nahrál a třetí zase obstaral sám, po dlouhém běhu z vlastní...
Hattrick po patnácti letech. Dal jsem si dárek k narozeninám, usmívá se Čermák
A-tým
04.07.2020 | Martin Lísal

Hattrick po patnácti letech. Dal jsem si dárek k...

B r n o – Zbrojovka vedla 6:1, když sudí Denev ukázal po faulu na Pachlopníka na penaltový puntík....